Trápí vás vrásky? Zbavte se jich s pomocí dermatologa!

Vrásky mohou být milou vzpomínkou na vše prožité, ale také nevítaným společníkem. Občas se zas vytvoří dřív, než bychom si představovali, nebo jich je jednoduše až moc. Netrapte se s nimi zbytečně, poraďte se se zkušeným dermatologem, který vám pomůže vybrat tu nejvhodnější metodu pro jejich zjemnění.

Ženy přicházející do ordinací dermatologů, jsou většinou otevřené dialogu. Svěří se lékaři, co se jim na sobě samých líbí nejméně, a on navrhne vhodné řešení. Nejčastěji zmiňovaným problémem zůstávají vrásky. Moderní dermatologie zná řadu metod, které dokážou nepříjemný příznak stárnutí zmírnit. Vyberou si i ženy, které nemají odvahu pustit se do invazivního zákroku.

Jakou metodu zvolit na eliminování vrásek, je na společné domluvě s odborníky. Záleží na konkrétní představě i doporučení lékaře. „Ke zjemnění vrásek používáme mezoterapii či plazmaterapii. K doplnění chybějícího objemu, například v oblasti lícních kostí, aplikujeme dermální výplně, které je možné použít také v případě augmentace rtů či vyplnění mimických vrásek v určitých lokalitách,“ popisuje dermatoložka MUDr. Lucie Rajská, Ph.D. z Kliniky preventivní dermatologie.

Mezoterapie, plazmaterapie a rejuvenace – která metoda bude pro vás?
Mezoterapie je možná více známá pod pojmem mikrojehličkování. Právě formou velmi tenkých jehliček se do pleti vpravuje kombinace účinných látek a vitamínů, které pomáhají vyplnit pleť a dodávají jí mladistvější vzhled. Taková procedura se podstupuje zhruba třikrát s odstupem pár týdnů a její výsledky mohou být patrné i rok.

Plazmaterapie se hodí pro ženy, které by rády svou pleť omladily, ale preferují přírodní cesty. Pleť se ošetřuje krevní plazmou obohacenou o krevní destičky, které obsahují řadu růstových faktorů a přírodních proteinů s vynikajícími reparačními schopnostmi. Plazma je navíc tělu vlastní. Jde tak o ideální zákrok, který zabojuje proti hodinovým ručičkám, aniž byste museli do svého těla vpravit cokoli chemického.

Pro stimulaci podkoží a nabuzení těla k opětovné produkci většího množství kolagenu pomáhá laserová rejuvenace obličeje, krku i dekoltu. Při této metodě omlazení se prohřívá podkoží. Na teplo reagují kolagenová vlákna tím, že se s odstupem několika týdnů začnou ve zvýšené míře tvořit nová. Výsledkem je vypnutá a pevnější pokožka.

TIP: Víte, že je možné znovu nastartovat tvorbu kolagenu?
Kolagen je tělu vlastní, ale jeho produkce se s časem snižuje. Díky laserové rejuvenaci, během které dochází k prohřívání podkoží, je však možné jeho produkci v těle opět obnovit. Odborníci na Klinice preventivní dermatologie v Praze vám celý proces a jeho výsledky rádi vysvětlí blíže.

Kde: Bubenečská 284/12, 160 00 Praha 6

Zdroj: www.klinikadermatologie.cz, foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *