4 nejčastější chyby při výběru spodního prádla

Investování času i peněz do výběru padnoucího oblečení je poměrně běžné, u spodního prádla se ale velká část žen i mužů odbude. Protože spodní prádlo přeci není pod oblečením vidět. Ale pokud zvolíte nevhodné prádlo, může snadno pokazit dojem z celého outfitu.

Ať už je to nevhodná barva spodního prádla, která prosvítá pod oblečením, vyčuhující ramínka podprsenky nebo vyčnívající švy či rýsující se vzory trenýrek. Škodu může natropit i nevhodná velikost. Výběr spodního prádla je tak pro celkově dokonalý outfit jeho klíčovou součástí. Neopakujte proto tyto chyby:

Nevhodná barva spodního prádla
Sebelepší outfit dokáže zkazit nevhodná barva spodního prádla, které pod oblečením prosvítá. „Nejčastější chybou při výběru prádla je jeho barva. Lidé nejčastěji volí bílé a černé spodní prádlo, které je z jejich pohledu neutrální a hodí se tak pod všechno oblečení. Není to ale tak úplně pravda. Automaticky zde totiž neplatí, že například bílé spodní prádlo se hodí pod bílé oblečení. Správnou volbou je prádlo v tělové barvě,“ říká Adam Rožánek, zástupce značky Styx. Škody ale napáchá i bílé prádlo pod černým outfitem, které může prosvítat a dělat nepřirozené světlé mapy na oblečení. Častým nešvarem je také vykukující černé prádlo pod světlým či barevným oblečením.

Špatně zvolená velikost, v malém prádle nebude nic vypadat větší
S nákupem špatné velikosti častěji hřeší ženy než muži, konkrétně při výběru podprsenky. V domnění, že o číslo menší podprsenka zvětší dekolt, pasují se do malých velikostí, které jejich přednosti spíše deformují, než aby přidaly na velikosti. Vhodnější variantou je tak koupě push-up podprsenky ve vhodné velikosti, lze je pořídit i s nenápadnými vycpávkami, které vykouzlí výstřih i o dvě velikosti větší.

A ani napěchovaný pánský rozkrok v menších boxerkách nevypadá sexy, navíc může nepříjemně škrtit a způsobit až zdravotní potíže. I zde platí pravidlo sáhnout po správné velikosti nebo změnit značku výrobce a najít si takovou, která padne nejlépe.

Otlačené švy a nevhodný střih
Otlačené vyčnívající švy, které prosvítají skrze přiléhavé prádlo. Nemusíte rovnou volit bezešvé prádlo, ale stačí sledovat způsob ušití konkrétního prádla, ať už se jedná o podprsenky nebo kalhotky u žen, případně o slipy nebo boxerky u mužů. Ideální jsou ploché švy.

Podobné faux pas způsobí i nevhodný střih nebo špatně zvolený materiál. Rýsovat pod oblečením se může i vzorované nebo krajkové prádlo. Zejména u upnutého outfitu je to často vidět, ať už se jedná o tričko, kalhoty nebo sukni. Ve skříni by tak nemělo chybět prádlo jednoduchého hladkého střihu. „Z materiálů pak doporučuji především bavlnu, která je příjemná na nošení a dobře se udržuje,“ říká Adam Rožánek, zástupce značky Styx.

Při výběru se snažíte ušetřit za každou cenu
Přestože levné spodní prádlo nemusí být vždy to nejhorší, cena často odráží kvalitu použitého materiálu a u lacinějšího prádla se tak projeví únava materiálu většinou dříve. To začne žmolkovat, vytáhá se nebo potrhá. Pokud tedy vybíráte spodní prádlo, nedívejte se pouze na cenu, ale koukněte i na etiketu se složením materiálu, ať víte, z čeho je vyrobeno a snáz pak odhadnete, jak dlouho vydrží a zda se výše investice vyplatí. Nemusíte tak mít hromadu vytahaných trenýrek nebo neforemných kalhotek, stačí investovat do několika kvalitnějších kousků, které udrží tvar po dlouhou dobu.

Zdroj a foto: Trenyrkana.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *