Co říká Daniela Peštová o současných modelkách?

Už potřetí se fotil benefiční kalendář pro ALSA z. s. pomáhající pacientům s nevyléčitelnou nemocí ALS. Tentokrát se před objektivem fotografky Terezy z Davle mimo jiné objevila herečka Jana Krausová, modelka Daniela Peštová, bývalá fotbalová hvězda Antonín Panenka a brankář České fotbalové reprezentace Tomáš Vaclík. Všichni mají své důvody pomáhat lidem, kteří pomalu ztrácí kontrolu nad svým tělem. Jak našli svou cestu k této organizaci a jak budou trávit letošní letní měsíce?

Daniela Peštová

Modelka Daniela Peštová se k ALSE dostala náhodou, když se před lety účastnila akce na podporu pacientů. „Co je ALS jsem věděla, mám známou, která touto nemocí trpí. Ale o jejich spolku jsem slyšela poprvé a byla jsem tak ohromena tím, co dělají, že jsem jim nabídla svou pomoc.“

Prázdniny bude mít známá modelka rodinné a odpočinkové. Čeká ji užívání si rodinného klidu, pohody a nicnedělání. I když se v modelingu Daniela Peštová pohybuje od 90. let, universální radu na úspěch nemá. Jak se dokázala tak dlouho udržet na vrcholu? „Je to hodně o štěstí. O tom být ve správný čas na správném místě. Poznat dobrou příležitost a chytit ji za pačesy. Zároveň ale zůstat sama sebou a nenechat se zblbnout pozlátkem,“ říká.

Eva Baborová, A. Papírková, J. Krausová, D. Peštová, Tereza z Davle, V. Pavelčík

Svět modelingu se od jejích úplných začátků dost změnil. Podle Daniely Peštové to má pro současné dívky svá negativa i pozitiva. „Dnes se může v podstatě kdokoliv s dobrou aplikací stát hvězdou sociálních sítí, říkat si modelka a živit se tím. Na druhou stranu nemají dnešní modelky takovou životnost, jako to bylo v případě modelek 90. let,“ říká Daniela a vyjmenovává nejslavnější jména od Naomi Campbell přes Claudii Schiffer a Lindu Evangelistu. Na jména hvězd dnešních přehlídkových mol si širší veřejnost už jen tak nevzpomene. „Navíc mi přijdou dnešní fotky příliš vyretušované. Vytratilo se z nich kouzlo nedokonalosti a jedna modelka vypadá jako druhá. Trochu nuda,“ popisuje Peštová realitu dnešních fotek.

J. Krausová

Herečka Jana Krausová se o nadaci ALSA dozvěděla od svého syna Davida, který už má focení za sebou a organizaci podporuje roky. „Tahle nadace je navíc jediná, která pacientům s ALS u nás pomáhá,“ upozorňuje. Stejně jako ostatní, i ona pacienty obdivuje a vyzdvihuje jejich sílu i těch nejnáročnějších chvílích. „Člověku nezbývá nic, než se s tím vyrovnat a naplno si užít to, co ještě lze. Když jsem se měla možnost s nimi sejít, byla jsem užaslá z toho, jak jsou pozitivně naladění,“ říká.

 

Následující týdny si hodlá Jana Krausová pořádně užít se svými nejbližšími a využije toho, že má víc volna než jindy. Největší radost ji v poslední době dělá vnuk Oliver. „Jsem nadšená babička,“ dodává.

T. Vaclík a A. Panenka

Ač je Antonín Panenka od prostředí modelingu vzdálen na míle daleko, tak názor na mladou generaci fotbalistů má podobný jako Daniela. Perfekcionismus nemůže nikdy předčit nápady a hravost, což se mu moc nelíbí. „Poslední roky to nebyla moc radost sledovat. Na moje fotbalové cítění je tam málo kreativních hráčů. Všichni jsou velmi dobře fyzicky i silově připraveni, ale bohužel tvůrčí nápady a kopací technika u hráčů moc není. Ale blýská se na lepší časy, talentů je stále dost. Musíme jenom počkat a využít jejich schopností,“ doufá muž, který se navždy zapsal do fotbalových dějin.

Jedním z takových schopných talentů je bezesporu brankářská jednička České fotbalové reprezentace a španělské Sevilla FC Tomáš Vaclík. Ten se také stal tváří připravovaného kalendáře a navíc se zná osobně s pacientem ALS Vladislavem Mikulášem, který působil jako masér české reprezentace.

Tomáš Vaclík

Focení benefičního kalendáře už finišuje, ale to se rozhodně nedá říct o všech aktivitách spolku ALSA. 3. 10 se totiž chystá velký benefiční koncert v Pražské křižovatce. Vystoupí na něm Ondřej Brzobohatý, Marta Jandová, David Kraus, David Deyl, Epoque quartet, Arte levite, Kateřina Sedláková, Daniela Písařovicová, Thom Artway, Martina Partlová a mnozí další.

Jakou pomoc ALSA z. s. realizuje, najdete na: https://www.zsalsa.cz/cs

Foto: Pro ALSA z. s. Tereza z Davle a Vojtěch Pavelčík

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.