Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityTechnologie

Cara Delevingne a Samsung vysílají do vesmíru vůbec první selfie

Společnost Samsung dnes oznámila, že hodlá podniknout odvážnou misi za hranice tohoto světa. Plánuje totiž vypustit do stratosféry přístroj Galaxy S10 5G, a dát tak spotřebitelům možnost dostat svou tvář do vesmíru. Budou zde v dobré společnosti, protože tváří mise Samsung „SpaceSelfie“ byla vyhlášena modelka, herečka a filantropka Cara Delevingne.

Cara potvrdila svou účast v této kampani na svém Instagramu v oznámení, v němž uvádí zákulisní informace o své misi, a to s pomocí neočekávaného návštěvníka – astronauta SpaceSelfie. Astronaut dodal Caře telefon Galaxy S10 5G, kterým bude pořízeno vůbec první „vesmírné selfie“ (SpaceSelfie), jež bude odhaleno 23. října během hvězdné akce v nově otevřeném zážitkovém prostoru Samsung KX v Londýně.

V rámci tohoto nejnovějšího technologického počinu společnosti Samsung, který jakoby ani nebyl z toho světa, bude telefon S10 5G pomocí přetlakového heliového balónu vynesen do stratosféry. Vlastní SpaceSelfie budou mít spotřebitelé možnost získat tak, že nahrají svou fotografii na internetové stránky „řídicího střediska“ společnosti Samsung: www.samsung.com/spaceselfie.

Snímky pak budou náhodně vybírány, zobrazovány na 6,7palcové obrazovce Dynamic AMOLED telefonu S10 5G a zasazeny do jedinečného pohledu na planetu Zemi v pozadí. Tato fotografie bude zaslána zpět na Zemi, aby se o ni mohl její majitel podělit na sociálních sítích.

Prostřednictvím SpaceSelfie prokazuje společnost Samsung průkopnického ducha značky a stanovuje nový standard pro potenciál mobilních technologií. S10 5G bude po dobu více než 200 hodin, které stráví na hranici zemské atmosféry, demonstrovat sílu inovací společnosti Samsung a její trvalé úsilí o vývoj produktů, které umožňují dělat to, co bylo dříve považováno za nemožné.

Průkopnice „vesmírných selfie“ Cara Delevingne
Cara Delevingne také ráda boří hranice a se svými následovníky otevření sdílí značnou část svého profesního i osobního života. Je ideální kandidátkou na to stát se průkopnicí SpaceSelfie společnosti Samsung a inspirovat ostatní, aby se aktivně zapojili do této nové éry výzkumu vesmíru a sociálních sítí.

Cara Delevingne k tomu řekla: „Myšlenka vesmírného cestování se mi moc zamlouvá a nemůžu se dočkat, až vykročím v čele mise Samsung SpaceSelfie a stanu se prvním člověkem, který pošle selfie do vesmíru. Už teď plánuji, jak si toto své nejfantastičtější selfie vytvořím, a těším se na to, až uvidím, jak si moji fanoušci tuto výzvu dostat svou tvář do vesmíru vyloží.“

Jak bude mise Samsung SpaceSelfie probíhat
Přetlakový balón pro výstup do vysokých výšek o velikosti půlky basketbalového hřiště (10,5 x 18 m) vystoupá ze startovacího stanoviště v Jižní Dakotě v USA a do výšky téměř 20 000 metrů vynese na zakázku vyrobenou nákladovou bednu, v níž je uložen přístroj S10 5G.

Vybavení bylo navrženo tak, aby dokázalo pořídit fotografie nejvyšší kvality s ohledem na zakřivení Země a odrazy světla od Slunce, jehož sluneční energie napájí vybavení i samotný přístroj S10 5G.

Na Zemi pak mají zákazníci šanci získat fotografii své tváře ve vesmíru, a to tak, že si pomocí svého vlastního chytrého telefonu pořídí selfie, které nahrají na internetové stránky řídicího střediska.

Pro misi SpaceSelfie byly speciálně vyvinuty dvě aplikace. První z nich je aplikace pro „pozemní řízení“, která byla vytvořena speciálně pro odesílání a přijímání selfie mezi řídicím střediskem a telefonem na oběžné dráze.

Druhou je aplikace určená pro S10 5G, která komunikuje s fotoaparátem upevněným na stativu a odesílá mu příkazy k pořízení fotografie selfie zobrazeného na telefonu S10 5G. Aplikace na telefonu S10 potom pozemní aplikaci odešle příkaz, aby fotografii odeslala zpět na Zem, a odtamtud se obrázek dostane ke spotřebiteli, který jej následně může sdílet na sociálních sítích.

Příprava S10 5G na cestu do vesmíru
V případě S10 5G vytvořil Samsung tak odolný telefon, že bez izolace nebo pouzdra snese i nepříznivé podmínky a tlak panující na samé hranici vesmíru.

S10 5G byl ještě před startem podroben přísným testům, ve kterých prokázal schopnost odolávat mrazu až do -65 °C. Testům byl podroben také 6,7palcový Dynamic AMOLED displej telefonu S10 5G, aby se ověřilo, že ve vysokých výškách nebude praskat ani na něm nebude kondenzovat vlhkost.

V roce 2014 navázala společnost Samsung partnerství s Ellen DeGeneres a na předávání Oskarů vytvořila jedno z vůbec nejslavnějších selfie na světě. V roce 2019 nastavuje Samsung nový standard ohledně toho, čeho je možné s mobilními technologiemi dosáhnout, a nabízí generaci vyznavačů selfie příležitost pořídit si jedinečné, mimozemské selfie.

„Abychom oslavili úžasné věci, které se na obrazovkách přístrojů Samsung dějí, rozhodli jsme se posunout pořizování selfie na novou úroveň a dát lidem šanci dostat svou tvář do vesmíru,“ prohlásil Benjamin Braun, marketingový ředitel společnosti Samsung Europe. „Neustále posouváme hranice možného a s pomocí SpaceSelfie ukážeme, že s technologiemi společnosti Samsung se neustále odehrávají úžasné věci – dokonce i na samém okraji vesmíru.“

Údaje o balónu

 • Maximální dosažená výška: až 19 800 m
 • Maximální letová vzdálenost: pohyb balónu bude udržován v poloměru 250 km nad státy Iowa, Nebraska, Minnesota a Jižní Dakota
 • Velikost balónu: 10,5 x 18 m (půlka basketbalového hřiště) v letu
 • Rychlost balónu: cca 30 km/h

Údaje o nákladu

 • Náklad: na zakázku vyrobená nákladová bedna připevněná k balónu, která nese telefon Galaxy S10 5G a která byla na zemi důkladně testována, aby odolala nepříznivým podmínkám na hranici vesmíru
 • Hmotnost nákladu: 56 kg
 • Obsah nákladové bedny: Samsung Galaxy S10 5G, na zakázku vyrobený fotoaparát, retranslační systém a zařízení pro připojení k síti

Údaje o letu

 • Místo: Telefon Galaxy S10 5G bude vypuštěn z lokality splňující podmínky ITAR v Jižní Dakotě
 • Teplotní expozice: Telefon Galaxy S10 5G bude během letu vystaven teplotám v rozmezí od -65 do +40 stupňů Celsia
 • Způsob napájení: po celou dobu letu budou Galaxy S10 5G a ostatní vybavení napájeny sluneční energií ze dvou palubních solárních panelů

Údaje o kvalitě snímků

 • JLAIR (Joint Launch Vehicle & Aircraft Imaging in Real-time): jedná se o zakázkovou kameru navrženou společností Flightline Films, která během letu umožňuje sledování nákladu ze země.

Údaje o připojení

 • Rychlost připojení: až 45 Mb/s
 • Software:
  • Zakázková aplikace pro pozemní řízení, která byla vytvořena pro odesílání a přijímání selfie mezi řídicím střediskem a přístrojovým vybavením balónu.
  • Aplikace neustále komunikuje s přístrojovým vybavením balónu a jejím hlavním cílem je zajistit a řídit tok selfie mezi řídicím střediskem a přístrojem v balónu. Obsahuje automatizované funkce, např. nahrávání dalších selfie, a může také přijímat manuální pokyny, např. pokud je třeba ji restartovat.
  • Aplikaci pro pozemní řízení používají také pracovníci pozemního řízení ke sledování S10, zobrazení stavu selfie ve frontě a také k zajištění co nejlepší kvality pořízených „vesmírných“ selfie.
  • Další aplikace byla vyvinuta pro S10. Pomáhá telefonu S10 ovládat fotoaparát tak, aby pořídil snímek sebe sama se zobrazeným selfie. Tato aplikace také spáruje fotografii s aktuálními telemetrickými daty přístrojového vybavení, poté komunikuje s aplikací pozemního řízení a po pořízení fotografie odesílá vesmírné selfie na zem.
 • Šifrování: datové spojení, kterým se každé selfie přenáší, je šifrováno systémem AES. Tento vojenský standard představuje nejvyšší možnou úroveň šifrování
  • Datové spojení se používá k přenosu selfie do přístrojového vybavení balónu a zpět. Používá se také při vojenských operacích.

 Údaje o telefonu Samsung Galaxy S10 5G

 • Údaje o telefonu: Galaxy S10 5G dokázal bez izolace nebo pouzdra odolat stratosférickému tlaku 5,6 kPa
 • Technologie zobrazení: 6,7palcový displej Dynamic AMOLED, 19:9 (522 ppi)
 • Rozměry těla: 74,1 × 157,6 × 7,8 mm, 175 g (keramické: 198 g)
 • Procesor: 8nm 64bitový osmijádrový procesor (max. 2,7 GHz + 2,3 GHz + 1,9 GHz)

Zdroj a foto: Samsung, www.samsung.com/spaceselfie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *