Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Kosmetika

Objevte příběh české aromaterapeutické kosmetiky Nobilis Tilia

Výrobce aromaterapeutických produktů Nobilis Tilia se vydal na průkopnickou cestu v oblasti české přírodní kosmetiky už téměř před třiceti lety. Od roku 1994 si získal mnoho stálých zákazníků a velkému zájmu se drží i v dnešní značné konkurenci. Trvale udržitelná společnost z Krásné Lípy na okraji národního parku České Švýcarsko nabízí nejširší portfolio kosmetických produktů pro celou rodinu. Řada výrobků Nobilis Tilia nese certifikát CPK a CPK BIO, až 96 % z nich jsou veganské produkty. Nobilis Tilia se také pyšní označením regionálního produktu ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO. V loňském roce se vůbec první tváří značky stala herečka a fotografka Andrea Růžičková. 

Příběh české aromaterapeutické přírodní kosmetiky odstartoval v roce 1990 studiem bylin a jejich účinků na člověka vášnivý botanik a sportovec PaedDr. Zbyněk Šedivý. Hledal, jak nejlépe využít jejich sílu ve prospěch lidského zdraví. Svoje poznatky přetavil do prvních výrobků „přírodní lékárny“ a založil společnost Nobela v Krásné Lípě. Od samého začátku kladl důraz na kvalitu a účinnost svých olejů a krémů.

V roce 2003 se ke Zbyňkovi připojili manželé Adéla a Petr Zrubečtí. Díky odborné erudici a četným zahraničním kontaktům Adély a organizačnímu talentu jejího muže Petra získala společnost nový impulz pro další rozvoj. V té době se Nobela přejmenovala na Nobilis Tilia, což v latině znamená Krásná Lípa. Právě Adéla začala do Česka dovážet první éterické oleje v biokvalitě. Kombinace doteku a vůně jí tehdy pohltila natolik, že se začala aktivně věnovat aromaterapeutické osvětě na přednáškách, v knihách a později i na blogu: https://blog.nobilis.cz. Dnes je jedním z nejrespektovanějších expertů na aromaterapii u nás.

Značka Nobilis Tilia se od svého vzniku zabývá vlastním vývojem a výrobou přírodní aromaterapeutické kosmetiky pro ženy, muže i děti. Komplexní portfolio pro celou rodinu se skládá z té nejjemnější a nejpřirozenější přírodní péče, přičemž dvakrát ročně značka představuje unikátní novinky. Všechny produkty obsahují éterické oleje, které působí celostně na všech úrovních člověka. Dokáží pozitivně ovlivnit emoce a povzbudit či posilnit celý organismus. Zároveň je v produktech otisknuta pečlivá ruční práce, která navzdory růstu společnosti k Nobilis Tilia stále neodmyslitelně patří. “Ty nejkvalitnější suroviny hledáme po celém světě a vyžadujeme, aby sběr rostlin probíhal co nejohleduplněji k přírodě i lidem. Pečlivě kontrolujeme také způsob přepravy a skladování. S pokorou k přírodním procesům vytváříme jedinečné přírodní produkty k rozvíjení harmonie a krásy. Naše hodnoty nám umožňují kvést,říká diplomovaná aromaterapeutka Adéla Zrubecká. “Ve Vlčí Hoře hledáme a nacházíme cesty, jak žít ve vzájemné harmonii s přírodou. Každý produkt má v sobě navíc naše nadšení, radost a pozitivní energii. Jsou to skryté a důležité ingredience”, doplňuje Adéla.

Proč vlastně aromaterapie? V Nobilis Tilia věří, že příroda ví sama nejlíp, jak má fungovat. Léčivé rostliny jsou její dokonalé výtvory, které působí na všechny smysly člověka. V první řadě čich – základem kosmetiky Nobilis Tilia jsou vůně a blahodárné účinky čistě přírodních éterických olejů. Jejich pravidelné používání postupně snižuje náchylnost k běžným onemocněním a posiluje přirozenou imunitu. Při kontaktu se vzduchem se vypařují a tímto pročišťují okolní prostředí a likvidují v něm choroboplodné zárodky. Většina z nich má silné antiseptické, antibakteriální a protiplísňové účinky. Specifické působení každého oleje také vyvolává biologickou aktivitu těla a pomáhá harmonizovat naše orgány, pracuje i na psychické úrovni. Vhodným výběrem éterických olejů v kosmetice je tak zaručena nejen jejich úžasná vůně, ale také prokazatelné účinky na pokožku a relaxace mysli během jejich působení. V nabídce Nobilis Tilia najdete kromě kosmetiky i čisté éterické oleje špičkové kvality, které jsou vhodné jak do aromalampy či difuzérů, tak do vlastních masážních směsí či do koupele.

Vysoká kvalita produktů je potvrzená certifikacemi. Většina z nich má certifikát CPK (Certifikovaná přírodní kosmetika) a CPK BIO, k jehož získání museli v Nobilis Tilia splnit celou řadu přísných kritérií. Certifikovaná přírodní kosmetika obsahuje vysoce bioaktivní látky, které jsou tělu zcela přirozené, pomáhají pleť regenerovat a vyživovat, a tím udržovat její zdravý vzhled. Součástí je certifikace i hodnot Nobilis Tilia je to, že kosmetika ani suroviny nejsou testované na zvířatech. Etické chování k přírodě i lidem je jednou ze základních hodnot Nobilis Tilia a proto usiluje o maximálně šetrné zpracování přírodních materiálů, snižuje dopady výroby a odmítá živočišné suroviny, pro jejichž získání by zvířata musela zemřít. současné době je až 96 % celého sortimentu veganské, tedy bez obsahu živočišných surovin. Některé přírodní látky však nelze nahradit, proto v některých výrobcích využívá vybrané včelí produkty, jako je med nebo včelí vosk.

V Nobilis Tilia dbají na dlouhodobou udržitelnost podniku a ekologický přístup – soustředí výrobu na jednom místě, má vlastní kořenovou čistírnu odpadních vod, zachytává dešťovou vodu pro provozní potřeby, nebo pro reklamní materiály využívá papír s ekologickou certifikací FSC, která chrání lesy a usiluje o trvale udržitelné hospodaření v lesích. Také balení výrobků je ze snadno ekologicky odbouratelného materiálu, který je jednoduše recyklovatelný. Nobilis Tilia ale nezapomíná ani na další oblasti společenské odpovědnosti. Již mnoho let podporuje Nadační fond Zdeňky Žádníkové, jenž zlepšuje prostředí dětských oddělení v českých nemocnicích, zapojuje se do charitativních i kulturních projektů v regionu.

Historicky první ambasadorkou se v loňském roce stala herečka Andrea Růžičková: “Nobilis Tilia jsem si kupovala řadu let, ale přiznám se, že jsem neznala do hloubky sílu éterických olejů. Cesta do tajů aromaterapie pohltila celou mou rodinu. V každém produktu cítíte éterické oleje, které působí blahodárně na naši mysl. Aromaterapie využívá léčebných účinků vonných éterických olejů pro udržení nebo zlepšení zdraví,“ říká Andrea.

Od roku 2004 buduje značka v sídle společnosti Centrum aromaterapie ve Vlčí Hoře, kde má nyní svou vlastní prodejnu a Bylinkovou čajovnu pro klidný odpočinek nakupujících i turistů. Tam, kde se pojí duch Vlčí hory, radost z tvoření a láska k přírodě, se ukrývají ingredience, které najdete ve všech výrobcích. “Stali jsme se součástí dějů, jež řídí sama příroda,” říkají dlouholetí spokojení zaměstnanci.

Součástí Centra aromaterapie je Vlčihorská zahrada s bylinami, s květinovou mandalou a altánem a čtyřmi menhiry – strážci světových stran. Je to místo zasvěcené vůním, rostlinám, odpočinku i vzdělávání. Zdejší hosté se mohou blíže seznámit s rostlinami a permakulturními a biodynamickými způsoby jejich pěstování. V loňském roce probíhal rozvoj zahrady a v těchto dnech se dokončení přestavby chýlí ke konci. Pro velký zájem jsou v plánu na rok 2021 komentované prohlídky celého areálu s možností nahlédnutí výroby.

Adéla Zrubecká – respektovaný expert na aromaterapii
Je úzce spojena s českou aromaterapií a s vesničkou v Českém Švýcarku – Vlčí Horou. Málokdo ale ví, jak Adélu ve skutečnosti na Vlčí Horu zavál osud. S manželem Petrem se krátce po narození dcer rozhodli vyměnit pohodlný byt na Vinohradech za nejistou budoucnost na krásném místě v srdci přírody.

V roce 1987 Adéla emigrovala se svým mužem Petrem do Anglie, kde strávila 6 let studiem i prací. Po ukončení studia získala diplom na prestižním londýnském The Institute of Traditional Herbal Medicine and Aromatherapy pod vedením Gabriela Mojaye, který propojoval aromaterapii, čínskou medicínu a další alternativní směry práce s tělem. V tu dobu Gabriel víceméně začínal a učili u něj lektoři, kteří jsou dnes legendy a kteří hodně formovali Adély pohled na život a aromaterapii. Zmínka patří přednímu průkopníkovi aromaterapie Janu Kusmirekovi, dále lékařce se specializací na alternativní medicínu Vivian Lunny a zásadní setkání proběhlo také se světoznámou britskou aromaterapeutkou a spisovatelkou Valerií Ann Worwood. Na svou první konferenci, kterou Adéla pro Asociaci českých aromaterapeutů organizovala, pozvala právě Gabriela Mojaye a iniciovala překlad jeho knihy Aromaterapie pro léčbu duše do češtiny.

Po návratu do Čech si otevřela vlastní studio pro klienty – jednu z prvních profesionálních aromaterapeutických praxí v České republice. Postupem let na základě praktických zkušeností vytvořila soustavu dotekové terapie pod názvem Holistická aromaterapeutická masáž. S manželem pak procestovali 2 roky na kolech, kromě Afriky a Severní Ameriky objeli celý svět! Pracovala jako lektorka a členka výboru Asociace českých aromaterapeutů, stála u zrodu Institutu aromaterapie, osm let vedla jako šéfredaktorka odborný čtvrtletník Listy Aromaterapie a spoluorganizovala zahraniční konference. V roce 2003 se stala spolumajitelkou Nobilis Tilia, ve které zapustila kořeny. V současné době se věnuje vývoji nových produktů a navrhuje směsi éterických olejů k dosažení terapeutického účinku. Podílí se i na marketingových kampaních a píše blog Nobilis Tilia. Je autorkou mnoha knih o aromaterapii, z posledních jsou to Aromaterapie podle ročních období (2018) a Aromaterapie podle zvěrokruhu (2020). Má dvě dospělé dcery (dvojčata) a mladšího syna. Za dobu, co vyučuje kurzy aromaterapie, prošlo jejími kurzy asi 2 500 lidí.

Nobilis Tilia používá v Čechách celkem 460 kosmetických salonů. 435 kamenných i online prodejců si vychvaluje úspěšné prodeje. Společnost zaměstnává více než 70 obyvatel širokého okolí Krásnolipska. Loajalitu dokazují zaměstnanci svou dlouholetou věrností a zaměstnavatel zase možnostmi růstu v jednotlivých profesích.

Zdroj a foto: https://www.nobilis.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *