Dejte sbohem zánětům močového měchýře!

Většinou se projevuje opakovaně, 20 % žen ho má alespoň 1x za rok a je doprovázen velmi nepříjemnou pichlavou bolestí – takový je zánět močových cest. Zpravidla stačí jen si chvilku posedět na studené zídce a komplikace se dostaví téměř okamžitě. Není žádným tajemstvím, že s tímto problémem vám mohou pomoci i brusinky!

Trápení mnoha žen
Ženy trpí problémy s močovým měchýřem až desetkrát více než muži. Tato skutečnost je způsobena rozdílnou anatomií ženského a mužského těla. Délka ženské močové trubice je podstatně kratší než mužské, což způsobuje, že se bakterie do močového měchýře ženy dostanou rychleji. Dojde-li k podchlazení sliznice močového měchýře, mají bakterie ideální podmínky pro šíření a zánět je hned na světě. Projevuje se velice rychle nepříjemným štípáním a řezáním, které ještě doplňuje výrazná bolest způsobující křeče v podbřišku.

Příznaky
Nejčastějšími příznaky zánětu močových cest je řezavá a pálivá bolest při močení, časté nutkání odcházet na toaletu, zvýšená teplota, bolest v bedrech, změna barvy a zápachu moči, v některých případech pak dokonce i krev v moči. Teplota může být někdy doprovázena i nevolnostmi a zvracením. Pokud vás trápí některý z těchto příznaků, vyhledejte co nejdříve lékaře, který stanoví diagnózu a léčbu. Zákeřnost tohoto onemocnění totiž spočívá také v tom, že pokud máte záněty opakované – chronické, bolest už není tak výrazná. Sledujte tedy pečlivě další signály svého těla, a i v případě sebemenšího podezření se ihned obraťte na svého lékaře. Nepodchytíte-li onemocnění včas, může se rozšířit až do zánětu ledvin, který sebou přináší vážné komplikace.

Co pomáhá?
Říká se, že prevence je základ, a v tomto případě to skutečně platí dvojnásob. Ženy si totiž svou nepozorností a nedbalostí častokrát způsobují opakované záněty i samy. Jestliže se už první příznaky onemocnění objevily, neodkládejte návštěvu lékaře a pamatujte i na pár základních pravidel, která vám jistě proces léčení urychlí:
• Nohy musí být v teple, vytáhněte tedy teplé ponožky a nechoďte doma bosá po studené podlaze.
• Nezadržujte moč – pokud bude měchýř déle přeplněný, bakterie se budou aktivně množit a způsobovat bolesti.
• Pijte alespoň 2,5 – 3 litry tekutin denně. Čím více budete pít, tím dříve se bakterie dostanou ven z těla. Zapomeňte na studené nápoje.
• Pijte horký bylinkový čaj.

Zkombinujte bylinky s brusinkami!
O tom, že brusinky pomáhají při zánětech močových cest, už zřejmě slyšel každý z nás. Brusinky jsou přirozeným antioxidantem a podporují obranyschopnost a odolnost organismu. Zkombinujete-li brusinky a funkční bylinky, efekt bude ještě lepší! Při zánětech močového měchýře je pak také nesmírně nutné hodně pít, doporučují se hlavně teplé nápoje. Ideální řešení pro boj s nepříjemným zánětem tak představují čaje. Při vybírání vhodného čaje ale zapomeňte na ty klasické, které jsou určeny spíše na zapití snídaně. Sáhněte raději po funkčním čaji, který oproti běžným bylinným čajům obsahuje pečlivě vybrané kombinace bylinek, které podporují správnou činnost močového měchýře. Účinky jednotlivých bylin se vzájemně doplňují, což zvyšuje příznivý účinek čaje. Funkční čaje jsou dobrou prevencí proti různým neduhům a patří do každé domácí lékárničky. V boji se zánětem močových cest vám může být skvělým parťákem PICKWICK Urologický čaj s brusinkami, který si oblíbíte i díky jeho výborné chuti.

Foto: Pickwick

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.