Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíZábava

Doplňte si nový cíl na pivní mapě – Teplice!

Cesty do Plzně za proslulým pivem, které dalo název světlému ležáku, celosvětově nejprodávanějšímu druhu piva, patří mezi dlouhodobé bestsellery na mapách turistů. Milovníkům pěnivého moku nabízejí Teplice na jednom místě hned několik podobně atraktivních cílů.

Jedním z nich je pivovar Monopol přímo v centru města. Na adrese, kde pivovar s restaurací sídlí, fungoval hostinec už brzy od roku 1850, kdy dům postavili, později zde vzniklo i Varieté U Labutě. První písemné zmínky o vaření piva ve městě jsou už z patnáctého století, v roce 1581 potvrdil městu právo várečné samotný císař Rudolf II.

Dvacet minut autem jihozápadním směrem od Teplic v Cisterciáckém klášteře na Oseku funguje pivovar Ossegg, založený už na začátku osmnáctého století a obnovený v roce 2015. Pětatřicet minut na jihovýchod v Litoměřicích sídlí Biskupský pivovar U sv. Štěpána, který začal vařit pivo před pěti lety a necelou hodinu jižně od Teplic už osm let vaří pivo rodinný pivovar Zichovec.

Všechny čtyři pivovary spojuje Pivní cesta, téměř sedmihodinová výprava začínající u Cisterciáků a vedoucí přes Zichovce do Litoměřic s poslední zastávkou v teplickém Monopolu. Výlety organizuje turistické centrum VisitTeplice každý pátek pro minimálně deset osob se začátkem ve 13 hodin a koncem lehce před osmou hodinou večerní.

Individuální návštěvník Oseka se může stavit i ve druhém zdejším pivovaru Černý Orel. V místě tradiční pivnice od roku 2015 vaří i vlastní pivo.

V půlce září nabídne město dalších třináct pivovarů
O víkendu 11. a 12. září pořádá pivovar Monopol na Zámeckém náměstí už pátý ročník setkání minipivovarů a rodinných pivovarů Teplický pivní rynek. Akce začíná v pátek od 16 hodin, v sobotu od 10 hodin a oba dny končí ve 23 hodin.

Účastníci zde můžou ochutnat kromě piv z Monopolu a Osseggu také piva dalších třinácti pivovarů – Na Rychtě z Ústí nad Labem, akciového pivovaru Letiny, plzeňského Ravenu, varnsdorfského Kocoura, Bergquell Brauerei z Löbau, Falkenštejna z Krásné Lípy, pražského Trilobita, Bad Flash a Zbraslavskou Kozu rovněž z hlavního města, pivo z Rýžovny na Božím Daru a pivo z pivovaru U Čápa v Příchovicích. Pouze v pátek bude na festivalu Nomád z Děčína a naopak jenom v sobotu se představí Purkmistr z plzeňských Černic.

Zdroj a foto: www.visitteplice.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *