Lucie Vondráčková, David Gránský a Michaela Dolinová pokřtili klip VÁLKA kapely Melodica

Ve válce se ocitli Lucie Vondráčková a David Gránský spolu s Miroslavem Šimůnkem. Nejde však o nějaký spor, ale poměrně unikátní videoklip k písničce Válka teplické rockové kapely Melodica. Nyní jej společně v Moving World Prague představili a také pokřtili. Nechyběli ani „vojáci“ z vojenské skupiny Tomáše Zaťka, kteří si v klipu, jenž vznikal na hradě Kostomlaty a v jeho okolí, zahráli. Lucie a David během natáčení prožili v některých ohledech i „své poprvé“!

Zajímavostí bezesporu je, že song na klavír složil teprve 16letý člen kapely Filip Ježek. Jeho otec Radek napsal pak scénář, který zasadil do období II. světové války. Kapela poté společně vytvořila aranžmá…

Lucie s Davidem v klipu nezpívají, ale představují mladý pár, který prchá před nacistickými vojáky a Mirek Šimůnek se jim snaží pomoct. Pro všechny šlo o těžké, ale rozhodně nebývale zajímavé natáčení.

Připomínalo spíš vznik hollywoodského filmu, než „jen“ klipu. Výsledek ale všechny velmi mile překvapil a natáčení si společně opravu užili.

„Bylo to hodně zajímavé natáčení a vypadalo to dost dramaticky. Běhali jsme pořád s Luckou a schovávali jsme se před Němci, kteří tam po nás střílejí, a my pak zase po nich. Musím se přiznat, že je to poprvé v životě, co jsem měl v ruce skutečnou zbraň. Fakt to byl velký zážitek,“ prozradil David Gránský, který si během toho prožil ještě jedno mini drama.

Štípla ho totiž vosa, a protože to taky bylo taky jeho poprvé, netušil, zda třeba není na vosí jed alergický. Noha začala otékat a štáb se trochu obával, zda nezkolabuje.

„Tak jsem to nadsadil a říkal jsem, že nevím, jestli dožiji rána. Pak to ale splasklo a žádný anafylaktický šok naštěstí nenastal,“ svěřil se Gránský, jenž v klipu Válka hraje partnera Lucce Vondráčkové a nechybí tam ani společné romantické scény. Ty byly spíš trochu ve ´stylu Oldřicha Nového´.

„Poprvé jsem si mohla vyzkoušet natáčení klipu jen z hereckého úhlu pohledu. Ani jako producent, ani jako zpěvačka… Jen herectví. Navíc s bezvadnými kolegy a v době druhé světové války. Mrazivá a nezapomenutelná zkušenost. Dobovky jsou prostě nejvíc!,“ prozradila Lucie Vondráčková, která na křest přišla v outfitu od návrhářky Dominiky Sedláčková a před časem natočila klip i se Mirkem Šimůnkem.

On sám v klipu Válka hraje spojku Vondráčkové a Gránského, kterého Němci pronásledují a pak i zatknou a vyslýchají.

„Musím říct, že ač jsem produkčně dával natáčení dohromady, netušil jsem, co zažijeme a bylo to vážně neskutečné. Lucka s Davidem byli úžasní a celá kapela taky. Je dobře, že se to podařilo a všichni říkali, že to vypadalo spíš jak nějaký thriller než jako „jenom“ klip. To svědčí o tom, jak bombastické to bylo,“ podotkl Mirek Šimůnek.

Ten se z pracovních důvodů nemohl křtu účastnit, ale role kmotry se ujala moderátorka a herečka Michaela Dolinová, který má k severním Čechám, odkud pochází kapela Melodica, vřelý vztah.

„Mám tam chalupu, jsem tam ráda a mám ráda šikovné, milé lidi a dobré muzikanty. A to vy, jak jsem poznala, jste. Mám moc ráda i Lucku a Davida a proto je mi ctí, že tu dnes mohu být,“ svěřila se Dolinová.

Členové kapely Melodica ve složení: Hanka Ježková – zpěv, Radek Ježek – zpěv, Filip Ježek – klavír, zpěv, Rastislav Fojtík – kytara, zpěv, Vít Veselý – bicí, Martin Kryner – baskytara, byla samozřejmě u křtu a vzpomínali na zážitky, které při natáčení měli.

„Jsme moc rádi, že s námi Lucka, David a Mirek šli, a že se to povedlo. Každý, kdo už klip viděl, je nadšený, a to nás těší. Písnička Válka bude na našem albu „Rockový srdce“, které právě vzniká ve studiu Ponte records a mělo by vyjít před Vánocemi,“ prozradila Hanka Ježková zpěvačka a také frontmanka kapely Melodica, kterou čeká také několik koncertů a charitativních akcí.

Těsně po křtu šel kolem Moving World Prague zpěvák a hitmaker Michal David, kterého zaujal dav se známými tvářemi, a tak se zastavil, a s Luckou a Davidem i kapelou Melodica pozdravil a také vyfotil. Vzniklo tak neplánované, spontánní a milé setkání.

Zdroj: https://www.melodicamusic.cz/, foto: Jaroslav Hauer, Marek Gaier

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.