5 tipů, co s podzimem doma – ať už dobrovolně, nebo povinně

Venku se ochladilo, semafor se pomalu rozsvěcí barvami a my se zase začínáme obávat nejen samotného šíření nemoci, ale také izolace. Připravte se už teď na možnost, že budete muset zůstat doma. Jak využít čas kromě práce a sledování seriálů?

Vrhněte se na fotky!
Vyvolání fotek a zařazení do alb je jedna z věcí, kterou má v plánu snad každý a nikdy se k ní nedostane. Možná právě teď nadešel ten správný čas! Proberte se vzpomínkami a vyberte ty opravdu top, které byste si chtěli uchovat i hezky „postaru“ offline. A pokud ještě nemáte připravené ani album, máme pro vás skvělý tip – dřevěné březové fotoalbum Luckydes. Vyrobené lokálně, ale zvládne uchovat vaše vzpomínky z celého světa.

Čistota půl zdraví
Jarní úklid jsme zvládli s první vlnou opatření, tak ten vánoční bychom si mohli dát teď na podzim. Ať jsme pořádně připravení. Ne pro všechny je to to nejzábavnější využití času, ale pavučiny v koutech a prach na skříních také nesvědčí našemu zdraví, tak si to doma udělejme hezké a hlavně bezpečné pro naše plíce.

Vraťte se do dětství
Pamatujete, kolik zábavy jsme si užili s obyčejnou káčou? Zavzpomínejte na staré dobré časy a roztočte to! Ať už to bude káča, merkur, nebo si na chodbě zahrajete třeba improvizovanou čáru… Možností je spousta. A pokud nemáte k dispozici žádné propriety, poslouží vám jednoduchý zavázaný provázek – staré dobré „přebírání“ si dejte s partnerem, babičkou nebo to naučte své děti, třeba je to na chvíli odláká od mobilu.

Relax a aromaterapie
Zapomeňte na chvíli na všechny starosti světa i osobního života. Zapalte si vonnou svíčku nebo aromalampu, pusťte si oblíbenou hudbu a chvíli jen buďte. Udělejte si domácí spa – peeling, maska, masáže… Na ty se můžete vrhnout sama nebo ve dvojici s kamarádkou. Jako neotřelého masážního pomocníka si můžete pořídit masážní krystal. Dodá vám energii a s pomocí vhodných pleťových olejů se postará o krásu a svěžest vaší pleti.

Napijte se na to!
A pokud je pro vás jakákoliv činnost víc než náročná, dejte si k tomu seriálu alespoň sklenku dobrého vína! Hlavně stylově, tedy jedině v černých designových sklenicích Lukáše Houdka. „Sklenice designéra Lukáše Houdka jsou jedním z mnoha uměleckých děl lokálních tvůrců našeho sortimentu a v tomto případě najdou využití nejen pro potěšení oka, ale jsou také velmi praktické. Pokud toužíte po neotřelém dárku nebo si jen chcete udělat radost, budou tou pravou volbou,“ říká Petr Vyskočil, spoluzakladatel e-shopu s lokálními značkami zcech.cz.

TIP – Designové sklenice na víno Lukáše Houdka
Exkluzivní černé ručně vyráběné sklenice inspirované geometrickým útvarem kruhem. Sklenice jsou určené na červené víno. Český design, česká výroba. Cena: 980 Kč / ks, k dostání na www.zcech.cz

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.