„Smells Like $“ říkají Deaf Heart

Nový singl skupiny Deaf Heart nese název Smells Like $ a definuje charakter kapely, v jejíž tvorbě nechybí cynismus a rocková arogance. V čele Deaf Heart stojí Thomas Lichtag (ex Airfare) s osobitým hlasem a sebejistým nadhledem, přináší renesanci rock’n’rollu a „kytarovku“, která české scéně chyběla. Skupina se na hudební scéně uvedla loni debutovým singlem Blood, jež bodoval v Music Chart Evropy 2. Nyní přichází s novinkou Smells Like $“ a vertikálním surovým videoklipem, za nímž stojí Michal Havlíček.

Vertikální pojetí kompozice obrazu videoklipu není v České republice příliš obvyklá technika, dnešní doba sociálních sítí si ji však žádá. „Nápad na videoklip přišel spontánně. Song je takovej pochodující a tak to přímo vybízelo natočit ho někde syrově na ulici. No a nejbizarnější ulice je Koněvka u nás na Žižkově, kde každý den procházíme a zažili jsme tu už hodně zvláštních situací. Zaujala nás myšlenka vertikálního videa, hned jsme se shodli na tom, že to bude cool. Nejspíš jsme první kapelou v ČR, která má vertikální videoklip,“ říká kytarista a spoluzakladatel Deaf Heart Michael Vácha, který zároveň stojí za scénářem videa.

Klip diváky provede po pražském Žižkově a zavede do mnohdy málo známých zákoutí, objevuje se v něm také řada přátel kapely v podivně typických žižkovských situacích.

„Smells Like $ vznikl asi během 20 minut po propařenym víkendu, kdy jsme měli jen tvořit. Je o tom, jak nás už nebaví věčně řešit prachy. Nakonec je to ale jeden z našich nejoblíbenějších songů,“ komentuje frontman Thomas.

Základy songu se natáčely ve studiu Svárov pod dohledem Lukáše Martínka a Yardy Helešice. O finální produkci se pak postaral Lukáš Chromek. Skupina pracuje na nové tvorbě a do konce roku se chystá vydat své debutové album.

Kdo jsou Deaf Heart:
Thomas Lichtag – zpěv
Michael Vácha – kytara
Sebastian Sorrosa – kytara
Tomáš Lacina – baskytara
Adam Vychodil – bicí

O kapele:
Co mají společného Airfare, Ewa Farna, Lenny, A Banquet a Rituály? Pět sympatických spratků, kteří se spojili, aby vám přinesli renesanci rock’n’rollu, po které česká scéna už dlouho prahne. Tenhle gang kolem Thomase Lichtaga má všechno potřebný – americkej stajl, ekvádorskej, fuck off a ostrej nadhled ze sta věží svýho residentního města. Rocková aristokracie právě dozívala!

Foto: Čestmír Jíra, Zdroj: https://www.facebook.com/wearedeafheart/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.