Nový seriál Sestřičky už za měsíc na obrazovkách! Takhle sladce zahájily natáčení…

Celý jeden letní měsíc, jednatřicet dní, zbývá do zahájení vysílání nového seriálu Sestřičky Modrý kód. První díl seriálu uvidí diváci televize Prima už v sobotu 29. srpna ve 20.15. Natáčení probíhá od počátku července a takhle sladce ho tvůrci a herci zahájili…

Natáčení seriálu Sestřičky zahájili za účasti hlavních tváří ředitelka obsahu skupiny Prima Lenka Hornová, kreativní producent Ivan Vodochodský a výkonná ředitelka Lucia Kršáková zakrojením šestnáctikilového a půl metru vysokého třípatrového dortu. „Rozhodli jsme se oživit jeden z našich nejúspěšnějších seriálů a z žánru medical drama jej posunout do vztahové roviny. Zachováváme prostředí nemocnice a oddělení urgentního příjmu, které samo o sobě nabízí prostor pro nevšední události, ale nabídneme divákům poznat lépe postavy, které si oblíbili, a nové tváře, které věříme, že si oblíbí záhy. Pro tento projekt se nám totiž podařilo získat skvělé herce zvučných jmen i nové mladé talenty,“ sdělila Lenka Hornová.

Oblíbení hrdinové, nové tváře a příběhy jako ze života! Sestřičky spojují to, co měli diváci Modrého kódu nejraději, s tím, co na seriálech diváci milují: romantiku, napětí a vztahová dramata, která známe z vlastních životů.

Do Sestřiček přecházejí nejoblíbenější postavy z Modrého kódu v čele se Sabinou Laurinovou v roli vrchní sestry Mery. „Prozradím, že jí do života vrátíme její osudovou lásku Davida v podání Marka Němce, kterého si diváci i Sabina vyprosili. A nově přichází skvělá Adéla Gondíková jako její kamarádka Míša s celou rodinou. Tým sestřiček doplní i půvabná, mladá Natálie Halouzková jako sestra Katka a mladý talent Honza Nedbal v roli zdravotního bratra Lukáše. A jsem rád, že se nám podařilo pro roli Honzovy babičky získat úžasnou herečku Danielu Kolářovou. Věřím, že takovou sestavu diváci ocení,“ říká Ivan Vodochodský.

„První natáčecí den jsem byl hodně nervózní. Hrál jsem poprvé od karantény, a navíc s paní Danielou Kolářovou. Hrát s ní je za odměnu, ale současně cítím velký respekt a zodpovědnost,“ vzpomíná na svůj první natáčecí den herec Jan Nedbal, kterého seriál vrátil k jeho původní profesi. Střední zdravotnickou školu totiž vystudoval. „To je pravda, ale ze školy si nepamatuju už vůbec nic. Asi bych zvládl nabrat krev, ale infuzi už bych určitě nepodal. Možná, že moji kolegové, kteří točili Modrý kód několik let, by si s tím poradili lépe. Jsem pryč ze školy víc než deset let, a ani tenkrát mi to podle mě moc nešlo. Doufám, že se nebudou dívat moje učitelky,“ směje se talentovaný Jan Nedbal, který v Sestřičkách získal roli zdravotního bratra Lukáše.

Na svůj první natáčecí den jen tak nezapomene ani představitelka další ústřední postavy, sestřičky Katky, Natálie Halouzková. „Hned první den jsme točili bouračku a hned první den jsem dostala dublérku. Nejprve jsem ji nechtěla a dělala si legraci z toho, že umím bourat. Shodou okolností jsem totiž podobnou nehodu měla před pár dny také. Ale pak jsem byla ráda, že mě zastoupila kaskadérka. Byla to docela rána, zničili jsme dvě auta! Také bylo zajímavé pozorovat ,vlastníʻ nehodu,“ vzpomíná půvabná mladá herečka.

„Jsem ráda, že moje role není unylá sestřička, která jen tak proplouvá díly, a tu je s jedním, pak s druhým. Míša je ukotvená optimistická bytost, která nezkazí legraci. Jde hodně ze mne. Má hezkého manžela, hezké dvě děti a kamarádky, které hrají Sabina Laurinová a Kristýna Frejová. S holkami se známe už od školy, a tak jsem ráda, že scenáristé napsali Míše přátelství v seriálu s nimi, protože je pravdivé,“ neskrývá potěšení z role zdravotní sestry Míši Adéla Gondíková.

„Bude to vztahová horská dráha, ale ty v našich životech prožíváme všichni. Přiznávám, že nosná linka a návrat mého kolegy Marka Němce mě přesvědčily o setrvání v seriálu. S Markem Němcem jsme si coby herečtí partneři velmi rozuměli, s jeho odchodem ze seriálu mi odešel kamarád. Tenkrát jsem mu z legrace řekla, že tu na něj počkám. A dodržela jsem to. A je to o to lepší, že v dějové lince pokračuje i Saša Rašilov, se kterým nás pojí kamarádství už od dětství. Sounáležitost nás tří přinese řadu dobrodružství,“ slibuje Sabina Laurinová, která coby Mery i nadále zůstává na pozici vrchní sestry Nemocnice Rubava.

1. klapka seriálu Sestřičky Modrý kód

Kreativní producent Ivan Vodochodský prozradil, jak se z Modrého kódu, staly Sestřičky Modrý kód. ?

