Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Tierra Verde rozšiřuje síť stáčíren ekodrogerie

Český výrobce ekodrogerie, Tierra Verde, patří k tuzemským průkopníkům bezobalového nakupování. Svoji síť stáčíren neustále rozšiřuje a od května je nově i v brněnském hypermarketu Globus. Možnost zakoupit si nejčastěji používáné ekologické produkty pro praní a úklid do opakovaně využitelných obalů se tak stává dostupnější pro více zákazníku. Nejen vyznavači stylu zero waste tak zabrání vzniku zbytečného plastového odpadu a navíc díky stáčírně výrazně ušetří.

Tierra Verde je v současnosti jediná společnost nabízející v tomto segmentu kompletní cirkulární systém pro bezobalový prodej. „Každý den děláme rozhodnutí, která mají různý vliv na náš život. Otevřením stáčíren Tierra Verde v Globusu nabízíme spotřebitelům další volbu při jejich běžných nákupech v těchto hypermarketech a usnadňujeme jim rozhodnutí o nákupu bezobalové ekodrogerie a dalších produktů pro bezobalový život,“ řekla nám zakladatelka společnosti Tierra Verde Nataša Foltánová. K problematice šetrné drogerie ji před lety přivedlo hledání prostředků, které by po spláchnutí do septiku neškodily zelenině na její zahradě. Tehdy objevila mýdlové ořechy, za kterými se později vypravila až do Indie. Postupně začala vyvíjet receptury pro vlastní ekologickou drogerii a v roce 2008 založila společnost Tierra Verde.

Její společnost buduje síť bezobalových stáčíren od jara roku 2017 a momentálně zásobuje přes 200 míst v Česku a na Slovensku.

Ekodrogerie Tierra Verde obsahuje účinné, a přitom nezávadné a v přírodě snadno odbouratelné složky. Gel na nádobí s citronovou silicí, Univerzální čistič na omyvatelné povrchy s pomerančovou silicí, Prací gel z mýdlových ořechů s levandulovou silicí a Máchadlo prádla s levandulovou silicí si mohou zákazníci zakoupit jako standardní produkt regálové nabídky nebo jednoduše načepovat v poloautomatizované stáčírně do opakovaně použitelných plastových nádob o objemu 1 nebo 1,5 l.

Tierra Verde vyvíjí a vyrábí produkty denní potřeby s co nejmenším negativním dopadem na zdraví i životní prostředí, a zároveň s co nejpříznivějším vlivem na člověka, společnost a Planetu. Původní sortiment, tj. přípravky na praní a čištění, stále rozšiřuje o produkty pro bezobalovou, bezplastovou a bezodpadovou, neboli zero waste domácnost, jako jsou biobavlněné sáčky a tašky pro bezobalové nakupování, menstruační kalíšky, dřevěné kartáče a hřebeny, pratelné odličovací tampony, kuchyňské žínky a utěrky, nerezová brčka a dózy, kompostovatelné sáčky na odpad nebo tekutá mýdla s maximálně šetrným složením.

Zdroj a foto: Tierra Verde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *