Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Podcast Diagnóza zdravotnictví, váš nový průvodce českým zdravotním systémem

Na české podcastové scéně se objevil první kanál věnovaný zdravotnímu systému. Jednotlivé díly posluchačům nabídnou možnost seznámit se s fungováním českého zdravotnictví z pohledu lékařů, pacientů, ale také ekonomů, sociologů nebo politiků. Série nazvaná Diagnóza zdravotnictví postupně vytvoří mozaiku, která lidem pomůže lépe pochopit fungování jednoho z nejsložitějších, ale také nejdůležitějších pilířů každé vyspělé společnosti.

Hostem prvního dílu je bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Jeho volba nebyla náhodná, protože právě v neděli 21. března uplyne přesně půl roku od chvíle, kdy oznámil svou rezignaci. Exministr prozradí, jak toto své rozhodnutí hodnotí s půlročním odstupem, zamyslí se nad současným bojem s koronavirovou pandemií a jejím dopadem na život v Česku a také naznačí, jakým směrem by se podle něj mělo zdravotnictví ubírat. „Zdroje financování zdravotního systému budou čím dál tím vzácnější, musíme se naučit s nimi neplýtvat a snažit se systém péče co nejvíce zefektivnit,“ upozornil při rozhovoru Adam Vojtěch.

Srozumitelný průvodce českým zdravotnictvím
Podcast Diagnóza zdravotnictví se od ostatních pořadů věnujících se zdraví liší tím, že se nezaměřuje na jednotlivá onemocnění či zdravý životní styl, ale věnuje se zdravotnictví jakožto samostatnému systému. Za novou podcastovou sérií stojí inciativa Diagnóza zdravotnictví, která se snaží dostat k široké veřejnosti důležitá témata spojená s fungováním českého zdravotního systému a udržitelností jeho kvality a dostupnosti. „Je jistě žádoucí věnovat pozornost svému zdraví. Stejnou péči si ale zaslouží i zdravotnictví, protože ho dříve či později bude každý z nás potřebovat a je naším zájmem, aby bylo v dobré kondici. Věříme, že prostřednictvím podcastů budeme schopni zaujmout pozornost posluchačů a přiblížit jim fungování tohoto složitého ekosystému lákavou a srozumitelnou formou,“ říká za iniciativu Diagnóza zdravotnictví Ivana Plechatá.

Podcastem Diagnóza zdravotnictvím provází zkušená moderátorka Helena Šulcová, kterou znají posluchači Českého rozhlasu a Frekvence 1 nebo diváci České televize a Televize Seznam. Nové díly budou vycházet každých 14 dní a poslouchat je můžete ve všech nejrozšířenějších podcastových aplikacích –⁠ Spotify, Podcasty Google, Apple Podcasts a dalších. Nejdůležitější pasáže rozhovorů budou v textové podobě k dispozici také na webové stránce www.diagnozazdravotnictvi.cz.

Foto: archiv 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *