Oslavte Den kůže 5. května se značkou sebamed

Jako každý rok, i letos sebamed slaví Den kůže, který každoročně připadá na 5.5. Tento den byl vybrán pro podobnost s přirozeným pH zdravé pokožky, které je 5,5. Značka sebamed se ke Dni kůže připojuje již po jedenácté a na oslavu tohoto data si pro své zákazníky připravuje vždy speciální nabídku. I rok 2020 tomu není výjimkou, a vy se tak můžete těšit na týden slev, který bude probíhat od 4. května do 10. května.

V tyto dny můžete ve vybraných lékárnách, internetových lékárnách a na e-shopu Kupkosmetiku.cz (zde akce potrvá až do 17.5.) nakupovat produkty sebamed s 50% slevou. Jelikož mottem značky sebamed je: „Pouze zdravá pleť je krásná“, chceme podpořit Den kůže výhodnou nabídkou a připomenout tak důležitost správné péče o pokožku. Akce neplatí pro produkty z řady Baby sebamed, opalovací kosmetiku a novou řadu sebamed PRO!.

Zdravá pokožka má již od dětství mírně kyselé pH, proto hovoříme o kyselém ochranném plášti pokožky, který nás chrání před vlivem patogenních mikroorganismů a bakterií. Pokud dojde k narušení pláště, například používáním nevhodných mycích prostředků nebo příliš častým mytím, pH pokožky se začne přibližovat k neutrálnímu, které je však ideálním prostředím právě pro patogenní organismy.

Pokud dojde k narušení kyselého pláště pokožky používáním klasického mýdla obsahujícího alkalické složky (běžně má pH zhruba 12), trvá obnova na hodnotu pH 5,5 u zdravého jedince zhruba tři hodiny, u dětí a starších lidí je tato doba ještě delší. A čím déle tento proces trvá, tím vyšší je riziko poškození pokožky. V ohrožení jsou také lidé se sklony k atopickým ekzémům, s velmi suchou pokožkou či alergici, kteří by měli výběru mycích prostředků věnovat zvýšenou pozornost. U citlivé i normální pleti je vhodné postarat se o její hydrataci po mytí vhodným krémem, aby byl doplněn tukový filtr pokožky.

Proto mají produkty značky sebamed kyselé pH 5,5 a tím nenarušují ochranný kyselý plášť. Pokožka tak zůstává silná a plní svou základní funkci, tedy bariéry před nebezpečnými vnějšími vlivy a zůstávala krásná a bez podráždění. Sebamed nabízí produkty pro mytí i péči o pokožku včetně deodorantů, šamponů a speciální řady pro problematickou i suchou pleť. Pro ty, kteří chtějí, aby jejich pleť zůstala mladá a krásná, nabízí řadu s obsahem Q10. Zkrátka portfolio, z kterého si vybere každý.

Sebamed hitovky 
Sebamed intimní emulze 3,8 pH 
Intimní mycí emulze sebamed pro jemnou denní hygienu intimních míst s pH 3,8, které je vhodné pro přirozenou rovnováhu mikroflóry, zanechává intimní oblast hydratovanou a zklidněnou. Díky alfa bisabololu obsaženému v heřmánku má i antibakteriální účinky.

Sebamed Clear Face Antibakteriální čistící pěna 
Antibakteriální čisticí pěna sebamed Clear Face intenzivně a jemně čistí pleť a zamezuje vzniku pupínků a černých teček. Čisticí pěna je vhodná pro mytí zánětlivé formy akné a mytí suché problematické pleti. Díky obsahu patentované antibakteriální ingredience Montaline® C40 derivované z kokosového oleje, vytváří přípravek jemnou pěnu, která hloubkově čistí pokožku, zároveň ji však vyživuje a hydratuje. Speciální složení působí proti bakteriím způsobujícím pupínky a černé tečky do 5 minut.

Syndet 
„Mýdlo“ bez obsahu alkalických složek (mýdla) pro důkladné mytí bez vysoušení a s hodnotou pH 5,5 pro podporu zdravé pokožky. Syndet jemně a důkladně čistí póry do hloubky a napomáhá obnově přirozeného ochranného pláště kůže. Je zvláště vhodný pro velmi citlivou a problematickou kůži. U výrobku byla klinicky testována vhodnost použití jako podpůrného prostředku při léčbě infekce kůže, akné, atopického ekzému, psoriázy, dermatitidy a kožní mykózy.

Sebamed Roll-On Balzam Sensitive 
Sebamed Roll-on balzam sensitive zamezuje zápachu bez ucpávání pórů a bránění přirozené funkci pocení. Podporuje obnovu přirozeného ochranného pláště kůže s pH 5,5. Neobsahuje barviva, konzervanty, sůl hliníku ani dráždivé chemické přísady.

Sebamed mycí emulze olivová 
Mycí emulze pokožku efektivně čistí, osvěžuje a podporuje obnovu přirozeného ochranného pláště kůže. Složení pečuje o pleť díky kombinaci olivového oleje s panthenolem a složkou na bázi rostlinného škrobu. Působí proti podráždění a ztrátě lipidů a zabraňuje vysušení kůže během mytí. Pokožku hydratuje a zanechává vláčnou. Mycí emulze je 100% bez obsahu mýdla a alkalických složek.

Zdroj a foto: Sebamed, Kupkosmetiku.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.