Co má společného Xiaomi a Sauber Junior Team? Úspěšné partnerství ve formulích!

Marketingový tým značky Xiaomi si může spokojeně mnout ruce. Před letošní sezónou totiž značka uzavřela partnerství se Sauber Junior Team by Charouz a stala se tak pro šampionáty F2, F3 a F4 součástí velice úspěšného projektu. Byl z toho mistrovský titul v jednotlivcích i týmech a další skvělá umístění na stupních vítězů. A to ještě není konec, v polovině listopadu bude Xiaomi součástí hvězdné sestavy pro tradiční zakončení sezóny v Macau.

Xiaomi pomalu šlape na paty značce Huawei, jako dvojka na českém trhu s mobilními telefony si získává stále silnější pozici a konkurence je tak trochu bezradná. Tím spíš, že Xiaomi nenabízí pouze mobily, ale i další produkty chytré elektroniky. Obrovskou výhodou je i fakt, že všechny výrobky jsou navzájem kompatibilní a komunikují spolu.

Letošní motoristickou sezónu se značka Xiaomi spojila se juniory Antonína Charouze a bylo to velmi dobré rozhodnutí. Ve formuli 4 totiž stáj vyhrála vše, co se dalo (titul mezi týmy a jezdci díky Théo Pourchairovi a také titul nejlepšího nováčka v podobě talentovaného Romana Staňka). U Alfa Romeo F1 si mnou ruce a juniory čeká skvělá budoucnost. Ve formuli 2 se povedla celá řad umístění na stupních vítězů, na lepší časy se blýská i ve formuli 3. „Naše spolupráce s Xiaomi byla od začátku úspěšná. Jsem rád, že jsme se spojili s takto globální značkou,“ pochvaloval si majitel Charouz Racing System Antonín Charouz.

A to není pro letošní rok zdaleka vše! Už 14. – 17. listopadu se jede Velká cena Macaa, což je prestižní závěr sezóny. Hit sezóny navíc tým obsadí velmi silně, vždyť v bývalé portugalské kolonii pojedou tovární pilot Ferrari Callum Ilott, David Schumacher (syn Ralfa Schumachera) a Enzo Fittipaldi, jehož bratr Pietro také závodil za Charouz Racing System a dokázal v barvách stáje vybojovat titul v seriálu Formula V8 3.5. Oba jsou vnuky Emersona Fittipaldiho, který se také v rámci tréninku svezl s vozem Charouz racing. „Díky blízkosti Číny bude pro Xiaomi i pro nás coby závodní tým Velká Cena Macaa velmi důležitou událostí. Samozřejmě se budeme snažit o co nejlepší výsledek,“ uzavřel Charouz. Uvidíme Xiaomi ve Formuli 1? Vzhledem k jejím úspěchům to určitě není vyloučené.

Foto: archiv Charouz Racing Systém

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.