Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Celebrity

Raper GALEN to dal dohromady s Bárou Basikovou v novince Pýcha předchází pád spolu

V naší zemi už to zkusil… Panebože! Ti ho hnali! Pamatujete na slova chůvy z legendární pohádky Princezna se zlatou hvězdou? Teď je můžete znovu slyšet v nové písni rapera Galena nazvané Pýcha předchází pád. A spolu s nimi také Galenův text reagující na aktuální politickou situaci, umocněný rázným NE z úst známých osobností. „Píseň jsem pojal i jako pozvánku na listopadovou demonstraci na Letné, protože Milion chvilek pro demokracii je formát, který usiluje o stejný cíl. O slušnou politiku!“ říká Galen.

V klipu k novince Pýcha předchází pád, který byl zveřejněn začátkem listopadu, spolu s Galenem prezentují své postoje Marta Jandová, Ondřej Havelka, Dagmar Pecková, KATO, Matouš Ruml, Bára Hrzánová, Josef Polášek, Jan Potměšil, Adrian Jastraban, Tonya Graves, členové Dejvického divadla a mnozí další. Refrén k písni nazpívala Bára Basiková, autorem hudby je Jiří Vidasov.

Píseň Pýcha předchází pád jsem napsal už před několika měsíci na základě dojmu, že horší už to být nemůže. Od té doby jsem ji několikrát aktualizoval, protože vodopád podvodů, arogance a lží bohužel neustává. Naopak. Rozhodně jsem se nehodlal vzdát, nahrál jsem tedy píseň na hudbu od Jirky Vidasova a oslovil Báru Basikovou s přáním, zda by nazpívala refrén. Bára mě ihned zaujala nejen svým úžasným hlasem, ale i odvahou, se kterou vystoupila na květnové demonstraci na Letné. Neskutečně super spolupráce odstartovala,“ rekapituluje Galen.

Text písně i scénář klipu už měl sice v hlavě, ale na realizaci videa zbývalo jen asi 14 dní. Takže začal kolotoč shánění štábu, osobností do videoklipu a získání autorských práv k proslovu chůvy z Princezny se zlatou hvězdou. Naštěstí dědicové práv souhlasili, že chůva promluví v současném politickém kontextu, a vše se nakonec stihlo. „Doufám, že moje snaha přidá alespoň jednu pověstnou kapku do poháru trpělivosti pana premiéra a prezidenta. A já budu moci v klidu pracovat na své druhé desce, která ponese název exIT,“ dodává Galen.

Textař a raper Galen se psaní textů a tvorbě hip hopu, potažmo rapování, věnuje více než 25 let, v roce 2015 nahrál album Hlavou vzhůru. Ovšem teprve letos v polovině roku po dvaceti letech opustil práci v IT a skončil na plný úvazek u muziky. Aktuálně pracuje na nové desce, rapuje, plánuje koncerty a začíná psát texty pro další umělce. Hip hop je jeho srdcová záležitost, ale baví ho i jazz, funk, soul, r&b… zkrátka nemá vyhraněné žánrové ambice. Pseudonym Galen si vypůjčil už v dětství z knihy Bílá nemoc od Karla Čapka, jak sám potvrzuje: „Hlavní postavou je lékař Dr. Galén, který se snaží zabránit válce. Jeho naivitu a snílkovství obdivuju a snažím se ji v sobě udržet dodnes.

Pýcha předchází pád – GALEN ft. Bára Basiková
Text / rap / scénář: GALEN
Hudba / mix / master: Vidasov
Zpěv: Bára Basiková
Back-vokály: Sbor “Hlas lidu”
Kamera: Richard Stiebler, Marek Dočkal, GALEN
Střih: Richard Stiebler
Produkce: Kryštof Zapletal
Pro: Demokracii

Foto: archiv Galena 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *