Zastavte línání a podpořte imunitu svých chlupáčů!

Máte pocit, že pes začal více línat anebo bývá častěji nastydlý? V životě psa jsou období, kdy je potřeba zapojit do denní stravy i výživový doplněk, aby zůstal v kondici. Ideální je přidat do stravy i něco navíc. Skvělou volbou jsou oleje bohaté na mastné kyseliny, které mají řadu pozitivních vlivů na organismus mazlíčka.

„Psi potřebují ve své stravě podíl tuků, které by měly obsahovat každé granule.  Ti aktivní, ale potřebují vyšší podíl tuků, a naopak psi se sklony k nadváze jej potřebují méně,“ sděluje Martin Pučálka, majitel společnosti Krmiva Pučálka. Oleje jsou plné mastných kyselin, ale jejich podíl se liší. Některé jsou vysloveně zdraví prospěšné, ale jiné naopak ne. Můžeme je rozdělit na nasycené a nenasycené, ve výživě dáváme přednost těm nenasyceným. „Mezi nejdůležitější nenasycené mastné kyseliny řadíme omega 3 a omega 6. Najdete je v olejích Marp Holistic, vybírat můžete z lněného, lososového anebo konopného,“ doporučuje Pučálka.

Důležité není jen množství tuků, ale také poměr omega 3 a omega 6 mastných kyselin, většinou je ve stravě potřeba doplnit omega 3. Pokud ale dáváte pejskovi kvalitní granule, měl by být poměr vybalancovaný. „V zimním a jarním období jsou oleje báječnými pomocníky v bojí proti línání. Pomáhají ale i podpořit imunitu svým protizánětlivým efektem, antibakteriálními účinky. Podporují správnou funkci mozku a prospívají kondici cév,“ komentuje přínos olejů Pučálka. Mezi další pozitivní efekty patří dobrá tvorba svalů, snížení rizika obezity, ale i tlumení úzkostí a depresí. Velmi důležité jsou u chovných psů a fen. Nízký podíl omega 3 mastných kyselin ve stravě může vést k artróze, artritidě, osteoporóze, poškození cév, ale i k zrychlenému stárnutí.

Zdrojem omega 3 mastných kyselin jsou ryby, kvalitní maso, semínka, ořechy a oleje z nich. Pro zjednodušení lze do stravy přidat omega 3 mastné kyseliny formou olejů. Velkou výhodou je jednoduché dávkování. Po otevření je důležité skladování v lednici a spotřebování do uvedeného data. V případě nesprávného skladování se může stát, že se olej zkazí a bude pro mazlíčka chuťově odporný. Ze začátku začněte s co nejnižším dávkováním, postupně můžete množství zvyšovat. Olej může podpořit i chutnost samotných granulí.

Oleje, to nejlepší proti línání a na posílení imunity
MARP HOLISTIC – LNĚNÝ OLEJ
Stoprocentní za studena lisovaný lněný olej je bohatým zdrojem nenasycených mastných kyselin, až 72 % především omega 3. Lněný olej je vhodnou alternativou, jak omega 3 doplnit z rostlinných zdrojů. Obsahuje celou řadu vitaminů a minerálů. Pomáhá při problémech se srstí a kůží, podporuje imunitní systém a činnost srdce. Optimalizuje trávení, pomáhá při línání a snižuje svědivost kůže. Je to bohatý zdroj energie. Cena od 109 Kč za 250 ml.

MARP HOLISTIC – LOSOSOVÝ OLEJ
Stoprocentní lososový olej je velmi bohatým zdrojem omega 3 nenasycených mastných kyselin, které se v organismu podílejí na celé řadě procesů. Omega 3 obsažené v rybích olejích jsou bohaté na DHA a EPA. Rybí oleje obsahují vysoké množství vitamínů A a D, které jsou velmi prospěšné. Mohou pomoci se suchou kůží nebo lámavou srstí. Všechny oleje jsou bohatým zdrojem energie. Cena od 179 Kč za 250 ml.

