Dovolená bez starostí s pomocníky v mobilu

Výběr dovolenkové destinace dokáže potrápit i zkušené cestovatele. Exotika, ověřená klasika, sousední země. Je úplně jedno, jestli plánujete roadtrip po Evropě s kamarády, dobrodružnou cestu po zemích Jižní Ameriky, nebo chcete odpočívat na pláži a číst svou oblíbenou knihu. Fantazii se meze nekladou. Důležité je přibalit si pomocníky, se kterými se neztratíte. A dokonce se vejdou do kapsy. Nezáleží na tom, jaký smartphone máte k dispozici. Vyberte si na cesty jen ty správné aplikace.

Díky aplikacím, které vám chceme představit, může být vaše dovolená zajímavější, krásnější, systematičtější. Můžete objevit místa, která by vám byly skryty či bydlet v autentickém prostředí kterékoliv země.

1. Google Maps
Začínáme klasicky. Bez mapy se totiž na dovolené neobejdete. Ačkoli aplikace Google Maps není žádnou novinkou, ale v situacích, kdy nemáte přístup k datům nebo signál, určitě oceníte offline mapy. Jsou určeny především pro auta a bez nejmenších problémů si můžete prohlédnout celou cestu od Prahy až do Porta.

2. Skyscanner
Lety, hotely, půjčovny aut. Pro Skyscanner žádný problém. Aplikace vyhledává nejdostupnější a nejlepší možnosti. Podobně jako v případě Google Flights, i přes Skyscanner můžete vidět nejlevnější data letu a upozornění na změny ceny. Pokud si nejste jisti, kam přesně chcete jít, aplikace vám nabízí kategorii, která vám umožní prozkoumat nejlepší nabídky z vašeho nejbližšího letiště. Nezapomíná ani na přehledný seznam destinací za přijatelné ceny. Na velmi podobném principu fungují i aplikace Kayak a Hopper.

3. Packpoint
Sbalit si vše potřebné i nepotřebné je základ. Napsat si seznam a na nic nezapomenout je výzva. Kdy jste z balení naposledy neměli stres? Myslet na počasí v cílové destinaci a připravit si outfity pro každou příležitost je náročné. Packpoint je aplikace zdarma, která vytvoří seznam namísto vás. Zkontroluje předpověď počasí a požádá vás o výběr činností, které během cesty plánujete. Vyhodnotí, co byste si všechno měli vzít a doplní obecné položky, které je třeba mít na každé cestě. Vy si seznam můžete ještě upravit a pak se už jen těšit na cestu.

4. Citymapper
Aplikace, která sbírá jednu cenu za druhou. Citymapper je více než jen mapa, pomůže vám vyhledat nejrychlejší způsob přesunu. Aplikace obsahuje funkci SuperRouter, která umožňuje prohlížet si “plovoucí značky” jako jsou kola, skútry, mopedy či sdílení aut. Nezapomíná ani na veřejnou dopravu, upozorní vás na zpoždění spojů, a dokonce vás dokáže upozornit na zastávku, na které musíte vystoupit. Díky Citymapperu se neztratíte.

5. Airbnb
Airbnb není třeba představovat, ale určitě je dobré na ni nezapomínat. Aplikace umožňuje ubytovat se na zajímavých místech mimo hotelu. Ne v každém městě je možné ji používat, ale nabízí skvělou možnost zažít autentickou atmosféru bytů, zajímavých prostor nebo i jednoduchého pokoje. Aplikace se jednoduše ovládá, nasměruje vás na místo pobytu a komunikace s majitelem bytu je přehledná a rychlá.

6. Hotel Tonight
Airbnb vám zrušilo plány? Mezipřistání se prodloužilo nebo musíte někde zůstat o noc déle? Hotel Tonight je výborný pomocník, který vám zobrazí skvělé nabídky na poslední chvíli. Společnost spolupracuje s hotely a nabízí slevy na prázdné pokoje. A dokonce mohou být vaše za méně než deset sekund.

7. Tripadvisor
Ověřená klasika všech cestovatelů. Tripadvisor oceníte při hledání toho nejlepšího během vaší dovolené. Můžete si přečíst miliony recenzí, názorů, podívat se na videa či fotografie důležitých míst na vaší cestě. Bary, restaurace, hotely, letecké společnosti, možnosti trávení volného času. Tripadvisor se vám postará o program podle vašich představ.

8. Duolingo
Existují různé překladače, slovníky i aplikace, které dokáží automaticky překládat text. Ale nikdy není na škodu, pokud si před cestou osvojíte alespoň pár frází nebo si zopakujete jazyk, který jste se učili ve škole a časem ho přestali používat. Duolingo je zábavný způsob, jak se naučit či zdokonalit se v cizích jazycích a na dovolené udělat skvělý první dojem.

9. Trabee Pocket
Tato aplikace je ideální nejen na služební cesty, ale i na dovolené, pokud chcete mít své výdaje pod kontrolou. Najdete v ní i užitečnou kalkulačku směnných kurzů. Pokud plánujete cestu ve více lidech a potřebujete si své výdaje rozpočítat, skvělou aplikací je i Splitwise. Úkolem aplikace je zaznamenávání všech účtů, při kterých se o placení dělíte s jinými osobami. Jednoduše přidáváte výdaje do skupiny, se kterou se dělíte a každý přesně vidí, kolik a komu dluží. Předejdete tak zbytečným rozporům.

Doufáme, že výběr užitečných aplikací vám zpříjemní dovolenou, avšak nenechte si své zážitky jen pro sebe. A právě na to máme recept. Zážitky z dokonalé dovolené si zaslouží také zvěčnit. Skvělými nástroji by mohli být nové smartphony HONOR 20 a HONOR 20 Pro. Jsou skvělými společníky právě na cesty. HONOR 20 i HONOR 20 Pro vám poskytnou 4 fotoaparáty, jimiž zachytíte všechny krásy dovolené i každodenního života. Bez kompromisů. Skvělý noční režim, širokoúhlé snímky, dokonalé selfie. Jednoduše fotky, které vyrazí dech nejen na sociálních sítích.

Tak šťastnou cestu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.