Pomozte kočičím bříškům od chlupových chomáčů!

Když si kočky čistí svou srst, spolykají velké množství chlupů. Ty mohou na cestě trávicím traktem tvořit chomáče, které mnohdy vedou k zvracení, dávení či zácpě. Jak našim kočičím parťákům od smotků chlupů pomoci? Častým česáním i funkčními pastami.

Problém s chlupy, které se hromadí v žaludku a tvoří chomáče (neboli trichobezoáry), trápí kočky s dlouhou, ale i krátkou srstí. Abychom našim šelmám se smotky pomohli, měli bychom jejich kožíšek pravidelně vyčesávat. Kočku proto ideálně už od kotěte navykejte na pravidelné česání, které ji přebytečných chloupků zbaví. Tento „rituál“ je obzvláště důležitý u dlouhosrstých koček, kterým může srst bez větší péče plstnatět.

Aby se česání nestalo pro kočku nepříjemný zážitkem, postupujte něžně a pomalu. Začít můžete například s česací rukavicí, kdy chvíli budete česat a chvíli si s neposednou kočičkou hrát. Na trhu je k dispozici spousta druhů kartáčů a hřebenů, mezi kterými můžete vybírat nejen na základě typu srsti vaší kočky, ale také podle toho, co vám oběma vyhovuje. Pokud začne být kočička při česání neklidná, udělejte pauzu a pokračujte později. Celý proces prokládejte hlazením, pochvalami a klidně sáhněte i po chutném úplatku.

Frekvence česání by se měla odvíjet od typu kožíšku. Krátkosrsté kočky stačí vyčesávat jednou až dvakrát týdně, u těch dlouhosrstých poté sahejte po kartáči ideálně každý den. Při kartáčování postupujte vždy od hlavy až po konec ocasu a nikdy nepracujte proti směru růstu srsti. Snažte se, aby česání netahalo. Zvýšenou pozornost věnujte chloupkům na zadních nohách a v okolí uší – zde se totiž srst cuchá nejvíce.

Pravidelný česací rituál je poté ideální příležitostí ke kontrole zdraví kočičky, nezapomeňte se proto podívat na oči, zuby, tlapky a uši. Zaměřte se také na stav kůže a prověřte, zda se na ní nenachází poranění nebo parazité. Co se koupání týče, kočky ho zpravidla nemají rády a nepotřebují. Pokud se však vaše šelma při pohybu v přírodě ušpinila, napusťte do vany trochu vody a šamponem určeným kočkám zvíře umyjte.

Pochoutka a pomocník v jednom
Dalším krokem při prevenci proti trichobezoárům je pravidelné podávání funkčních past, které mají za úkol podpořit přirozený průchod spolknutých chlupů a zabránit tak tvorbě právě zmíněných smotků. Zde mohou být velice účinným pomocníkem nové pasty Brit Care Cat. Jejich hlavní funkční složkou je slad, který je zdrojem zdravé vlákniny, a navíc pomáhá zvýrazňovat chuť. Tyto zdraví prospěšné pochoutky zajišťují bezpečný průchod již vzniklých trichobezoárů trávicím traktem kočky a podporují jeho přirozené čistění. Žádné smotky tak vašeho kočičího parťáka dále trápit nebudou.

Kromě sladu obsahují Brit Care Cat pasty také rostlinné oleje a tuky, minerály a vitamínové doplňky, jako jsou taurin, probiotika i omega 3 mastné kyseliny, které dodají tělu vašeho kočičího miláčka všechny potřebné látky. Díky jemné textuře a lahodné chuti navíc neslouží pouze jako zdraví prospěšný doplněk stravy, ale také jako lákavá pochoutka i pro extrémní vybíravky. Vhodné jsou i pro koťátka.

Funkční pasty servírujte buď denně ke krmivu, případně kočku nechte, ať si doporučenou dávku olízne přímo z tubičky. Vybírat můžete ze čtyř různých receptur – sýrového krému s probiotiky, antihairball varianty s taurinem, multivitaminové pasty nebo lososového krému. A protože Brit na zdraví kočičích parťáků skutečně dbá, ve složení nenajdete žádná umělá dochucovadla, cukry ani konzervanty.

Funkční pasty Brit Care Cat kočkám chutnají a zároveň pomáhají proti chlupovým chomáčům
Nové Brit Care Cat pasty slouží jako funkční pochoutka vyvinutá s cílem pomoci kočkám udržet zdravé trávení bez smotků spolknuté srsti. Složení z přírodního sladu a olejů volil Brit tak, aby podporovalo přirozený průchod spolknutých chlupů. Pasty jsou k dostání ve čtyřech recepturách.

Funkční pasty pro kočky řady Brit Care Cat jsou chutným a zdraví prospěšným doplňkem stravy. Jejich hlavní funkční složkou je již zmínění slad, který slouží jako zdroj vlákniny a přírodní zvýrazňovač chuti. V kombinaci s oleji poté podporuje přirozený průchod spolknutých chlupů.

Kočky během čištění pozřou velké množství srsti, která musí následně projít trávícím traktem. Pasty zajišťují bezpečný průchod již vzniklých trichobezoárů trávicím traktem kočky a podporují jeho přirozené čistění. Díky tomu se u koček snižuje výskyt zvracení či neprůchodnosti střev.

Nové pasty mají měkkou texturu, která je lákavá i pro vybíravé kočky. Podávají se denně ke krmivu, případně lze nechat kočku olíznout pastu přímo z tuby. Jedná se o doplněk stravy, který mohou konzumovat i koťata. Pasty obsahují minerály a vitamínové doplňky, jako jsou taurin, probiotika i omega 3 mastné kyseliny, které dodají tělu kočky všechny potřebné látky. V jejich složení naopak nenajdete cukry, konzervanty ani umělá dochucovadla.Cena: 105 Kč

Nové pasty Brit Care Cat jsou k dostání ve 4 variantách o hmotnosti 100 g:

  • Brit Care Cat Paste Salmon creme 100 g
  • Brit Care Cat Paste Multivitamin 100 g
  • Brit Care Cat Paste Cheese Creme enriched with Prebiotics 100 g
  • Brit Care Cat Paste Antihairball with Taurine 100 g

Zdroj a foto: Brit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.