Multicooker od Sage vaří sám pomalu i pod tlakem

Řada z nás tráví v této době většinu času doma, ať už z důvodu přesunu práce na home office nebo proto, že se staráme o malého školáka. Musíme tak zvládnout řadu povinností najednou a na zdlouhavé vaření nemáme čas. A právě s tím pomůže multifunkční elektrický tlakový hrnec The Fast Slow Pro od prémiové značky Sage, který spojuje automatické tlakové vaření s populárním „pomalým“ vařením.

Multicooker The Fast Slow Pro udělá z vaření pro vás rychlou a hravou záležitost. Umí si poradit s tím, že některé potraviny potřebují pro dokonalou přípravu přesný čas a jiné zase potřebný tlak. Výsledkem je tak maximální chuť a ideální konzistence pokrmu. Pokud spěcháte, využijete tlakové vaření, nebo si vše ráno připravíte do hrnce, naprogramujete ho a večer přijdete k hotovému. Jeho záběr je opravdu široký – od polévek, krémů, masa a zeleniny, příloh i luštěnin až po dezert. Zkrátka uvaří vám celé menu, od prvního chodu až po sladkou tečku.

Přístroj nabízí 11 programů pro přípravu pokrmů v kategorii rýže, rizoto, brambory, vývar, polévka, luštěniny, dušené maso, dušené maso se zeleninou, jehněčí, boloňská omáčka a pudink. Tyto názvy ale nejsou limitující, kromě samotné suroviny či pokrmu zastupují celou skupinu s obdobnými vlastnostmi. 6 chytrých programů pro snadnou a rychlou volbu dává na výběr i způsob přípravy pokrmu, a to buď vaření pod tlakem, pomalé vaření, zahušťování, opékání, restování nebo přípravu v páře. Snadné orientaci napomůže seznam běžně používaných typů potravin i s předdefinovanou dobou, teplotami a úrovněmi tlaku. Je možné si také zvolit vlastní manuální nastavení prostřednictvím programu „Custom“, které se přizpůsobí vašim požadavkům.

Čas je možné nastavit v rozmezí od 2 do 12 hodin a kvůli nastavení optimálního tlaku se zadává i nadmořská výška. Pro přesnější kontrolu teploty a tlaku je hrnec vybaven duálními snímači na horní a dolní části. Zvolený program a další údaje zobrazuje velký podsvícený LCD displej a uživatel má tak stále pod kontrolou, v jaké fázi se příprava pokrmu nachází. Multicooker se postará i o automatické udržení teploty po dokončení přípravy prostřednictvím funkce „Keep Warm“. O vaši bezpečnost se stará trojitý bezpečnostní systém – bezpečnostní uzamykací víko, bezpečnostní ventil, a tlačítko pro uvolnění tlaku. Odpouštění páry je ošetřeno automaticky. Kapacita nádoby hrnce je 6 litrů a do příslušenství patří nerezový koš pro vaření v páře a nerezový stojan. Doporučená cena Sage BPR700BSS je 7 490,- Kč. Výrobce na produkt poskytuje prodlouženou záruku 3 roky.

Rillettes z vepřového masa
Rilettes, neboli masová pomazánka, se řadí mezi speciality francouzské kuchyně. Prolíná v sobě lahodné chutě masa, které se po dlouhém vaření nádherně rozpadá, vína a bylinek. Namazané na čerstvém chlebu a s kyselou okurkou chutná prostě geniálně! S naším receptem si můžete rilettes připravit i do zásoby, takže rychlé a chutné jedlo budete mít po ruce, i když se dostanete do časové tísně.

