Pro mlsné jazýčky

Když budeme všichni disciplinovaní, možná se vše brzy v dobré obrátí a budeme moci již brzy doslova ochutnat iniciativu místních farmářů a sedláků nedaleko hranic s dolním Rakouskem, kteří připravili řadu ochutnávek. Od vinařů, pěstitelů medu, chřestu, ovoce, zeleniny v regionu Carnuntum Marchegg, na Moravském poli v Hainburgu, kousek za slovenskými hranicemi.

Dvanáct farmářů a sedláků se domluvilo a vytvořilo značku “Genusstour” – “Genussiniciative”. Touto značkou stvrzují, že jejich produkty a výroba tu nejvyšší možnou kvalitu, produkty jsou vyrobeny poctivě a jsou mimořádně chutné. Ať se jedná o zeleninu, ovoce, sušené semínka jako lahůdkový produkt, med. Možná již brzy budeme moci ochutnat jejich regionální výrobky.

Mezi Hainburgem a pohořím Leithagebirge je nová, od šesti do dvanáct kilometrů dlouhá, bezbariérová trasa, po které můžete jít i s dětským kočárkem. A kdo bude mít štěstí, v sobotu 16. května bude návštěva Genusstour zcela zdarma a budete moci strávit příjemný den s dokonalými specialitami.

Autor: BH

Zdroj: www.genuss-carnuntum-marchfeld.at, www.kamkam.eu, foto: https://www.donau.com/de/roemerland-carnuntum-marchfeld/genuss-carnuntum-marchfeld/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.