Herec Josef Kubáník jako lakomá drbna z vesnice

V seriálu TEMNÝ KRAJ dostal herec Josef Kubáník co proto, a je za to rád. Po všech hodných tatíncích, doktorech a právnících se na něm autorky seriálu Kateřina a Jitka Bártů vyřádily. Obsadily ho do role vesnického hospodského, který je trochu lakomý, prostý a miluje drby.

Jakmile se Josef Kubáník v první natáčecí den postavil před režisérku Jitku Bártů, bylo po legraci. „Přišel jsem v kostýmu, a ona jen prohlásila, že vypadám jak z Grandhotelu, takže mi kostymérky nalepily knír, celého mě změnily, a já z toho byl docela nešťastný. Nevěděl jsem, co s tím budu dělat,“ přiznává první rozpaky herec. Zachránila ho prý až kolegyně Dana Morávková, která si v seriálu střihla baronku Trachtovou. „Dana mi říkala: Co blbneš, konečně můžeš hrát něco jiného, než jsi byl zvyklý. Užij si to a hraj! Nakonec to Josefa začalo bavit tak, že doufal v pokračování. To se splnilo a jeho lakomý hospodský v místní putyce čepuje pivo dál.

Radost z pokračování byla velká i proto, že Josefův tatínek byl kriminalista, takže herci bylo téma seriálu blízké. „Holky to neví, takže se ani na nic nemohly ptát – a já sám jsem s ničím nepřišel,“ říká s úsměvem a přibližuje nám jednu nezapomenutelnou scénu. „Učím Barunu (Veronika Čermáková), svou seriálovou dceru, řídit, a vůbec jí to nejde. Skutečnost je ovšem úplně opačná, protože já nemám papíry, a Veronika řídí velmi dobře. Takže když na ni řvu: Teď brzda, teď plyn, to byly vyhozený prachy! …tak nemám tušení, o čem mluvím,“ popisuje jednu ze svých nej scén Josef Kubáník, který ač hraje téměř v každém díle seriálu, na hlavní hrdiny narazil jen zřídka.

„S Terezou Kostkovou jsem točil jen jeden den, ale s Lukášem Vaculíkem jich bylo víc,“ vzpomíná seriálový hospodský a přiznává, že Lukáš byl jeho idol. „Lukáš je zlatý, moc fajn, profesionální. Je slušný a nevytahuje se na méně známého kolegu. Je to parťák.“

Josef Kubáník je nejen herec, ale i spisovatel. Nedávno vyšla jeho kniha o herečce Květě Fialové, se kterou ho pojilo velké přátelství, a jen díky této knize Poslední deník Květy Fialové se s jejím odchodem dokázal vyrovnat. „Když mi někdo řekne, že tu knihu čte, tak ho poprosím, ať mi dá vědět, jak se mu líbila. Pořád se bojím, protože to nejsou klasické memoáry ani veselé historky z natáčení. O Květě Fialové tam mluvím upřímně, otevřeně. Nemám rád, když se někdo idealizuje. Pro mne jsou autenticita a pravda cenné.“ Herec věří, že kdyby si knihu mohla herečka sama přečíst, líbila by se jí. „Paní Fialová vždy říkala, že musíš říct pravdu a co si myslíš. A tohle je skutečně pravdivá knížka.“

Zdroj: FTV Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.