Výzva „Česko běží dál“ jde do finále, poslední šance se zapojit!

Možnost zapojit se do běžecké výzvy RunCzech „Česko běží dál“ za pár týdnů končí. Cílem výzvy je zaběhnout 125 km během 90 dní na pětikilometrových Mattoni FreeRun (MFR) trasách po celém Česku. Do výzvy se může zapojit každý běžec do 6. září. Stačí se jen zaregistrovat a zaznamenávat v aplikaci své výkony. Celá výzva vyvrcholí v pražské Stromovce 5. – 6. září na 4 závodech.

Proč právě 125 kilometrů? Přesně tolik je celková délka všech jarních RunCzech závodů, které se musely kvůli Covid 19 zrušit nebo přesunout. Tato délka se rovná 25 výběhům na pětikilometrových MFR trasách. Splnit výzvu zde může kdokoli registrovaný v apce – individualisté i běžci pravidelně běhající s trenérem.

Po celou dobu lze průběžně v žebříčcích sledovat, kdo výzvu splnil a nejrychlejší běžce na 5, 10, 20 a 40 km. Každý zapojený běžec získává jako odměnu digitální medaili. Speciální ocenění obdrží ten, kdo výzvu splní jako první, kdo vystřídá co nejvíce různých tratí, či kdo byl na jednotlivých tratích nejrychlejší.

RunCzech a Mattoni FreeRun chce výzvou podpořit týmového ducha, proto se do ní započítávají právě výsledky MFR tras, kterých se od roku 2015 vybudovalo více než 80 ve 30 městech republiky. Hlavním záměrem je podpoření běhu v komunitě s trenérem. Připojit se k týmu může každý zdarma ve facebookových skupinách příslušných tras. Najít motivaci nebo sdílet své zkušenosti můžou všichni běžci také v běžecké komunitě MFR.

Zdroj a foto: RunCzech a Mattoni

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.