Sváteční nealko koktejly pro celou rodinu

Přemýšlíte, čím ještě oživit sváteční tabuli o Vánocích nebo čím si zpestřit oslavy konce roku? Mezi tradiční nápoje a drinky jistě patří nejen šampaňské, ale i míchané koktejly, jejichž obliba stále roste. Nejenom že výborně chutnají, ale můžete s nimi i experimentovat a vyzkoušet nové, netradiční chutě a kombinace. Do přípravy letos zapojte celou rodinu a společně si namíchejte jejich nealkoholickou verzi. S našimi tipy nepochybíte.

Voňavé Vánoce
Suroviny:
Dobrý sirup pomeranč
Perlivá voda
vychladlý zázvorový čaj s hřebíčkem, badyánem a skořicí
plátky citronu
plátky pomeranče
plátky zázvoru
hřebíček
badyán

Postup:
Do sklenice nalijeme Dobrý sirup pomeranč a přibližně do 2/3 sklenice doplníme perlivou vodou. Dolijeme zázvorovým čajem s hřebíčkem, badyánem a skořicí, přidáme citron, pomeranč a zázvor. Ozdobíme plátkem pomeranče, hřebíčkem a hvězdičkou badyánu a podáváme.

BBQ Surprise
Suroviny:
100gr červený vodní meloun
1 stonek rozmarýn
pár kapek Tabasca – dle chuti – pozor, pálivé
Mattoni grepová

Postup:
Vodní meloun nakrájíme na kostičky, pokud chceme, pokapeme tabascem. Do sklenice dáme stonek rozmarýnu, přidáme meloun a zasypeme ledem. Dolijeme Mattoni a podáváme.

Novoroční přípitek
Suroviny:
Dobrý sirup bezinka
Perlivá voda
sušené brusinky

Postup:
Do sklenice na šampaňské nalijeme Dobrý sirup bezinka a dolijeme perlivou vodou. Přidáme sušené brusinky, které budou ve sklenici krásně „tancovat“. 

TIP:
Všechny koktejly můžete vyzkoušet v perlivé i neperlivé variantě.

Zdroj a foto: Mattoni

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.