Svěží nealko koktejly do pěti minut

Zařaďte do pitného režimu něco nového a nápaditého! Umíchejte si zdravý nealkoholický koktejl. Tři nové recepty pro vás připravil barman Achim Šipl, vítěz Mattoni Grand Drink z roku 2013.

Osvěžující koktejly k teplejšímu počasí patří, proto jsem vytvořil recepty, které zvládne umíchat opravdu každý. Snažil jsem se, aby se příprava vešla do pěti minut. Všechny suroviny na koktejly přihodíte k běžnému nákupu, pokud je doma již nemáte. Nakrájíte meloun nebo jahody a vykouzlíte lehké drinky plné vitamínů, které potěší chuťové buňky i oko. Ovoce a zelenina by měly patřit k našemu každodennímu jídelníčku, když je třeba podpořit imunitu. Místo svačiny si je tentokrát dejte v zábavných nealko koktejlech,” říká Achim Šipl.

Water Fresh
Osvěžující a hydratující kombinace bez přidaného cukru. Základem jsou dvě příbuzné a svěží suroviny – meloun a okurka – doplněné o minerální vodu Mattoni.

Složení:
5 kostek melounu
Několik plátků okurky
1 plátek citrónu
Perlivá Mattoni na zalití

Postup:
Vše nakrájejte, jednoduše naaranžujte do sklenice a dolijte minerální vodou Mattoni. Jako ozdobu použijte lístky máty.

Orient Express
Lehký drink s nádechem orientálního koriandru. Jahody velmi dobře fungují právě s mladým hráškem a společně s koriandrem vás budou nutit pít jej stále dokola.

Složení:
Hrášek
Jahody
Koriandr
Citrón
Lžíce cukru
Perlivá Mattoni

Postup:
Jahody, hrášek a citronovou šťávu rozmačkejte v cukru přímo ve sklenici, přidejte koriandr (nemačkejte). Sklenici doplňte ledem a dolijte perlivou Mattoni. Promíchejte a ozdobte snítkou koriandru a trochou hrášku.

Red & Fresh
Ranní koktejl jako součást jarního detoxu v sobě kombinuje vitamíny, antioxidanty a minerály.

Složení:
1x malá červená řepa
1x mrkev
Kousek zázvoru
Půl vymačkaného citronu
Perlivá Mattoni

Postup:
Rozmixujeme přísady se třemi kostkami ledu, přelijeme do vyšší sklenice a doplníme minerální vodou Mattoni.

Zdroj a foto: Mattoni

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.