MARP HOLISTIC – OLEJ Z KONOPNÝCH SEMEN
Stoprocentní za studena lisovaný olej z konopných semen je skvělým doplňkem stravy pro psy a kočky. Konopný olej bývá nazýván studnicí zdraví. Má skutečně celou řadu pozitivních funkcí na organismus. Obsahuje vysoké množství vitaminu E, který působí jako antioxidant a dále vitaminy A, D a celou řadu minerálních látek. Má vysoký podíl nenasycených mastných kyselin omega 3 a omega 6. Pomáhá s kvalitou srsti a kůže, podporuje kardiovaskulární systém a pomáhá také imunitnímu systému a při problémech se srstí a kůží. Pomáhá snižovat projevy alergií. Je bohatým zdrojem energie. Cena od 279 Kč za 250 ml.

MARP HOLISTIC – OLEJ Z TRESČÍCH JATER
Stoprocentní za studena lisovaný olej z tresčích jater je super doplňkem stravy pro psy a kočky. Všechny rybí oleje jsou velmi bohatými zdroji omega 3 nenasycených mastných kyselin, které se v organismu podílejí na celé řadě procesů. Omega 3 obsažené v rybích olejích jsou bohaté na DHA a EPA. Rybí oleje obsahují vysoké množství vitamínů A a D, které jsou velmi prospěšné, kromě jiného podporují růst zubů a kostí. Mohou pomoci se suchou kůží nebo lámavou srstí. Cena od 299 Kč za 250 ml.

MARP HOLISTIC – OLEJ Z RÝŽOVÝCH KLÍČKŮ
Tento olej se vyrábí z rýžových klíčků lisováním. Klíček tvoří 1 % semene, ze kterého pak klíčí samotná rostlina, ale obsahuje až 30 % všech výživných látek. Je to tedy ta životodárná část rostliny. Obsahuje celou řadu vitaminů a minerálů. Olej z rýžových klíčků obsahuje látku zvanou gamma oryzanol, který je silným antioxidantem a podporuje růst svalové hmoty. Je bohatým zdrojem vitaminu E nenasycených mastných kyselin, především omega 6 a omega 9. Slouží k snižování hladinu cholesterolu v krvi. Používá se k léčbě chronický zánětů, pomáhá totiž posilovat imunitu. Je skvělým pomocníkem při problémech se srstí a je velkým zdrojem energie. Cena od 229 Kč za 250 ml.

MARP HOLISTIC – OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ
Olej z Ostropestřce mariánského obsahuje omega 6 nenasycené mastné kyseliny, které jsou tělu velmi prospěšné a musí se přijímat ve stravě. Tento olej obsahuje vitaminy A, B, D a E a také důležité minerály. Je zároveň silným antioxidantem. Pomáhá při problém se srstí a kůží, pomáhá zlepšovat celkovou imunitu organismu. A v neposlední řadě je silným zdrojem energie. Cena od 109 Kč za 250 ml.

MARP HOLISTIC – OLEJ Z ČERNÉHO KMÍNU
Stoprocentní za studena lisovaný olej z černého kmínu je super doplňkem stravy pro psy a kočky. Černý kmín (Nigella setiva) je ve východních medicínách považován za jednu z nejléčivějších rostlin. Používá se jako tradiční lék v holistické medicíně, a proto jsme se rozhodli ho zařadit i do naší holistické řady. Jeho účinky byly popsány před více než 3000 lety. Obsahuje 84 % nenasycených mastných kyselin a vitaminy A, B, D a E. Je to silný antioxidant a pomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi. Zklidňuje nervový systém, mírní napětí a snižuje tlak. V několika studiích byly prokázány i protirakovinné účinky. V dalších studiích byly popsány další účinky tohoto oleje: působí proti diabetu, pomáhá při onemocněních nervového systému, působí proti virům i proti bakteriím atd. Cena od 369 Kč za 250 ml. Koupíte na www.krmiva-pucalka.cz

Zdroj a foto: MARP/KRMIVA PUČÁLKA/UNSPLASH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.