Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Film Šarlatán jde do boje o Oscara

Už zítra se dozvíme od členů Akademie, zda cenami ověnčený snímek Šarlatán režisérky Agnieszky Holland a producentky Šárky Cimbalové postoupí do závěrečného boje o Oscara pro nejlepší mezinárodní hraný film.  

„Být mezi patnácti z devadesáti tří snímků z celého světa je obrovský úspěch. Uvidíme, jakých pět filmů členové Akademie vyberou. Každopádně pro českou kinematografii je to od roku 2004, kdy bodovaly Želary, teprve druhý film (Nabarvené ptáče), který se dostal až sem. To je obrovský úspěch nejen pro náš tým,“ říká Šárka Cimbalová z produkční společnosti Marlene Film Production.

Filmový životopisný příběh léčitele Jana Mikoláška, dosud získal 22 nominací, 9 cen, z toho 5 Českých lvů a pozvání na téměř 40 festivalů.

Doslova pohádkové začátky
Šárka Cimbalová vzpomíná: „Točili jsme Anděl páně 2 podle scénáře Marka Epsteina. Zeptala, jestli nemá nějakou jinou látku … A on přinesl Šarlatána. Napsal ho na námět Martina Šulce, jediného žijícího příbuzného pana Mikoláška. Scénář se nám líbil a tak jsme koupili od Marka práva a zahájili vývoj filmu. Česká televize vstoupila do projektu jako minoritní koproducent a Jaroslav Sedláček z Filmového centra ČT se stal dramaturgem filmu.“

Cesta k Agniesce Holland
„Přemýšleli jsme, kdo by mohl Šarlatána režírovat. Myslela jsem si na Agnieszku, i když mi to tenkrát přišlo jako nedosažitelné. Náš kameraman Martin Štrba, který s Agnieszkou točil Hořící keř, mi pomohl s propojením. Mailem jsem jí poslala scénář a ona mi za 2 týdny odpověděla! Chtěla se potkat, protože jí náš projekt Šarlatána velmi zaujal! No a tím se to celé začalo,“ popisuje producentka.

„Moje rozhodnutí, zda pracovat na nějakém filmu, je vždy velmi intuitivní. Mnohdy se mi stane, že se mi scénář líbí, ale nemám chuť se s ním ztotožnit. Cítím, že bych se raději na ten film podívala, než abych ho natočila. Markův scénář obsahuje mnoho pozoruhodných témat. Nejvíce mě však oslovil způsob jeho vyprávění. Na jedné straně jde o velmi minimalistický, komorní příběh, zároveň se ale vše odehrává na pozadí epických historických změn. Je to malý velký příběh,“ vysvětluje Agnieszka Holland.

3 filmy, přes 10 milionů diváků, 33 nominací a 9 cen
Šarlatán, Anděl páně 2 a Pohádkář – jedny z nejúspěšnějších filmů současné české kinematografie. Taková je bilance Marlene Film Production Šárky Cimbalové, které si šla za svým snem. Říká, že práce se musí dělat s otevřeným srdcem a myslí, protože jedině tak to je správně. O tom, jak se dostala k filmu, jak pracovala s největšími světovými filmovými legendami a produkcemi (mj. Roman Polanski, Terry Gilliam, Matt Damon, Heath Ledger, Sigourney Weaver, Bruno Cremer, Philipp Noiret, Juraj Herz), jak jí krize donutila spolu založit produkční společnost, že velké hvězdy žádné manýry nemají, o pokoře, cestování, i dceři vědkyni v oboru biomedicíny vypráví v  rozhovoru, který je součástí přiloženého presskitu.

Zdroj a foto: www.marlenefilmproduction.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *