Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

ZábavaZdraví

Krása není vše a finalistky České Miss ESSENS si to uvědomují 

Finalistky České Miss ESSENS usilovně makají na svých postavách nejen v partnerském fitness centru John Reed, ale také dbají na to, aby jejich tělo bylo zdravé. Všech 13 dívek pravidelně navštěvuje FYZIOkliniku v Praze a pod vedením odborníků se prostřednictvím zdravotních cvičení na pravidelné bázi nebo díky zdravotním masážím snaží předcházet bolesti a zraněním.

Málokdo si dnes uvědomuje, že modeling je velmi náročný a často bývá i bolestivý. Čas strávený v nepřirozených pozicích před fotoaparáty se na modelkách dříve či později podepisuje, a proto je potřeba pravidelné odborné péče. Finalistky tak dostaly unikátní příležitost využít služeb kliniky a naučit se, jak si ulevit od bolesti, nebo lépe, úplně se jí vyhnout.

Mezi finalistkami najdeme studentky vysokých škol, pracující ženy, ale i talentované a umělecky založené dívky. Jedna z nich je např. profesionální tanečnice a služby kliniky tak využívá na pravidelné bázi. Před časem si při tréninku zranila koleno, a tak na vlastní kůži vyzkoušela, jak zázračné ruce na FYZIOklinice mají.

„Vzhledem k mé profesi tanečnice a choreografky vystavuji své tělo mnoho let nadměrné zátěži a jako ke každému vrcholovému sportu, i k tanci bohužel patří občasné zdravotní potíže. Zhruba před měsícem a půl se mi stal vážný úraz kolene, který mi brání nejen v tanci, ale i v běžném pohybu. Na FYZIOklinice mě vřele přijali, diagnostikovali problém, započali fyzioterapii a rovnou jsme začali i se sérií rázových vln. Na každé mé návštěvě bedlivě pozorují změny a přizpůsobují jim průběh léčby, kterou zakončují zatejpováním kolene, díky kterému mám větší pocit stability a bezpečí.  Veškerý personál na FYZIOklinice je velice milý, ochotný a přívětivý, moc mi pomáhají a koleno se každým dnem lepší,“ pochvaluje si spolupráci jedna z finalistek.

Česká Miss ESSENS se nyní kvůli covidové situaci věnuje hlavně online aktivitám. Klinika ale nabízí i v této době širokou škálu služeb, při kterých jsou dodržována všechna nařízení. „Záleží nám na tom, aby se dívky cítily dobře nejen navenek, ale i uvnitř. A hlavně – aby byly zdravé. Služby FYZIOkliniky nám v tomto směru moc pomáhají,” těší se z této možnosti pro finalistky Eliška Bučková – ambasadorka České Miss ESSENS.

Kromě terapií s fyzioterapeuty finalistky využívají také zdravotní masáže a lymfodrenáže. „Spolupráce s dívkami je výborná, je znát, že jim na svém těle a zdraví záleží. Fyzioterapie je obecně skvělý pomocník k nastavení správného směru, ale není všemohoucí, velká část práce závisí na pacientech samotných. Dodržuje-li člověk doporučená režimová opatření, výsledky se brzy dostaví, ale platí to i naopak. Právě v tomhle mají všechny finalistky jasno a pro fyzioterapeuta je radost s nimi pracovat,“ uvedl Zdeněk Bílek, ředitel FYZIOkliniky. Ta dnes patří mezi nejlepší kliniky, které se zaměřují na léčbu a prevenci bolestivých stavů pohybového aparátu. V oblasti fyzikální terapie je největším centrem pro léčbu rázovou vlnou v ČR a patří mezi největší v Evropě. Kromě rehabilitací a fyzioterapie v jejich nabídce naleznete např. lymfodrenáže, kinesiotaping, zdravotní masáže, ale také například velmi pokrokové urychlování hojení řezných ran.

Zdroj a foto: Česká Miss ESSENS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *