Odborník radí: Jak pečovat o koženou bundu?

Kožená bunda nebo motorkářský křivák je základní stavební jednotkou každého šatníku a nejspíš navždy zůstane. Jelikož se jedná i o větší investice, je potřeba se o vaší milovanou koženou bundu správně starat. Díky správné péči bude zdobit váš šatník, doufejme, na věky.

Kožená bunda ani jiné kožené oblečení určitě nepatří do pračky. Na čištění doma použijte vodu a mýdlo. Dejte pozor, jak moc bundu namočíte, hodně vody by mohlo způsobit popraskání. Mýdlovou vodu nanášejte pomocí hadříku nebo houbičky a jemně otírejte. Pozor ale na semišovou koženou bundu, na tu voda nesmí nikdy přijít. Broušenou kůži lze vyčistit jemným kartáčkem nebo houbičkou. Existují i různé přípravky na ošetřování kůže, u těch vždy postupujte podle návodu od výrobce. Pokud se o svou koženou bundu bojíte a nechcete si s tím lámat hlavu, pošlete jí do čistírny.

On-line čistírna Cleany.cz má speciální sekci Kůže a kožešiny, kde si navolíte, co potřebujete zrovna vyčistit. Ušetří vám čas s nošením oblečení do čistírny a vyzvedáváním, službu si objednáte z pohodlí domova, kde si kurýr vše vyzvedne a vrátí ve smluvené hodiny. Navíc službou Cleany.cz podpoříte malé rodinné čistírny a prádelny!

Zdroj: www.cleany.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.