Svatební kytice ovlivní vzhled celé svatby

Svatba je nejen oslavou lásky, ale pro mnohé také nejvýznamnějším dnem v životě. Květiny jsou tradičně součástí každé z nich po celém světě a vybrat si správný styl svatební kytice i celé výzdoby nemusí být jednoduché. V partnerských květinářstvích Fleurop, které poznáte podle originální nálepky, se můžete poradit se špičkovými floristy, které vaše sny převedou kvalitně a kreativně v realitu. Jaké květinové trendy floristé Fleurop doporučují právě teď?

Svatební floristika je nevyšší disciplínou květinářství. Vrcholem svatby je svatební kytice, od které se odvíjí celá květinová výzdoba. Určuje výběr květin, barev a designu všech dekorací, od květinového věnce pro nevěstu a klopě pro ženicha k aranžmá květin na stole nebo na autě. Květinová výzdoba je pro celou oslavu klíčová a aktuálně se nejvíce prosazují následující tři styly.

V hlavní roli přírodní svatby
Nejžhavějším trendem letošního roku jsou zaručeně bohémské svatby v harmonii s přírodou. Konají se většinou v létě na zahradě, v lese nebo u třeba u jezera,“ prozrazuje Jitka Mandysová z květinové služby Fleurop a dodává: „Svatební floristika je typicky stylisticky velmi jednoduchá až minimalistická. Využívá hlavně luční květiny a traviny, a to i pro svatební kytici. Ta je často stylizovaná do pastelových barev a může krom lučních květin obsahovat například květy pnoucích růží nebo jícnovky.“ Květy, ale ty jedlé, můžete vidět i na svatebních dortech. Dekorace krom květin doplňují další přírodní prvky jako je třeba dřevo nebo mušle. Venkovní svatby si také rády hrají se světlem, proto je květinová výzdoba často doplněná o mnoho svíček a zavěšená světla. Svatby s přírodním designem jsou velice moderní a působí mladě a uvolněně.

Na klasické svatbě vládne nadčasová bílá
Tradiční bílé svatby nikdy nevyjdou z módy. Nevěsta je oblečená do elegantních, dlouhých svatebních šatů se závojem, je ověšená jemnými, ale drahými doplňky v monochromatických barvách a svatební kytice ještě doplňuje její honosný vzhled. „Oblíbené jsou hlavně klasické růže a karafiáty ve smetanové bílé barvě v kombinaci s kontrastními zelenými listy. Svatební kytice je uvázána do koule a můžeme v ní hledat moderní pojetí Biedermeieru“, vypočítává floristické trendy na základě objednávek v partnerských květinářstvích Fleurop Jitka Mandysová. Výzdoba se také nese ve světlých barvách, na stole můžeme najít bohatá aranžmá z bílých růží a zelených akcentů. Další dekorace se snaží působit luxusně podobným způsobem a prostředí oslav stejně tak. Proto často mnoho novomanželů zvolí jako prostory pro svou svatbu zámky, vily nebo parky.

Romantické duše ocení barvy
U romantiků vítězí barvy a něžnost. Světle růžová, fialová nebo modrá svatební kytici rozzáří a s jemnou stuhou vytvoří snovou kombinaci pro každou nevěstu. „Pro tento styl jsou typické pivoňky nebo světlé velkokvěté růže doplněné o šater neboli nevěstin závoj,“ upřesňuje Jitka Mandysová. Svatební kytici kopíruje i výzdoba, která je sice velmi něžná, ale nebojí se využít kombinací barev. Populární jsou proto místo velkých stolních dekorací například menší vázy s jednoduše nastylizovanými světle barevnými květy kombinované s organzou. Květina ze svatební kytice samozřejmě nesmí chybět ani v nevěstině účesu.

Zdroj: Fleurop

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.