Retinol pomůže s vráskami, akné i hyperpigmentací

Zní vám slovo retinol trochu tajemně? Tento zázrak v péči o pleť přitom není ničím jiným než derivátem vitaminu A vytvořeným speciálně pro vnější použití na pokožku. V posledních letech zažívá boom na poli kosmetiky společně s kyselinou hyaluronovou nebo vitaminem C. Poradí si s vráskami, pigmentovými skvrnami, hrubou, šupinkatou pokožkou, a dokonce i s akné. Pro optimální výsledky však platí pár zásad používání, které přibližuje spoluzakladatelka kosmetické značky Smyssly Cecília Blanárová

Retinol je látka, která umí pleti navrátit mladistvý vzhled, prozářit ji a posílit, přesto se jí některé ženy bojí. „U retinolu je důležitá koncentrace. Jestliže s ním začínáte, volte raději menší, abyste se vyhnuli zbytečnému podráždění. Naše Olejové sérum s retinolem obsahuje této složky tak akorát, aby zajistilo viditelné výsledky bez zčervenání pleti. U retinolu platí, že byste ho měli aplikovat večer před spaním, protože citlivější pokožka s ním může reagovat na slunci zarudnutím,“ upozorňuje Cecília Blanárová. Retinol kromě vrásek pomáhá díky svým exfoliačním a obnovujícím účinkům také s akné. „Retinol je dostatečně efektivní v boji s komedony. Není proto třeba používat ještě přípravky na bázi kyseliny salicylové nebo zinku,“ doporučuje spoluzakladatelka české kosmetiky Smyssly. Z toho důvodu se retinolové přípravky hodí pro ženy, jež v dospělosti trpí na akné – retinol zmírní jeho projevy, potlačí zánětlivé procesy v pokožce a zároveň pomáhá potlačit první známky stárnutí.

Značka Smyssly proto přišla se sérem, z něhož mohou čerpat benefity retinolu pro svou pleť všechny typy pokožky. „Olejové sérum s retinolem je jeden z našich nejprodávanějších produktů, ostatně patří i mezi mé stálice ve večerní péči o pleť. Skvělé pokožku vyživí, aniž by ji zbytečně zatížilo, a v kombinaci se sérem obsahujícím kyselinu hyaluronovou se jedná o hotový zázrak na poli anti age péče,“ říká Cecília.

Olejové sérum s retinolem je plné antioxidantů z obsažených olejů z dýně, arganie, konopí, mandlí a rakytníku. Vyvážená kombinace léčivých esencí je obohacena o retinol, který vyhlazuje vrásky, nerovnosti pleti a projasňuje ji. Vitamin E chrání pokožku před volnými radikály, koenzym Q10 ji zpevňuje a podporuje anti agingové vlastnosti retinolu. Vhodné pro všechny typy pleti. 20 ml zakoupíte za 1 020 Kč na smyssly.com nebo v butiku (OD Máj, Národní 26, Praha 1).

Zdroj a foto: www.smyssly.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.