Uvaří za vás
Příprava rilettes si sice žádá hodně času na vaření, aby maso bylo náležitě křehké, ale jinak je jednoduchá. Pokud si k ruce vezmete šikovného pomocníka, půjde všechno hravě a v podstatě samo. Elektrický tlakový hrnec The Fast Slow Pro BPR700BSS od prémiové značky Sage kombinuje jak pomalé vaření, které využijete pro přípravu rilettes, tak i tlakové vaření. Dokáže automaticky nastavit ideální kombinaci času, teploty a tlaku mezi rychlou a pomalou úpravou. Nabízí 6 přednastavených chytrých programů – vaření pod tlakem, pomalé vaření, zahušťování, opékání, restování a přípravu v páře – a samozřejmě i vlastní manuální nastavení prostřednictvím programu „Custom“. Čas je možné nastavit na 2-12 hodin a výsledek vás příjemně překvapí v podobě pokrmu s maximální chutí a ideální konzistencí.

Doba přípravy: 1 hodina
Vaření: 12 hodin
Náročnost: velmi snadné
Počet sklenic: 3

Ingredience:
1 kg vepřového bůčku
1 kg vepřové kotlety
½ palice česneku
100 ml bílého vína
snítka tymiánu
1 velká cibule
80 g sádla
sůl + pepř

Postup:
Veškeré maso si nakrájejte na kostky zhruba 3×3 cm a dejte je do vyjímatelné misky na přípravu potravin tlakového hrnce The Fast Slow Pro. K masu přidejte oloupané celé kousky česneku, bílé víno, tymián, sádlo, sůl, pepř a vše důkladně promíchejte. Hrnec uzavřete víkem otočením jeho madla po směru hodinových ručiček až k symbolu otevřeného zámku, který je graficky znázorněn na víku. Jakmile je víko správně uzamčené, zazní zvukové upozornění. Vždy se ujistěte, že je bezpečnostní pojistka správně zarovnána v otvoru v rameni víka a není nikterak posunuta stranou. Otočte ovladačem START/SELECT, dokud se kurzor nezastaví u SLOW COOK. Stiskněte ovladač START/SELECT pro potvrzení. Otočte ovladačem START/SELECT a stisknutím vyberte program CASSEROLE. Horní hodnota na LCD displeji uvádí přednastavenou teplotu vybrané nabídky. Otočením ovladače TEMP/PRESSURE směrem doprava nastavte teplotu HI (vysoká teplota) a potvrďte ji stisknutím ovladače. Spodní hodnota na LCD displeji uvádí přednastavenou dobu přípravy vybrané nabídky. Otočte ovladačem TIME doprava nastavte dobu vaření na 12 hodin. Stiskněte ovladač START/SELECT pro spuštění hrnce. Tlačítko STOP/CANCEL se podsvítí červeně, LCD displej se podsvítí oranžově. Doba přípravy se zobrazí na displeji a spustí se automatické odpočítávání. Na displeji se automaticky s funkcí SLOW COOK zobrazí funkce KEEP WARM (uchování v teple). Tu nechte podle potřeby klidně zapnutou. Jakmile je maso hotové, otevřete víko otočením madla proti směru hodinových ručiček. Otočným ovladačem START/SELECT vyberte program REDUCE. Stiskněte ovladač START/SELECT pro potvrzení. Otočením ovladače TEMP/PRESSURE doprava nastavte teplotu HI (vysoká teplota) a ovladačem TIME otočte doprava a nastavte dobu redukce na 10 minut. Během redukce se vypaří alkohol a přebytečná tekutina. V případě potřeby čas redukce prodlužte. Jakmile je zredukováno, maso pomocí děrované naběračky vyjměte z nádoby hrnce a dejte jej do mísy kde všechno maso rozmačkejte vidličkou na drobná vlákna. Takto připravené maso dejte do čistých zavařovacích sklenic. Co nejvíce jej do sklenice namačkejte a pořádně upěchujte. Zalijte teplým redukovaným tukem z masa a uzavřete víčkem. Díky tomu, jak je maso a sádlo teplé, se sklenice sama zatáhne. Takto zavařené maso vám vydrží v chladu a temnu víc jak rok. Studené rillettes podávejte s čerstvým chlebem a kyselou okurkou.

Zdroj a foto: Sage

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.