Není to žádná nouzovka, ale je to NouZOOvka pro děti!

Poznávačka, doplňovačka a poklady? Aktuální bezpečnostní opatření uzavřela nejen školy, ale také zoologické zahrady, a tak se ta jihlavská rozhodla dětem pobyt doma zpříjemnit. Čím? NouZOOvkou! A že to není rozhodně žádná nouzovka, poznají děti s každým novým kolem!

Právě jsme vypustili plameňáky růžové (Phoenicopterus roseus) ze zimoviště na rybník kolem ostrova lemurů.

Zveřejnil(a) Zoologická zahrada Jihlava dne Pondělí 6. dubna 2020

NouZOOvka je online soutěž s různými, například poznávacími nebo doplňovacími úkoly pro žáky i studenty, kterou jsme připravili, aby si odpočinuli při nečekaném a náročném režimu domácí výuky, a zároveň se nenásilně leccos nového dozvěděli,“ uvádí Ing. Jan Vašák, ředitel Zoologické zahrady Jihlava a pokračuje: „Také proto bude soutěž trvat po celou dobu nouzového stavu, takže i počet kol, do kterých je rozdělena, je zatím neznámý. Nové kolo ovšem přibude každých čtrnáct dní v pátek na webu www.zoojihlava.cz a zapojit se může každý kdykoliv v průběhu soutěže.“ A na jakou odměnu je možné se těšit? Nejlepší účastníci soutěže získají například dětskou permanentku nebo speciální rodinnou prohlídku po jihlavské zoo s průvodcem, kterou mohou využít, jakmile to půjde. Navíc všichni soutěžící dostanou jako dárek nové karty s názvem Poklady jihlavské zoo, díky kterým budou připraveni, až bude opět možné prozkoumat všechny zajímavosti na živo.

Dnes jsme pro vás měli v zoo připravený Den ptactva. Jelikož brány naší zoo jsou kvůli aktuální situaci zavřené, rozhodli jsme se připomenout si ho alespoň takto. Dnes poprvé v tomto roce měly proběhnout letové ukázky, přinášíme vám tedy alespoň malou videoochutnávku. A máme pro vás výzvu – máte nějaké fotky nebo video z našich letových ukázek? Pochlubte se do komentáře.A POZOR! Svoláváme na naši virtuální „příletovou“ listinu všechny ptačí příjmení! Sovovi, Jiřičkovi, Sojkovi, Holubovi ale i všichni ostatní – ozvěte se pod tenhle příspěvek. Ze všech ptačích příjmení vylosujeme příští týden 3 rodiny a pošleme jim malé dárky od nás ze zoo. A protože ptákem roku je jiřička, tak z nositelů tohoto přijmění budeme losovat zvlášť další 3 rodiny 🙂

Zveřejnil(a) Zoologická zahrada Jihlava dne Sobota 4. dubna 2020

Zoologická zahrada Jihlava, příspěvková organizace
Zoo Jihlava je nejnavštěvovanějším turistickým cílem krajského města Jihlava i celého kraje Vysočina. Její kořeny sahají do 50. let minulého století, kdy v Jihlavě vznikl první zookoutek. Ten se časem rozrostl natolik, že v roce 1982 získal statut zoologické zahrady, která je dnes domovem pro přibližně 250 druhů živočichů v počtu téměř 1 300 jedinců. Zoo Jihlava je koncipována jako zoo pěti kontinentů, což znamená, že živočichové jsou chováni v expozičních celcích podle místa jejich přirozeného výskytu. Specializací jihlavské Zoo je především chov malých i velkých kočkovitých šelem, plazů a primátů. V posledních letech dostala Zoo zcela novou tvář díky výstavbě mnoha nových pavilonů a atraktivních expozic. Pro své návštěvníky připravuje kromě tradičního programu také zpestření v podobě dalších rozmanitých akcí. Ročně jejími branami projde v průměru přes 300 tisíc návštěvníků a toto číslo každoročně stále stoupá.

Zdroj a foto: www.zoojihlava.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.