TV Nova a Dobrý anděl přichází se společnou kampaní

Již osmým rokem televize Nova podporuje charitativní kampaní nadaci Dobrý anděl. Cílem je rozšířit počet dárců a přiblížit problematiku rodin, které se potýkají s onkologickým onemocněním či jinou vážnou nemocí. V charitativních spotech rodiče nemocných dětí vysvětlují, co pro ně finanční příspěvek znamená a jak jim mění život. Do kampaně se již tradičně zapojili moderátoři Televizních novin a dlouholetí Dobří andělé Lucie Borhyová a Rey Koranteng.

Nadace Dobrý anděl, která pomáhá pravidelnými měsíčními příspěvky rodinám s dětmi v tíživé situaci, kde rodič či dítě onemocněli rakovinou, nebo kde se dítě potýká s jiným vážným onemocněním, společně s TV Nova, zahájila osmou kampaň. Ta odstartovala ve středečním vysílání pořadu Snídaně s Novou. „Autenticitu kampaně podtrhují výpovědi skutečných příjemců pomoci, jejichž prostřednictvím chceme divákům přiblížit důležitost pravidelnosti v jejich životech a léčbě. Tím také chceme poukázat na důvod, proč je tolik důležitá i pravidelnost finanční pomoci,“ uvádí Šárka Procházková, výkonná ředitelka nadace Dobrý anděl.

„Jsem mámou dvou úžasných dětí, které nadevše miluji. Dnes a denně sleduji jejich životní cestu a pokroky. Mnoho z nich mi přijde automatických, protože patří k jejich přirozenému vývoji. Mnoho rodin, kde se děti potýkají s vážným onemocněním, však takové štěstí nemá. Někdy trvá i několik let náročných rehabilitací a terapií, než jejich dítě udělá první krůček, usměje se či se naučí jíst. Proto jsem ráda, že těmto rodinám mohou pomoci alespoň jako Dobrý anděl svými pravidelnými měsíčními příspěvky. Pojďte, prosím, pomáhat také,“ říká Lucie Borhyová, moderátorka Televizních novin TV Nova.

„Dobrým andělem jsem již řadu let. Důvodem je nejen to, že této nadaci plně důvěřuji, ale také přímé propojení s těmi, kterým pomoc poskytují. Na svém andělském účtu tak každý měsíc mohu vidět, které konkrétní rodině můj příspěvek pomohl. To mi dává jistotu, že pomáhám opravdu těm, kteří mou pomoc potřebují a ocení ji. Zdraví je opravdu to nejdůležitější, co máme. Můžete-li, staňte se Dobrým andělem i Vy. Dobrých andělů totiž není nikdy dost,“ doplnil Rey Koranteng, moderátor Televizních novin TV Nova.

Produkci charitativního spotu zajistila společnost Stink Films v čele s producentkou Klárou Bártovou, režisérem a kameramanem spotu je Jiří Švorc. Natočen byl také doprovodný dokument pod vedením Jonáše Edera. Fotodokumentaci z natáčení a pro vizuály ke kampani pořídil Richard Navara.

Kampaň potrvá do konce roku a diváci uvidí i dokument, který vznikl v průběhu natáčení. „Jsme moc rádi, že jsme i letos mohli společnou kampaní s nadací Dobrý anděl podpořit rodiny, které zasáhla vážná nemoc. Za dobu naší spolupráce se mnoho našich diváků rozhodlo být Dobrými anděly a na to jsme náležitě hrdí,“ dodává Alan Záruba, kreativní ředitel TV Nova.

Zdroj a foto: TV Nova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.