Osvěžte se letními koktejly

Letos spousta z nás oželí letní dovolenou a raději zůstane doma. I tak si ale můžete udělat radost a zpříjemnit si volný den drinkem, který se bude podobat tomu z plážového baru. Máme pro vás inspiraci na koktejly, které zvládnete raz dva i doma. Jsou výborné, a navíc jen lehce alkoholické, což obzvlášť v horkých dnech určitě oceníte.

Třešňové pokušení
Suroviny:
Růžové víno Motýl
Třešňový džus
Led

Dekor:
Třešně a snítka máty

Postup:
Do skleničky vložte led a rozkrojené třešně. V poměru 1:1 přidejte vychlazené Víno Motýl rosé a vychlazený třešňový džus a vše dobře promíchejte. Dozdobte snítkou máty.

Fragolini
Suroviny:
Bohemia Sekt demi sec
Čerstvě rozmixované jahody nebo kvalitní jahodové pyré
Led

Dekor:
Snítka máty na dozdobení

Postup:
Do sklenice odměřte 1 díl jahodového pyré a dolijte 3 díly sektu. Ingredience dobře promíchejte. Podávejte ve vychlazené sklenici s ledem a ozdobte čerstvou jahodou.

Mionetto fresh orange
Suroviny:
1 dcl Prosecco Mionetto
0,5 dcl čerstvá grepová šťáva
0,5 dcl čerstvá pomerančová šťáva
1 čajová lžička medu
Led

Dekor:
Snítka tymiánu

Postup:
Ve sklenici rozmíchejte med s grepovou a pomerančovou šťávou, přidejte několik kostek ledu a vše zalijte proseccem. Ozdobte tymiánem.

Ledový meloun
Suroviny:
Vodní meloun
Růžové víno Motýl
Třtinový cukr
Citronová šťáva
Led

Dekor:
Snítka máty na dozdobení

Postup:
Na kostky nakrájený meloun rozmixujeme v mixéru. Do vzniklé melounové šťávy přilijte vychlazené rosé. Melounem nešetřete, nad vínem by měl převažovat v poměru 2:1. Podle chuti můžeme přidat třtinový cukr nebo citronovou šťávu. Podávejte s ledem a dozdobené plátkem melounu a snítkou máty.

Mionetto strawberry mint
Suroviny:
2 dcl Mionetto Prosecco
2 cl bílý rum
2 cl jahodový sirup
Hrst jahod
Led

Dekor:
mátové lístky

Postup:
Ve sklenici rozmačkejte jahody, 3 mátové lístky a vytvořte dřeň. Do ní přilijte sirup, rum a přihoďte několik kostek ledu. Vše zalijte proseccem, opatrně promíchejte, a nakonec ozdobte jahodami a mátou.

Mimosa s čistou hlavou
Suroviny:
5 cl čerstvá mandarinková šťáva
5–6 cl nealkoholický Bohemia Sekt
Led

Dekor:
Rozmarýn a řez mandarinky

Postup:
Sklenici naplňte ledem, přidejte mandarinkovou šťávu a dolévejte nealkoholickým sektem. Poté opatrně promíchejte všechny suroviny. Na závěr ozdobte řezem mandarinky nebo rozmarýnem.

Koktejl nekoktejl
Pokud toužíte po osvěžení bez práce, vyzkoušejte letní novinku Bohemia Sekt Ice. Stačí vám větší vinná sklenice a kostky ledu. Na dozdobení můžete použít snítku máty. Drink máte připravený ve vteřině a už se můžete věnovat přátelům.

Foto: Archiv firem

Jeden myslel na “Osvěžte se letními koktejly

  • 9.8.2020 (14:09)
    Trvalý odkaz

    Já stejně nejvíc miluju Irskou kávu, především v zimě teda 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.