Fitness centra po celé ČR se zapojila do výzvy Let’s #BEACTIVE. Šestitýdenní program vás dostane do kondice!

Během tří let rozhýbat 60 000 neaktivních dospělých Evropanů – to je podstatou šestitýdenní výzvy, do níž se i letos zapojila Česká republika. Zájemcům se od poloviny září otevírají dveře fitness center, mohou vyzkoušet různé druhy cvičení a zjistit, co je baví. To vše pod dohledem špičkových instruktorů, kteří je budou motivovat k pohybu.

„Fyzická nečinnost je čtvrtým největším rizikovým faktorem pro předčasnou úmrtnost a náklady s ní spojené jsou v Evropě odhadovány na 80,4 miliardy EUR ročně, což odpovídá 6,2 % všech evropských výdajů na zdravotnictví. Jedno euro investované do pohybu tak ušetří 4 eura na zdravotní péči,“ zdůrazňuje důležitost podpory pohybu Jana Havrdová, prezidentka České komory fitness, která u nás zaštiťuje projekt Let’s #BEACTIVE. Ten probíhá v rámci Evropského týdne sportu, je podporován z programu Erasmus+ a zapojuje se do něj devět evropských zemí (Portugalsko, Španělsko, Itálie, Irsko, Velká Británie, Belgie, ČR, Litva, Finsko). Cílem je motivovat dosud pasivní lidi k pohybu pomocí velice praktického šestitýdenního programu pod vedením odborníků.

Vyzkoušíte si to nejlepší, co česká fitka nabízejí
Vést lidi k tomu, aby se chtěli více hýbat a žít zdravěji, to je také motto Evropského týdne sportu, na který projekt Let’s #BEACTIVE navazuje. Evropský týden sportu se u nás koná již po čtvrté a na zájemce čeká od 23. do 30. září spousta zajímavých sportovních akcí po celé republice. Loni se tak odborníkům podařilo v Evropě rozhýbat 12 milionů lidí a letos pořadatelé očekávají ještě větší zájem, stejně jako u projektu Let’s #BEACTIVE, jehož popularita stále stoupá.

„V České republice se zapojují téměř všechna velká fitness centra z Prahy, Brna, Ostravy, ČB, Příbrami a mnohých dalších míst. Program šesti týdnů je v jejich režii, mohou zájemcům nabídnout to nejlepší z aktivit svých fitness center pod dohledem zkušených instruktorů a trenérů – nejrůznější skupinové lekce, lekce v posilovně, workshopy, výživové poradenství a další akce. Pro účastníky mohou také vytvořit speciální lekci, zorganizovat společné běhání nebo vycházku, což je skvělý způsob, jak dát dohromady všechny účastníky, kteří se tak mohou podělit o své zkušenosti a navzájem se povzbudit,“ přibližuje Jana Havrdová.

Šestitýdenní výzvou to nekončí!
Po dobu šestitýdenní výzvy budou kvalifikovaní odborníci sledovat úroveň fyzické aktivity účastníků. Ti ale zároveň mohou využívat pro ně speciálně vytvořenou aplikaci, a to po dobu šesti měsíců, tedy i po ukončení cvičebního programu. Ta bude dále sledovat nejen jejich aktivitu, ale bude jim také zasílat motivační podporu.

Hlavním partnerem projektu Let’s #BEACTIVE je Aquapalace Praha, sportovně-relaxační komplex, tvořený dvoupodlažním Fitness centrem, SPA a Vodním a Saunovým světem. V průběhu projektu aktivně zapojí a osloví nejen své návštěvníky, ale také širokou veřejnost: „Účastníkům nabízíme pomoc zkušených trenérů i zázemí dvoupatrového fitness. Polovinu úspěchu tvoří strava, proto nabízíme i pomoc s jídelníčkem. Naši odborníci vyberou ty nejlepší programy, díky nimž bude zájemce cvičení bavit. A uvidí i výsledky, protože na začátku, v průběhu i na konci programu provedeme diagnostiku těla InBody. Po celou dobu projektu bude připraven bohatý program pro celou rodinu. Příkladem je cvičení s VIP osobnostmi, wellness program, dětské pohybové aktivity, zajímavé přednášky a workshopy s tématikou zdravého životního stylu, kuchařská show a mnoho dalšího. Každý účastník se navíc automaticky zapojí do soutěže o hodnotné ceny,“ říká marketingový ředitel Josef Šimána z Aquapalace Praha.

Dalším ze zapojených fitness klubů je Oxygen Příbram. Důvod, proč do projektu šli, shrnuje Lucie Starková: „Být součástí celoevropského projektu Let’s #BEACTIVE, který pomůže rozhýbat více lidí, je skvělá příležitost. Civilizační onemocnění hýbou světem a proto, i kdybychom rozhýbali jen pár lidí, bude to první krůček k úspěchu. Naše fitness nabízí profesionální přístup v oblasti sportovní, výživové a fyzioterapeutické činnosti. Nováčkům „ušijeme“ program na míru tak, aby i po šesti týdnech mohli a chtěli v tomto směru pokračovat dál a zdravý životní styl se stal součástí jejich života.”

Projekt Let´s #BEACTIVE podpořilo také mnoho známých osobností. Jeho ambasadory jsou olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda, kouč a mentor Jan Mühlfeit a jeho kolegyně Kateřina Novotná, s níž vytvořili projekt Odemykání dětského potenciálu, jedna z nejvýznačnějších osobností světa jógy Václav Krejčík, modelka a moderátorka Lucie Křížková, stylistka a módní poradkyně Klára Klempířová či osobní trenér a konzultant v oblasti zdraví Martin Hrazdil. Seznam fitness center zapojených do projektu Let´s #BEACTIVE najdete na www.komorafitness.cz

Pohyb na předpis?
Na Evropský týden sportu a výzvu Let´s #BEACTIVE bude navazovat celodenní konference Pohyb na předpis, kterou pořádá Česká komora fitness v pátek 27. 9. v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře v Praze. Dozvíte se zde spoustu novinek a zajímavostí ze světa fitness i zdravého životního stylu a mezi řečníky bude také řada známých osobností.

Detailní program a více informací najdete na https://ceskosehybe.cz/konference-pohyb-na-predpis/

Tip redakce: Proteinový chléb s chlebovou chutí
Snažíte se zhubnout? Sportujete? Zařaďte do svého jídelníčku dostatek proteinu. Jeho ideálním zdrojem je novinka Proteinový chléb z Penam Fit řady, který obsahuje 17% bílkovin. V kombinaci se cvičením a správně sestaveným jídelníčkem vám napomůže k vysněné postavě. Chléb je z žitného kvasu, a je přirozeným zdrojem vlákniny. Má klasickou chlebovou chuť a konzistenci, navíc obsahuje zdraví prospěšná lněná a slunečnicová semena. K dostání v řetězci Billa za 29,90 Kč.

Foto: archiv firem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.