Nevídané účinky stříbra, o kterých jste dosud nevěděli

Lehko by se mohlo zdát, že stříbro oproti zlatu hraje druhé housle. Ovšem jeho využití je mnohostranné, a rozhodně se neomezuje jen na výrobu šperků. Věděli jste třeba, že umožnilo vznik fotografie nebo že se používá i pro výrobu zdravotnických pomůcek, jako jsou ochranné roušky?

Dlouhá historie stříbra
Stříbro bylo společně se zlatem, mědí a železem jedním z prvních kovů, které byly objeveny a používány člověkem. Nejstarší dochované předměty ze stříbra pocházejí z doby 6 000 let před. n. l. Má nejvyšší elektrickou vodivost ze všech prvků a k varu se dostává až při 2162 stupních Celsia, což je vyšší teplota než uvnitř aktivní sopky.

Antibakteriální účinky stříbra jsou známé lidstvu odnepaměti. Stříbrné nádoby sloužily k prodloužení trvanlivosti nápojů a pokrmů. Bakterie si na něj nedokážou vybudovat rezistenci, jak k tomu dochází v případě antibiotik.

Stříbro je všude kolem nás

  1. Dnes se stříbro ukrývá v počítačích, mobilních telefonech a elektrických spotřebičích, v zrcadle i klasické fotografii.
  2. Investice do stříbra je populární zejména v USA, na středním východě a dalších asijských zemích.
  3. Používá se při výrobě funkčního oblečení, ve kterém brání rozvoji zápachu způsobeného potem. Britská armáda vybavila své příslušníky antibakteriálními trenýrkami, které chrání před opruzeninami intimních partií.
  4. Výroba oblečení s patentovaným stříbrem je zastoupena i v Česku. Tílka, trička, ponožky i spodní prádlo pro běžné nošení i sportovce vyrábí například značka nanosilver® nebo nanoAg®.
  5. Nanočástice stříbra najdeme i v některých ochranných rouškách, kde mají za cíl likvidovat zachycené bakterie a viry.
  6. Česká značka GYNELLA® používá produkty se stříbrem pro podporu léčby vaginálních infekcí bakteriálního, kvasinkového i virového původu. Pokud žena nezná příčinu obtíží a nechce v tyto dny do ordinace lékaře, může vyzkoušet nejprve stříbro.
  7. Stříbro našlo své využití také v kosmetice. Ukázalo se, že se hodí na ekzematickou pokožku, hojení jizev i v boji proti vráskám. Italský výrobce kosmetiky KRIPA vyrábí například i speciální odličovací rukavici se stříbrem, která odlíčí a zároveň pokožku dezinfikuje. Pro svoji citlivou pokožku si stříbro oblíbila třeba herečka Gwyneth Paltrow.
  8. Doslova líhní bakterií a choroboplodných zárodků jsou polštáře. Efektu stříbra, které brání množení bakterií plísní a dalších mikroorganismů, proto začali využívat i výrobci polštářů. Stříbro navíc dobře odolává častému praní.

Produktový tip: Pěna s patentovaným stříbrem GYNELLA® Silver Foam
Postihly vás právě teď intimní potíže, ale chcete se, pokud možno, vyhnout návštěvě lékaře? Vyzkoušejte vaginální pěnu GYNELLA® Silver Foam s patentovaným stříbrem. Produkt je vhodný pro podporu léčby infekcí bakteriálního, kvasinkového i virového původu. Pokud tedy neznáte přesně příčinu obtíží, můžete vyzkoušet nejprve stříbro. Zdravotnický prostředek objednáte i z bezpečí a klidu domova na e-shopu www.gynella.com, takže se můžete vyhnout návštěvě lékárny. Doporučená cena: 409 korun.

Foto: Gynella

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.