Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Mezinárodní program Social Impact Award hledá nové mladé superhrdiny

Mezinárodní program Social Impact Award, který zastřešuje síť Impact Hub, právě startuje svůj 10. ročník. Do programu, který pomáhá s rozvojem společensky odpovědného podnikání mladým inovátorům do 30 let, je možné přihlásit se do 21. května. Díky akcelerátoru rozjelo své sociální podnikání za uplynulých 9 let na 90 týmů. Mezi nejúspěšnější účastníky programu patří například Rekola, Czechitas, Frusack, Bezobalu nebo loňský vítěz Indiánky, který si klade za cíl otevřít diskuzi o neplodnosti a jejich příčinách.

Největší akcelerační program pro mladé inovátory, který trvá 7 měsíců, zahájila prezentační show Impact Hub MashUp a nyní pokračuje sérií vzdělávacích workshopů. “Za dobu své existence se SIA rozšířila do 28 zemí a dále roste. Všude po světě přibývá mladých lidí, kteří chtějí dát své práci vyšší smysl. Nabízíme jim ideální odrazový můstek. Poskytujeme nezbytnou zpětnou vazbu a zasvětíme je do základů byznysu. Nemusí opakovat chyby jiných, sdílením zkušeností zásadně urychlí svůj růst a od začátku mohou být součástí komunity se stejnými hodnotami,” vysvětluje Patrik Feňuš, programový manažer, výhody SIA.

Partnerem pro vzdělávání a technologie je Google, který se SIA do konce dubna uspořádá pro zájemce 5 bezplatných workshopů. Témat se ujme 5 lektorů z řad Google Certified Trainers, mj. například marketingová specialistka Pavlína Louženská nebo expertka na efektivní využívání technologií Martina Bláhová. Probírat se budou mimo jiné soft a business skills nebo Lean Canvas. Během samotné akcelerace se pak účastníci ponoří hlouběji do finančního řízení, marketingu nebo prodejních technik. Současně budou mentoři dbát na to, aby projekty dokázaly evidovat zisk i společensky prospěšný dopad.

Přihlášky do SIA je možné podávat do 21. května, odborná porota následně vybere 10 nejlepších projektů. Tito finalisté od začátku července nastoupí do akceleračního programu, ve kterém na ně čekají tři měsíce intenzivní práce. Po dobu akceleračního programu se každému týmu věnují mentoři z PwC. V září čeká účastníky prezentace před odbornou porotou, v říjnu poté slavnostní finále, kdy nejlepší týmy získají i finanční odměnu ve výši 1 500 eur. Jednotlivé týmy se zároveň stanou reprezentanty České republiky na mezinárodním SIA summitu. “Celý program nám otevřel oči a ohromně nás posunul. Seznámily jsme se s lidmi, kteří vnímají svět podobně, nebojí se dělat věci jinak (a lépe) a chtějí se o své know-how podělit s ostatními. Velká, cenná zkušenost, kterou bych přirovnala k roku práce na plný úvazek,” vzpomíná Anna Sedláková z projektu Indiánky, vítězka minulého ročníku.

Společně s Indiánkami se vítězi loňského ročníku SIA staly také projekty:
EMOTER: studentka medicíny Lenka Karahutová vyjela na stáž do Ugandy, když viděla, jak se místním lidem nedostává potřebné zdravotní péče, rozhodla se spolu s dalšími zdravotníky založit organizaci EMOTER. Za krátku dobu své existence už v okrese Nebbi v Ugandě ošetřili přes 3 tisíce dospělých a naočkovali přes 2 tisíce dětí. Odměnu pro vítěze loňského ročníku SIA použili na zajištění zdravotní péče pro další 4 tisíce lidí.

NEO.WAY: pacientka Kristýna Karpalová trpí syndromem MRKH, který způsobuje mimo jiné neplodnost. Kristýna se rozhodla o této problematice otevřeně hovořit, navíc spolu se Surenem-Ali-Ogly navrhli a vytvořili silikonový dilatátor. Ten pomáhá pacientkám, které potřebují vaginální dilatační terapii.

Zdroj a foto: https://czech-republic.socialimpactaward.net/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *