Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Lymfa = pramen zdraví a štíhlosti

I když se o lymfě někdy hovoří jako o chudé krevní příbuzné, v dnešní době více než kdy jindy jsme schopni docenit rozsah její působnosti a značného vlivu na obranu zdraví, které ve skutečnosti má.

Je totiž naprosto zásadní páteří imunitního systému a má klíčový vliv v obraně proti infekčním a také nádorovým onemocněním. Naše tělo spoléhá na schopnost lymfatického systému odstraňovat odpad, a to buněčný, stejně jako patogenní, včetně virů, toxinů a bakterií. Nemá však k dispozici pumpu podobnou srdci, která by tekutinu rovnoměrně rozváděla tělem. Je závislá na našem pohybu a kontrakci svalů, které ji rozhýbávají.

Co je to lymfatický systém
„Lymfatický systém je síť tkání a orgánů, která pomáhá tělu zbavit se toxinů, buněčného odpadu
a dalšího nežádoucího materiálu. Prvořadou funkcí lymfatického systému je transportovat lymfu, tekutinu, která obsahuje bílé krvinky, buňky bojující s infekcemi, napříč tělem. Pomáhá odvádět také přebytečnou tekutinu z tělesných tkání. Usnadňuje vstřebávání tuků a v tuku rozpustných živin v trávicím traktu,“
vysvětluje Štěpánka Kutišová, výživová poradkyně NATURHOUSE. Součástí lymfatického systému je brzlík, slezina, kostní dřeň, více než 600 lymfatických uzlin a mandle. Lymfatický systém odstraňuje infekce a udržuje tělesnou rovnováhu tekutin. Pokud řádně nepracuje, tekutina se usazuje v tkáních a vytváří otoky v podobě takzvaných lymfedémů. Další problémy zahrnují infekce, stagnaci systému a rakovinu.

Nastartujte svůj lymfatický systém a předejděte infekcím
Cvičení může pomoci lymfatickému systému proudit efektivněji, a tak výrazně přispět k prevenci infekcí a dalších nemocí. Stagnace lymfy, k níž vede sedavý styl života, je zásadní problém dneška. Lidé celodenně sedící u počítačů bez dostatečných přestávek využitých k pohybu rozvíjejí tendenci ke zpomalení chodu lymfy a tím i městnání odpadu v těle. A tak je přestávka ke cvičení důležitou výzvou pro protažení, procházku, cvičení na trampolíně nebo pro jiné oblíbené aktivity, které vedou k rozhýbání systému.

Když pouhý pohyb nestačí
Není to však pouhý nedostatek pohybu, který vede k problémům s přetíženou lymfou. „Je to také těžká strava s vysokým podílem tuků a cukrů, průmyslově zpracovaná či jinak chemicky ošetřená potravina, která zatěžuje prakticky všechny detoxikační orgány, a to včetně lymfy. Lidé trpící nadváhou zpravidla vědí, že není většinou tvořena pouze přebytečným tukem, ale někdy dokonce podstatnější část tvoří přebytečná zadržovaná tekutina, která je ve skutečnosti takzvaným skrytým lymfedémem,“ upozorňuje výživová poradkyně NATURHOUSE. Přetížení jater je prvotní příčinou. Játra filtrují makro odpadní látky a vysoká toxicita stravy a prostředí a přebytek tuků ve stravě způsobí jejich stagnaci. Tato přetíženost vede k většímu úniku odpadních látek. Ty následně přebírá soustava lymfatická, která je postavena na filtraci mikroelementů, ovšem dodatečný odpad z jater činí lymfatickou tekutinu hustší, než tato dokáže přefiltrovat a dojde k ucpání lymfatických cév a mízovodů. Vytěsnění stagnující lymfy způsobuje kumulaci tekutiny v těle, tedy vlastně vede k otokům.

Správným stravováním se zbavíte nebezpečných toxinů
Váhový úbytek v tomto případě nemusí být záležitostí efektivního spalování kalorií a úmorného cvičení. Bude však potřeba popustit stavidla přehrady, která dobře zareagují na odlehčení stravy s vysokým podílem vlákniny a rostlinných pokladů zvaných antioxidanty, které jsou skryté v barevných pigmentech ovoce a zeleniny, a které podporují neutralizaci toxinů. Procesu napomůže použití léčivých bylin, které mohou být silným spojencem při snížení toxicity těla. Na toxiny se navazují a také je pomáhají vylučovat z těla. V tomto směru mají proslavené schopnosti zelené potraviny, jako je zelený ječmen, spirulina, ale také čerstvý koriandr, který boduje v souvislosti s těžkými kovy. Mezi těžké váhy v kategorii detoxikantů patří také sarsaparilla, bylinka z rodiny smilaxů, například asi nejznámějšího smilaxu lékařského. Ten je častou ingrediencí detoxikačních směsí a jeho pověst sahá daleko za hranice zpracování těžkých kovů.

Ulevte svému organismu od zbytečných chemikálií
Procesu napomůže celkové snížení vlivu dalších chemikálií a toxinů. Měli bychom tedy také dbát na používání přírodní kosmetiky a ekologických čisticích prostředků. Petrochemikálie ze syntetických textilií se také dostávají skrze pokožku do organismu a zatížení toxiny může celou situaci dále zhoršovat. Pokud si nemůžeme dovolit nakupovat potraviny v biokvalitě, pak levným způsobem snížíme toxicitu potravin jejich naložením do roztoku vody a jedlé sody alespoň na 15 minut. Navíc si kromě základní poučky – PIJTE! osvěžíme i druhou podstatnou součást péče o zdraví – ZHLUBOKA DÝCHEJTE! Přívod tekutin a kyslíku podpoří celkový koloběh tekutin a také uvolní větší množství toxických látek z těla.

TIP
Smilax je také důležitou součástí přírodních produktů NATURHOUSE a jeho mocné schopnosti můžete využít s ampulekami DRENANAT PLUS. Během užívání této bylinné kúry doporučujeme více než kdy jindy zásadní pitný režim, který můžete umocnit například popíjením citronové nebo limetkové šťávy. Tato tekutina sama o sobě napomáhá uvolnění toxinů z jater a trávicí soustavy. K dostání: Exkluzivně poradny NATURHOUSE

Zdroj: http://www.naturhouse-cz.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *