Chytrý telefon vám může zachránit život i ušetřit hledání peněženky

Život bez chytrého mobilního telefonu si dnes nedokážeme ani představit. Zvykli jsme si být stále ve spojení s rodinou a přáteli, mít informace ihned po ruce, pracovat kdekoliv je to možné a zabavit se při jakémkoliv delším čekání. Umíme ale telefon využít opravdu naplno a známe jeho možnosti?

Připravili jsme pro vás pár vychytávek, o kterých jste třeba nevěděli:

1. První pomoc vždy po ruce
Ušetřit pomocí chytrého telefonu a aplikací čas nebo peníze je super. Ještě lepší ale je, pokud vám dokáže zachránit život. A právě to nabízí česká aplikace Záchranka. V případě kritické situace vyžadující okamžitý příjezd záchranky stačí zmáčknout jedno tlačítko. Do 3 sekund aplikace odešle záchranným složkám informace o vaší poloze. Vaši přesnou polohu určí i v případě, že nevíte, kde přesně jste, nebo jste zranění a dezorientovaní.

2. Nákupy bez plastu
Plastovým pytlíkům a taškám se snažíme při nákupech vyhýbat. Díky telefonu můžeme bez plastu i zaplatit a použít slevovou kartičku. Po nainstalování aplikace Google Pay se vaší peněženkou stane právě telefon. Můžete si do ní také nahrát všechny své platební i slevové karty. U kasy pak stačí nahrát čárový kód na displeji pro získání slevy a pípnutím mobilem za nákup zaplatit. Většina bank nabízí i své vlastní aplikace, které toho umí mnohem víc. Například ČSOB nabízí aplikaci DoKapsy, která pomůže třídit výdaje, ukáže kolik peněz máme na platební kartě k dispozici, dokáže prodloužit parkování vašeho auta a mnoho dalšího.

3. Inspirace k vaření i šetření
Taky se vám někdy stane, že nahlédnete do ledničky a máte tam jogurt, zbytek sýra, dvě vajíčka a dost okoralá rajčata? A to vše byste měli zpracovat ještě dnes. Nainstalujte si aplikaci Recipe Puppy, napište do ní suroviny, které máte k dispozici a chcete je zpracovat a ona vám nabídne pár tipů, co byste mohli uvařit. Recepty ve stylu „co dům dal“ jistě oceníte i ve chvíli, kdy vám došla inspirace a už vážně nevíte co vařit.

4. Virtuální asistentky
Zejména v anglicky mluvícím světě jsou služby virtuálních hlasových asistentek (či asistentů) velice populární. Siri od Apple vám přehraje oblíbenou písničku. K dispozici je i Alexa od Amazonu, nebo Cortana od Microsoftu. Jejich nevýhodou je, že česky zatím neumí. Ale i zde se již blýská na lepší časy. Třeba Československá obchodní banka má svou vlastní virtuální hlasovou asistentku Kate. Stačí si ji stáhnout do aplikace DoKapsy a můžete Kate zahrnout dotazy na cokoli ohledně peněz.

5. Až do dna
Mnohdy se na konci dne zamýšlíme, proč nás bolí hlava a jsme unaveni. Spíše než prášek na bolest ale pomůže obyčejná voda. (Ne)dodržování pitného režimu je totiž jedním z rozšířených nešvarů, které mají vliv na naše zdraví. I v tomto případě naštěstí můžeme nechat tuto starost chytrému telefonu. Aplikace Připomenutí vody pomůže pohlídat množství vypité vody pomocí pravidelných notifikací.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.