Nové dobrodružství na obzoru – Montblanc Explorer Ultra Blue

Nezkrotnou vášeň pro dobrodružství vyjadřuje značka Montblanc v nové vůni inspirované barvou nebe  a  vody – modrou.

Modrá je barvou oblohy a moře, ledovců na vrcholcích hor i hlubokých jezer. Modrý obzor je pro každého dobrodruha výzvou k objevování a právě proto se modrá stala inspirací nové vůně Montblanc Explorer Ultra Blue, jež přímo vybízí k cestě za novými zážitky plnými vůně. Parfém je nejnovějším přírůstkem do kolekce Montblanc Explorer představené v roce 2019, která vyjadřuje poctu objevitelské vášni domu Montblanc a jeho více jak 100 letému dědictví coby důvěryhodného společníka na cesty. Druhou vůni z této kolekce vřele přijala právě nová generace dobrodruhů, která boří konvence a touží vyjádřit svou osobnost.

Vůně plná pulzující energie
Óda na modrou barvu, Montblanc Explorer Ultra Blue, oslavuje propojení s přírodou, které se odráží v jejích výrazných citrusových, dřevitých a mořských tónech. Tři cestovatelé, a zároveň výjimečně talentované nosy – Jordi Fernandez z parfumerského domu Givaudan, Olivier Pescheux a Antoine Maisondieu – se spojili, aby vytvořili originální vůni vhodnou pro soudobého průzkumníka. Vůni, která ve svých nositelích probudí touhu blíže prozkoumat paletu přírodní modři: oblohy, jezer a hor.

Hlavou parfému Montblanc Explorer Ultra Blue je zářivá a pikantní fúze italského bergamotu a citrusů té nejvyšší kvality, doplněná o růžový pepř, jenž vyniká svěží, kořeněnou notou s dřevitým nádechem připomínajícím strom Elemi. Tlukoucím srdcem vůně je mořský akord kombinující akcenty šťavnatých citrusů s mořskými a vzdušnými tóny, jež evokují alpskou krajinu s jemným náznakem mořského vánku. Tato svěžest, vlhkost a jiskřivost kontrastuje s akcentem šedého jantaru. Tělem parfému je pak pačuli pocházející z indonéského ostrova Sulawesi, které se zde produkuje výhradně pro značku Montblanc a její vůně. Esence je vyčištěna od přirozených nádechů zeminy a mistrovsky kombinována s vytříbenými dřevinami tak, aby získala zemitý, bohatý základ s nádechem kůže. Výsledkem je jedinečný parfém Montblanc Explorer Ultra Blue, jehož intenzivní tóny dobrodružnou cestu teprve započínají.

Mistrovsky řemeslné zpracování
Cesta pokračuje až k důmyslnému designu samotného flakonu, který se opírá o dlouhodobou řemeslnou tradici domu se zastávkami v Německu, Itálii a Francii. Ochranné pouzdro flakonu vůně Ultra Blue je ručně vyrobeno v oddělní pro zpracování kůže značky Montblanc ve Florencii a je potištěno elegantním motivem Saffiano používaným na kožených produktech značky už od roku 1926. Zdobný emblém Montblanc získalo pouzdro v hamburské továrně. Leštěné víčko z bílého kovu ve tvaru ozubeného kola zdobí elegantní rytina „Montblanc Explorer“. Těžké skleněné dno flakonu vytvořené  s největší pečlivostí a smyslem pro detail odhaluje ikonický znak společnosti – šest ledovcových svahů, které vedou k zasněženému vrcholu hory Mont Blanc. A protože byl parfém Montblanc Explorer Ultra Blue navržen pro opravdové dobrodruhy, je vůně k dostání také v cestovním balení o obsahu 30 ml. Průzkumník ho tak může mít vždy při ruce.

Zářivý portrét Ultra Blue dobrodruha v nové kampani
Nová kampaň ztvárněná Johnem Balsomem skvěle zachycuje průzkumnického ducha parfému Explorer Ultra Blue.  V kampani se představil model a cestovatel Rein Langeveld při své výpravné cestě na místo, kde se potkává modré nebe, jezero a ty nejvyšší vrcholky francouzských Alp. Hory a voda, inspirace pro tuto vůni, jsou hrdinové příběhu stejně jako neohrožený průzkumník. S parfémem Montblanc Explorer Ultra Blue se začíná psát nová, vzrušující kapitola dobrodružného příběhu kolekce Explorer. Kapitola, která vás zve k nezapomenutelné expedici, k objevování rozlehlých prostranství   a  nekonečných horských jezer a k odhodlání užít si čistou svěžest temně modré přírody, kterou odráží tato zářivá vůně.

Společensky a ekologicky udržitelný výrobní proces
Stejně jako při tvorbě originální vůně Montblanc Explorer je i u této řady prioritou získávání surovin  z etických zdrojů. Hlavní složky parfému Montblanc Explorer Ultra Blue pocházejí z programu parfumerského domu Givaudan „Sourcing for Shared Value“, který podporuje místní výrobce v etickém a udržitelném rozvoji. Stejnou filozofii uznává i linie Montblanc Explorer, která usiluje o zachování světa jako lepšího místa pro budoucnost. Tato podpora místních komunit se odráží také ve vzdělávacích iniciativách pro budoucí generace, jakou je i výstavba tří knihoven pro žáky v regionech Buton a Katoi na ostrově Sulawesi.

O ZNAČCE MONTBLANC
Značka Montblanc vedená průkopnickým duchem již od roku 1906 způsobila svými průlomovými inovacemi revoluci v kultuře ručního psaní. Vynalézavost a originalita jsou pro značku dodnes velkou hnací silou, díky čemuž při výrobě luxusních produktů nepřestává posouvat hranice napříč celým svým portfoliem – od psacích potřeb, přes hodinky, kožené zboží, nové technologie a doplňky až po vůně  a brýle. S každou další inovací Montblanc nabízí nové funkčnosti a výrazné designy. Ty odrážejí sofistikované dědictví značky a zručnost řemeslných umělců Montblanc, pod jejichž rukama vznikají produkty, které jsou pro své majitele doživotními společníky zrozenými z odvážných nápadů. Ikonický znak Montblanc, bílá šesticípá hvězda vyobrazující zasněžený vrchol nejvyšší hory Evropy Mont Blanc, se stal symbolem té nejvyšší kvality a vyjádření stylu. V rámci svého trvalého závazku podporovat ty, kdo se snaží za sebou zanechat nesmazatelnou stopu, podporuje značka Montblanc vzdělávací programy po celém světě, kterými se snaží inspirovat lidi k plnému využití svého potenciálu.

Zdroj a foto: montblanc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *