Bára Jánová má doma romantického básníka

Ve Slunečné nemá její Sylva k chlapům příliš láskyplný vztah, využívá je jako prostředek k dosažení cíle. V životě to má ale herečka Bára Jánová úplně jinak. Bez výhrad miluje svého přítele Vítězslava Bečku, který je romantická, básnická duše.

Přítel Báry Jánové Vítězslav Bečka se rozhodl, že světu odkryje svoje niterní pocity prostřednictvím sbírky básní Intelektulení. Co v nové knize chybí, je jedna báseň věnovaná přímo jeho lásce – Báře. Důvod je prostý, sbírka básní je hotová už rok, ale tihle dva jsou spolu deset měsíců, tak se to bohužel nesešlo. „Básně nám na začátku vztahu pomohly, abychom se s Vítkem sblížili. Protože když jsme spolu začínali chodit, tak Vítek byl zrovna v Indii a my jsme spolu komunikovali hlavně přes FaceTime a Messenger, přes ně jsme si psali své pocity a básničky. I to je jeden z důvodů, proč jsem se do něj zamilovala,“ prozrazuje okouzlení herečka, která ale i tak se sbírkou pomohla. „Já jsem měl sbírku napsanou už před necelým rokem, a potom jsme začali pracovat na grafice a ilustracích a vazbě, a vlastně jsem si vůbec neuvědomoval, kolik toho je ještě před námi. A s tím mi hodně pomáhala Barča, která určila, ve kterém pořadí básně po sobě půjdou, a ladila to celé dramaturgicky.“

O ilustrace k básním se postaral autorův kamarád David Vančura, který je umělecký malíř a maloval zamilovanému páru i stěnu v obýváku. Ti už spolu pět měsíců bydlí v pronajatém bytě na pražských Vinohradech. „Knížka je jedinečná jednak ilustracemi, ale i tím, že ke každé básničce je autorův pohled na věc, takové dovysvětlení. Takže člověka může překvapit, že třeba na první pohled temná báseň je vlastně humorná, že je to vtipný příběh ze života. A také se dozví, kolik výkladů a interpretací může jedna básnička mít. Protože o tom poezie je, že si ji každý může vyložit po svém.“ Bára svého milého velmi podporuje, ale po očku kouká, že i ona sama by se do něčeho pustila. Ráda by napsala knížku se sci-fi příběhem, který už má vymyšlený, ale zatím to prý není aktuální. Každopádně Vítek příběh zná a tvrdí, že to bude bestseller.

Kniha Intelektulení je zatím vydaná jen v několika kusech pro přátele. Pár se ale chystá udělat sbírku na HitHitu, aby mohli knihu vydat ve větším nákladu. A tím, že o tom hvězda Slunečné mluví, by svého partnera ráda podpořila.

Zdroj a foto: FTV Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.