Zveřejnil(a) Sestřičky Modrý kód dne Pátek 24. července 2020

Co zůstává stejné

  • Příběh se i nadále bude odehrávat v dobře známé Nemocnici Rubava.
  • Zůstávají nejoblíbenější tváře: Sabina Laurinová (vrchní sestra Mery), Saša Rašilov (MUDr. Tomášek), Jiří Štěpnička (primář Bojan), David Gránský (Maty), Ondřej Rychlý (Prokop), Igor Chmela (MUDr. Žák), Patricie Pagáčová (Laura) a další.

Co bude nové

  • Seriál se více zaměří na mezilidské vztahy i životní strasti a radosti, které prožívá každý z nás. Do popředí vstoupí osudy zdravotníků a jejich rodin.
  • Nové tváře: Adéla Gondíková (Míša), Natálie Halouzková (Katka), Jan Nedbal (Lukáš), Daniela Kolářová (Naďa), Dana Syslová (Jarka), Petr Vaněk (Martin), Martin Preiss (Radek), Daniela Šinkorová (Ivana), Amélie Pokorná (Andy), Klára Cibulková (Zuzana), Mirek Šimůnek (Radim), Michaela Tomešová (Barča).
  • Nová prostředí: Některá zákoutí Nemocnice Rubava už divák neuvidí, na jejich místě totiž v ateliéru vyrostly byty pro nové postavy.

Sestřičky Modrý kód se představují

Oblíbení hrdinové, nové tváře a příběhy jako ze života! ? Míša, Katka, Lukáš a Mery. Čtyři sestřičky z Nemocnice Rubava, čtyři silné životní příběhy a nespočet osudů, které mají v rukách. Milují svoji práci, ale také mají své rodiny, přátele, svá trápení i touhy…

Zveřejnil(a) Sestřičky Modrý kód dne Pátek 24. července 2020

Dějové linky
Mery (Sabina Laurinová)
„Bude to vztahová horská dráha, ale ty v našich životech prožíváme všichni. Ve chvíli, kdy se uklidníte, usadíte a máte pocit, že jste v životě našli rovnováhu, objeví se rozbuška, která z rovné cesty udělá zase křižovatku.“

Ve chvíli, kdy si vrchní sestra Mery Černá myslí, že našla ve svém životě klid, se ukáže, jak moc se mýlila. Čeká ji období velkých životních rozhodnutí, která těžko vzít zpět. Promění se zásnuby s Michalem Tomáškem (Saša Rašilov) v pohádkovou svatbu? A co se stane, až se v nové životní cestě Mery zase objeví David (Marek Němec)?

Míša (Adéla Gondíková)
„Míša je optimistická bytost, která nezkazí legraci. Jsem ráda, že je ukotvená, a není unylou sestřičkou, která jen tak proplouvá díly, a tu je s tamtím, a tu s jiným. Jde hodně ze mne. Má hezkého manžela, hezké dvě děti a kamarádky, které hrají Sabina Laurinová a Kristýna Frejová, se kterými se znám už od školy.“

Meryina kamarádka Míša Kratochvílová se po letech života v Německu stěhuje zpátky na Rubavu. Manžel Martin (Petr Vaněk) přišel o práci trenéra biatlonu, půlroční syn Olík přišel neplánovaně a šestnáctiletá dcera Andy (Amélie Pokorná) přišla tím, že biatlon navzdory otci a úspěchům už dělat nechce. A tak Míša vlivem okolností přichází na to, že nejlíp udělá, když se do práce vrátí ona. Zvládne skloubit náročnou práci na urgentu s rodinou ve složení manžel na mateřské, dcera v pubertě a syn v plenkách?

Katka (Natálie Halouzková)
„Katka je čerstvě vystudovaná zdravotní sestřička. Cílevědomá, ale hodná holka s dobrým srdcem. Naštěstí má vedle sebe ztřeštěnou kamarádku Barču, která ji tu a tam z té správňácké nudy vytrhne. Já sice také umím sklopit uši a zbytečně nevyčnívat, ale určitě nejsem tak jednoznačně správňácká jako Katka…“

Do rubavské nemocnice nastupuje zdravotní sestřička Katka hned po škole. Je nezkušená, ale natěšená a motivovaná dělat svoji práci, jak nejlépe dovede. Její mladická naivita brzy narazí na tvrdou realitu. Tedy na Matyho (David Gránský), kterého zná už od dětství. Vždycky k němu vzhlížela, ale už nejsou děti a hranice mezi obdivem a láskou je tenká… Mezi jejich rodinami to ale vře. Tohle sblížení Katčini rodiče Ivana (Daniela Šinkorová) a Radek (Martin Preiss) přes srdce nepřenesou. Co to Katčino? Rodinné tajemství je ale mnohem hlubší, než se zdá…

Lukáš (Jan Nedbal)
„Lukáš je student medicíny, který se po tragické události v rodině rozhodne přerušit školu a začít pracovat, a tak nastoupí do Nemocnice Rubava jako zdravotní bratr. Je mi blízký, sám jsem studoval střední zdravotnickou školu, pak jsem utekl na DAMU. Osudu ale neutečeš…“

Práce zdravotní sestry nebo, chcete-li, zdravotního bratra v Nemocnici Rubava je pro Lukáše Hartmana trochu z nouze ctnost. Studoval medicínu, ale po tragickém úmrtí obou rodičů musel vyřešit existenční otázku a rychle se postavit na vlastní nohy. To ale není tak těžké jako vyrovnat se s pocitem viny. Auto, které řídil unavený otec, měl původně řídit on sám… Oporu má ve své babičce Nadě (Daniela Kolářová) – bývalá elitní kriminalistka už ale není nejmladší, i když se s tím odmítá smířit. Stejně jako s tím, že smrt jejího syna byla nešťastná náhoda…

Zdroj a foto: Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.