Ledové osvěžení, které vám dodá energii!

Ani v horkých letních dnech si nemusíte odepřít svou denní dávku energie v podobě šálku kávy. Ba naopak, v létě vídáme snad všechny druhy jinak teplých kávových nápojů v ledové variantě. Zkuste zaexperimentovat a připravte si dokonalé letní osvěžení v pohodlí vašeho domova s plnoautomatickým kávovarem KRUPS EVIDENCE ONE EA895. Připravili jsme si pro vás tip na 3 ledové kávové nápoje, které vás zaručeně perfektně ochladí.

Ledové kokosové frappé
Skvělá alternativa ke klasickému frappé. Kokosové mléko kávu nejen skvěle ochutí, ale dodá jí i tu správnou letní atmosféru.

Ingredience:
2 šálky vychlazeného espressa z kávovaru EVIDENCE ONE
150 ml kokosového mléka
10 kostek ledu
1 lžička třtinového cukru
Čokoládové hoblinky

Postup:
V mixéru rozmixujte vychlazené espresso, kostky ledu, kokosové mléko a lžičku cukru. Vyšlehanou kávovou směs přelijte do sklenic a dozdobte čokoládovými hoblinkami. Tip: pro zajímavé zdobení namočte hrdlo sklenice v čokoládě a následně ho posypte kokosem.

Ledové karamelové macchiato
Karamel a káva, to je prostě nerozlučná dvojka! Připravte tuto lahůdku sobě i svým přátelům. Uvidíte, že zabodujete.

Ingredience:
2 šálky vychlazeného espressa z kávovaru EVIDENCE ONE
150 ml mléka
Kostky ledu
Vanilkový sirup
Karamelový topping

Postup:
Do větší sklenice nejdříve nalijte trošku vanilkového sirupu. Přilijte espresso, poté přidejte kostky ledu a mléko. Nakonec ozdobte karamelovým topinggem.

Cappuccino Freddo
Pokud neholdujete sladkým ledovým nápojům se zmrzlinou či různými sirupy, a naopak si rádi vychutnáte výraznou kávovou chuť doplněnou jemnou mléčnou pěnou, je pro vás Cappuccino Freddo tou pravou volbou.

Ingredience:
Vychlazené dvojité espresso z kávovaru EVIDENCE ONE
Pár kostek ledu
200 ml plnotučného nebo ovesného mléka
Cukr, šlehačka (volitelné)

Postup:
V shakeru důkladně protřepejte espresso s ledem a vzniklou směs přelijte do sklenice. V mixéru nebo shakeru vyšlehejte mléko do husté pěny. Pěnu pomalu přelijte k espressu tak, aby vrstvy zůstaly oddělené. Tip: u sladké varianty cukr nejdříve smíchejte s espressem, až poté přidejte led.

Tip redakce:
Plnoautomatický kávovar KRUPS Evidence One (EA895) umí kromě 17 horkých nápojů i mléčnou pěnu tak hustou, že se do ní budete chtít ponořit. Navíc si doslova užijete jednoduchý mléčný systém: stačí vyndat z lednice čerstvé mléko (ať už jej kupujete v lahvi nebo tetrapacku), vložit hadičku a zmáčknout tlačítko. Cappuccina (i jiné nápoje) navíc můžete připravit dvě naráz! Evidentně lepší káva vám udělá evidentně lepší den. Doporučená cena kávovaru je 26 490 Kč/ 949 EUR.

Francouzská rodinná firma Groupe SEB, na českém trhu známá díky značkám Tefal, Rowenta či Krups, se v rámci svého projektu zavazuje k Opravitelnosti výrobků po dobu 10 let – to platí již pro celých 95 % produkce společnosti.

Zdroj a foto: Krups

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.