Oslavte Palačinkový den 25.2. se značkou Tefal

Palačinky už dávno nejsou jen rychlým a jednoduchým pokrmem pro děti, jak tomu v našich končinách bývalo. Jde o světový trend v gastronomii, který nabízí neomezenou možnost kombinací chuťových i vizuálních vjemů. Pro svou jednoduchost a zároveň širokou škálu možností přípravy, i dochucení zvolenou náplní, si tato pochoutka zaslouží svůj den. Oslavte s námi 25. února Palačinkový den!

Palačinkový den připadá vždy na úterý před Popeleční středou, tedy na den před velikonočním půstem, kdy si podle tradice ještě naposledy před následujícími 40 dny můžete rozmazlit chuťové pohárky a dopřát si něco opravdu dobrého na zub. Letos připadá na 25. února. Podělte se v tento den se svými blízkými právě o vaši nejoblíbenější variantu dokonalé palačinky a opravdu si tento sváteční den vychutnejte. Základem dokonalých palačinek jsou určitě čerstvé suroviny a fantazie – rozhodně se však neobejdete bez kvalitní pánve. Palačinková pánev ​Expertise (C6203852)​​ značky Tefal o průměru 25 cm s indikátorem teploty THERMO-SPOT®​ spolu s 6vrstvým nepřilnavým povrchem TITANIUM EXCELLENCE​ zaručí dokonalou texturu i chuť připravovaných pokrmů. Své palačinky tak můžete připravovat třeba i bez přidání tuku. Pánev je vhodná pro všechny typy ohřevu, včetně indukce. Doporučená cena pánve Tefal Expertise vyrobené ve Francii je 989 korun.

Tým TEFAL pro všechny gurmány a kulinářské nadšence založil novou facebookovou komunitu s názvem Večeříme společně. Cílem této skupiny je vzájemně se inspirovat (nejen) při přípravě rodinných večeří. Zároveň se krom testování výrobků značky Tefal můžete zapojit do soutěží zejména o žhavé novinky do kuchyně. Komunita přinese také informace o kulinářských akcí, užitečné tipy a triky od skutečných profesionálů, možnost využití lákavých slev na produkty Tefal a jiných výhod pouze pro členy této komunity. Budeme rádi, když se zapojíte i vy – už v pondělí, den před Palačinkovým dnem, bude vyvěšena palačinková výzva. Přidejte se a soutěžte se svojí palačinkou o krásnou cenu Tefal!

Recept na prvotřídní palačinky s ananasem
Suroviny:
1 dávka těsta na palačinky (250 ml plnotučného mléka, 1 vejce, 1 sáček vanilkového cukru, špetka soli, 140 g hladké mouky)
6 silných koleček čerstvého ananasu
třtinový cukr smíchaný s mletou skořicí
3 lžíce másla

Postup:
Podle tradičního receptu na palačinky připravte 6 palačinek. Kolečka ananasu obalte v připravené směsi třtinového cukru a skořice. V pánvi přepusťte máslo, přidejte ananas a zprudka opečte. Položte palačinky na servírovací talíř, do každé vložte nakrájené kolečko ananasu, přelijte máslem a ozdobte čerstvým sezónním ovocem.

Tip Tefal:
Pokud se vám často dělají v palačinkovém těstě hrudky, použijte třeba stolní vysokorychlostní mixér Tefal Ultrablend Cook, ve kterém v mžiku připravíte skutečně hladké těsto!

Ananas připravíte hravě na pánvi, nebo jej můžete ugrilovat v kontaktním šéfovi grilů – Tefal Optigrillu…stačí nastavit přípravu ovoce a zeleniny.

Máte-li chuť ozdobit palačinky třeba jednoduchou jahodovou omáčkou, použijte Tefal 5 second chopper, ve kterém připravíte přidáním jahod, moučkového cukru a bylinek rychlou čerstvou omáčku opravdu v mžiku…

Francouzská rodinná firma Groupe SEB, na českém trhu známá díky značkám Tefal, Rowenta či Krups, se v rámci svého projektu zavazuje k Opravitelnosti výrobků po dobu 10 let – to platí již pro celých 95 % produkce společnosti.

Zdroj a foto: www.tefal.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.