Podologie pomůže se zarostlými nehty, kuřími oky i prasklinami

Je pro vás pojem podologie nový a neznámý? Možná byste mu měli věnovat pozornost, zkušeného odborníka můžete potřebovat i vy. Podologie se totiž zabývá odbornou péčí o nohy. Díky nim můžeme chodit a měli bychom proto věnovat důkladnou péči. V podologii přitom nejde jen o pouhou pedikúru, ale o komplexní ošetření a poradenství v případě širokého spektra problémů.

Samostatný obor podologie zatím v České republice nefunguje, existují ale společnosti, které jdou za hranice běžné pedikúry a o nohy svých klientů pečují hlavně po zdravotní stránce, ta estetická jde přitom ruku v ruce s tím.

V podologii je důležitá multioborová spolupráce, kdy se problémy každého klienta řeší individuálně. Na léčbě se tak podílí nejen pedikérka, ale také fyzioterapeut či ortoped nebo dermatolog a například u diabetologických pacientů jsou důležité i konzultace s diabetologem. Pole zapojených se tak dá rozdělit na lékařské a nelékařské obory, specialisté se do řešení problémů zapojují podle závažnosti a typu obtíží, které klienta trápí.

Je to místo pro vás?
Do specializovaného podologického centra byste se měli vydat ve chvíli, kdy vás trápí problémy s kůží na ploskách nohou či nehty. Může jít například o zarůstání nehtů, kuří oka či nepříjemné hluboké praskliny v kůži chodidel. Odborný personál vám poradí další postup léčby, hlavní součástí ošetření je ale přístrojová pedikúra. Oproti klasické mokré má hlavní výhodu v tom, že při ní nepřijdete o víc kůže, než je nezbytně nutné. Je tak méně invazivní a trvalejší.

Na podologii by se měl vydat každý, kdo má nějaké problémy s nohami nebo nehty. Nejčastěji u nás řešíme problémy se zarůstáním nehtů, dále jsou to bolestivá kuří oka nebo hluboké praskliny. Velmi často se na nás také obracejí dermatologové, kteří se svými pacienty řeší mykózy nehtů. A v neposlední řadě jsou našimi klienty také diabetici, kteří potřebují naší péči jako prevenci v rámci své nemoci,“ vyjmenovává část širokého záběru podologie Mgr. Veronika Morstein Matulová, zakladatelka podologického centra PODOest.

Řeší i vážnější problémy než jen ztvrdlou kůži
Podologie je tu ale i pro ty, kteří se dlouhodobě trápí bolestmi nohou nebo se potýkají s problematickými klenbami. Ty mohou ve výsledku způsobovat bolesti celého pohybového aparátu.

U nás se věnujeme podologii v nelékařském směru. Jedná se především o přístrojovou pedikúru a fyzioterapii spojenou s vyšetřením celého pohybového aparátu a nohou a následným zhotovováním individuálních stélek do obuvi. Spektrum problémů, které řešíme, je ale díky spolupráci s kvalifikovanou fyzioterapeutkou velmi široké,“ vysvětluje Veronika Morstein Matulová.

Podologickou péči vyhledávají také ti, kteří o sebe rádi pečují a chtějí si užít kvalitní přístrojovou pedikúru, která je ke kůži na ploskách nohou šetrná. Možná v tuto chvíli ani netušíte, že by vaše péče o nohy mohla být nevhodná a zaděláváte si na problém. „Při první návštěvě si s klienty povídáme a zároveň je edukujeme, jak postupovat dále, pokud na nohách při ošetření spatříme nějaké problémy,“ uzavírá Veronika Morstein Matulová.

TIP – Dopřejte svým nohám odbornou péči
Ať už vás trápí špatné klenby, zarůstající nehty nebo popraskaná kůže, odborník vám dokáže pomoci. Udělejte první krok k napravení stavu svých nohou tím, že se objednáte na podologii. Odměnou vám budou nejen hezčí a upravené nohy a nehty, ale především nohy zdravé.

Kde: PODOest, Lípová 10, Praha 2

Zdroj: www.podoest.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.