Open air PechaKucha Night bude opět na Kolonádě Ferdinandova pramene

Další z večerů PechaKucha Night se v pátek 10. července vrací do Mariánských Lázní. Unikátní formát prezentací 20×20 vteřin se koná už po třiadvacáté. Na Kolonádě Ferdinandova pramene vystoupí po setmění výtvarník Matyáš Chochola, violoncellistka Terezie Vodička Kovalová nebo šéfredaktor časopisu Fullmoon Michal Pařízek.

Mariánskolázeňský spolek Švihák pořádá původně japonský formát prezentací už 6 let a spojuje se tak pravidelně s více než 900 městy po celém světě. I tentokrát vystoupí zajímavý hosté, kteří budou mít možnost využít přesně 400 vteřin k uvedení svých aktivit a projektů.

Výtvarník Matyáš Chochola představí svou tvorbu, za kterou se v roce 2016 stal laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého. Ve svých dílech osciluje mezi nespoutaností postmoderny, popovými neony a klasickým řemeslem. Terezie Vodička Kovalová má za sebou 22 let hry na violoncello, přes 60 natočených desek a vystupování s projektem Vivaldino, Bratry Bubeníčky nebo kapelou Zvíře jménem Podzim. Šéfredaktor hudebního časopisu Fullmoon magazín Michal Pařízek je v Mariánských Lázních známý díky spolupráci na doprovodném programu Marienbad Film Festivalu. Na Ferdinandce představí první ročník čtyřdenního hudebního festivalu Moody Moon Noize, který se tu bude konat na přelomu července a srpna. Hudební skladatel a performer Petr Wajsar je držitelem několika ocenění včetně ceny Český lev 2018 za hudbu k filmu Hastrman. Jako umělecký vedoucí působí ve světově uznávané vokální skupině Skety, jako autor tvoří pro prestižní české festivaly a orchestry.

Simona Bagarová je víc než patnáct let manažerkou v sociálních službách. Firmy učí pomáhat smysluplně a neziskovky myslet byznysově. Je ambasadorkou mezinárodního projektu Namaste care, který pomáhá lidem s demencí žít, nejen přežívat.

Marketér Petr Václavek sbíral roky zkušenosti v reklamních agenturách včetně oceňované Impact & Echo BBDO v Kuvajtu. Na mariánskolázeňské PechaKuche Night představí svůj projekt Foodgroot, který slibuje rozpoznat kvalitu potravin po naskenování čárového kódu.

Filip Linhart a jeho projekt Údolí volavek nabízí únik od každodenního stresu a shonu, prostor ke zpomalení a odpočinku. V nedotčené přírodě Bezdružicka se můžete ubytovat ve srubech, týpí nebo slaměno-hliněných domcích a doslova se naladit na přírodu.

Martin Lysý spoluzaložil projekt Frajer, který rozděluje peníze z prodeje piva na podporu nápadů, které přežijou ranní kocovinu. Frajerovi jde o to, aby se lidé o skvělých myšlenkách, co můžou být prospěšné, přestali u piva jen bavit.

Adéla Denková je šéfredaktorkou portálů Česko v datech a Evropa v datech, které svým čtenářům srozumitelně předkládají dostupné údaje o ekonomikách České republiky a společnostech evropských zemí. Adéla představí přehled těch nejzajímavějších dat za poslední rok.

23. PechaKucha Night uzavře už tradiční afterparty v podání Petra Wajsara a jeho projektu Develooper obsahujícího prvky beatboxu, živě hraných samplů, loopingu a videosekvencí synchronizovaných do hudby.

Vstupné na akci je 150 korun. Lístky je možné zakoupit přímo na místě. Začínáme tradičně ve 20.20 hodin, ale prezentační večer odstartujeme po setmění. Všichni se můžou občerstvit v nově otevřené kavárně a baru v levém křídle Kolonády Ferdinandova pramene.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.