Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Proč investovat do hadříku z mikrovlákna?

Používáte-li k úklidu staré hadry, vaše úspornost je pouze zdáním. Nekonečným leštěním dokola vznikajících šmouh se akorát okrádáte o čas a síly. Ať už úklid milujete, či nenávidíte, následující informace by vám měly ulehčit výběr nového hadříku, který vaše úklidové snažení maximálně zefektivní. Tajemství totiž spočívá v obsažených mikrovláknech.

Mikrovlákna obsažená v úklidových hadřících s sebou přináší mnoho výhod. On totiž není hadr jako hadr, a když víte, že si můžete neoblíbenou práci značně ulehčit, vyplatí se investovat do možná dražšího hadříku, avšak s delší životností a neporovnatelnými funkčními vlastnostmi.

Co je to mikrovlákno?
Mikrovlákno je syntetická textilní látka utkaná ze směsi polyamidu a polyesteru. Tato dvě umělá vlákna uspořádaná do hvězdovitého tvaru tvoří jedno mikrovlákno, které je několikrát tenčí než lidský vlas! Když tedy vezmete v úvahu, kolik mikrovláken se nachází v jednom hadříku (miliony), je jasné, že posbírá daleko víc špíny a bakterií než obyčejná papírová utěrka anebo starý hadr.

Zázračné hadříky
Kvalitní hadříky z mikrovlákna vynikají skvělou savostí a schopností vyčisti i odmastit povrchy jen za pomocí vody (např. Actifibre od Viledy). Stejným způsobem, jako se špína dostane mezi vlákna, se dostane i ven – stačí hadřík proprat pod tekoucí vodou a nečistoty se z něho „pustí“ samy. Navíc mikrovlákno nevyžaduje použití chemických prostředků. Investice se vám tak rychle vrátí už jen proto, že nemusíte pořizovat drahé a k životnímu prostředí nešetrné čisticí přípravky.

Jak se o hadřík z mikrovlákna starat, aby dlouho vydržel?
Mikrohadříky lze prát v pračce, a to až na 60°. Jejich opakovanému používání tak nic nebrání. Neperte je však s ostatním prádlem, žmolky by se mohly dostat do mikrovláken a funkčnost hadříku snížit. Stejně tak vynechte aviváž, mikrovlákna ucpe a ztrácí možnost absorbovat tekutiny, bakterie a špínu. Vždy si ale přečtěte doporučení výrobce, které se snažte dodržovat, zajistíte tak svému mikrohadříku delší životnost.

Vyberte si ten pravý
Podle čeho se orientovat? I mezi mikrohadříky existují rozdíly v kvalitě. Podstatná je hustota vláken a poměr polyamidu a polyesteru. Utěrky s řídkou vazbou polyesteru sají nedostatečně a zanechávají šmouhy, což by kvalitní hadříky dělat neměly. Naopak, mikrohadříky mají primární úkol zefektivnit vaše úklidové snažení, na čištěné ploše byste proto neměli nacházet žádné šmouhy ani chloupky.

Tip na závěr
Skvělým pomocníkem vám může být Ultra Fresh hadřík od Viledy, který mimo zmiňovaných mikrovláken obsahuje i antibakteriální složku – chlorid stříbrný, která zabraňuje růstu bakterií a tím i vzniku nepříjemného zápachu.

Zdroj a foto: Vileda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *