Lena Yellow vydala EP Na chvíli

Soulová zpěvačka a autorka Lena Yellow představí během podzimu nové EP  Na chvíli, které volně navazuje na debut Positivity (2014). Novinka opět  kombinuje propracované aranže, skvělé hráčské výkony a emotivní náboj  vícehlasů. Ve čtyřech autorských písních Lenky Jankovské a skladatele Tomáše  Sýkory zazní vedle tvorby v angličtině i české texty. EP vyjde 24.9.2020 v  distribuci Supraphon a pilotní singl Pokolikáté bude premiérovat Radio 1. 

EP Na chvíli je složeno ze čtyř singlů. One-Two Three a Let’s do it all přímo navazují na debut Positivity. Hudebně se na nich podílel také australský zpěvák Yannick Tevi (Vanua2). Sálá z nich inspirace afro-americkým soulem, popem a jazzem. Samostatně vyšly už v roce 2016. Singl One-Two Three, ke kterému byl natočen videoklip, byl v roce 2018 oceněn americkou Akademií Music Awards – The Best Song R&B/Soul. V roce 2018 vznikly druhé dva singly – Na  chvíli a Pokolikáté. Ty budou mít na EP svou premiéru a zároveň představí i českou  tvorbu projektu. Vokály zde podpořily zpěvačky Annamária Cecília d‘Almeida, Marta  Kloučková a Diva Baara.  

„Původně jsme s Tomášem pracovali na druhém albu, které mělo být celé v češtině.  Zároveň jsem cítila, že se uzavírá další etapa v mém životě a že moje momentální  hudební nastavení je více intimní a akustické. Proto jsem se rozhodla vydat čtyři skladby,  které vznikaly v průběhu let 2016–18 a jsou ještě ve velkém obsazení, na jednom  společném EP,“ říká Lena Yellow.

„Když jsem přemýšlela, kdy ho vydat a jak by se mělo jmenovat, zvolila jsem název  podle skladby Na chvíli, kterou jsem napsala pro svého muže a našeho syna, kteří pro  mě byli a jsou velkou inspirací. Datum vydání bude tedy v den synových narozenin. EP  Na chvíli je pro mě esencí vděčnosti za každý okamžik, který prožíváme,“ dodává.

Zpěvačka a autorka Lenka Jankovská alias Lena Yellow (Yellow Sisters,  Mateřská.com) a skladatel a pianista Tomáš Sýkora (Nedaba, wrgha POWU orchestra,  držitel ceny Anděl v kategorii Jazz) se hudebně propojili v roce 2011. Jejich spolupráce  vyústila v autorské soul-jazzové album Positivity, které pokřtili na podzim 2014. Ke  spolupráci byly přizváni vokalisté z Bostonské Berklee College of Music, australský  zpěvák Yannick Tevi, Annamária Cecília d’Almeida a hráči z domácí scény: Adam  Koller (bicí, perkuse), Tomáš Fuchs (kytara), Miloš Klápště (baskytara, kontrabas).  Album se nahrávalo v Biotech Studiu u Ecsona Waldese. Jejich první singl Fever zabodoval v semifinále mezinárodní soutěže Unsigned Only 2014. Po vydání alba se  muzikanti vydali na Positivity Tour, kterou zakončili jako support světoznámých  Incognito v Lucerna Music Baru v Praze. V roce 2019 hostování zopakovali, tentokrát na  turné k příležitosti 40. narozenin Incognita.

Zdroj a foto: www.lenayellow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.