Výběrová káva Sofee nově s nádechem Peru

Kdykoliv a kdekoliv. Jednoduše, bez baristy. Bez éček, bez konzervantů a bez chemie. Tedy kvalitně. Tak by se dala shrnout hlavní filozofie výběrové kávy Sofee and the gang. A právě kvalita hraje při výrobě výběrové kávy v lahvičce prim. To platí i o aktuální novince, kterou si Sofee pro své fanoušky připravila. Od jara se vyrábí z kávových zrn dovážených z Peru, která nahradila ta brazilská.

V posledních týdnech zájem o Sofee výrazně stoupl, a tak je na skladě už jen pár posledních lahviček Sofee Brazílie. Milovníci kvalitní a rychle připravované kávy se ale o svou oblíbenou dávku kofeinu s prvotřídní chutí nemusí bát. Nová zrnka odrůdy Arabika Caturra byla dovezena z Peru z oblasti Cajamarca, z plantáže v nadmořské výšce více než 1200 metrů, a nyní už prošla macerací na pražské Letné.

„V posledních letech dochází v České republice k velkému rozmachu kávové kultury. Nouzový stav posledních měsíců byl samozřejmě ranou i pro výrobce a prodejce kávy, ale o to více jsem hrdý na to, jak jsme tímto nelehkým obdobím se Sofee prošli. Naše prodeje se nejen že nesnížily, ale především v posledních týdnech šly výrazně nahoru. I proto jsme urychlili přípravu nového typu Sofee, která se vyrábí z kávových zrn původem z Peru. Na trh tak uvádíme výběrovou kávu s chuťovým profilem bílého kakaa, exotické papáji a chilli papričky. A skóre cupping se vyšplhalo k 86 bodům,” popisuje novinku majoritní vlastník značky Sofee and the gang Pavel Vachek.

Sofee s koncem nouzového stavu také objevila nová místa, kde si ji lze vychutnat nebo koupit na cesty. A tak je nově k dostání v klášterní kavárně Dientzenhofer v Broumově, v brněnském BHARu a Pubu u Dvou přátel. Sofee je součástí sortimentu sítě Ambiente, která ji zaštiťuje (restaurace Eska nebo řeznictví Naše maso) a pražské kavárny Osada. Zákazníci mohou objednávat Sofee také na jejím webu www.sofeeandthegang.cz, na iDrinks.cz nebo při nákupu na Rohlik.cz (v Praze a v Brně).

Pro kvalitní kávu už nemusíte cestovat přes půl města, ale najdete ji jednoduše doma v lahvičce. Jeden shot Sofee (25 ml) odpovídá jednomu espressu a k výrobě lahodného nápoje není potřeba kávový mlýnek, kávovar ani barista. Sofee je ideální na cesty, při sportu, na nedělní ráno, na chatu, na piknik nebo na festivaly.

Vedle rychlé přípravy je výhodou, že kávu z lahvičky lze připravit na nespočet způsobů – jako filtr s horkou vodou, studenou jako espresso, s mlékem jako cappuccino. Je ale také skvělou ingrediencí pro přípravu letních drinků. Velkým hitem je Sofee s tonikem a ledem, přidat se dá také kvalitní gin. Oblíbený je speciální koktejl z výběrové kávy, pomerančové šťávy a ořechovky. Recepty a návody na přípravu naleznete ZDE.

Zdroj a foto: Sofee

Jeden myslel na “Výběrová káva Sofee nově s nádechem Peru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *