Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Vypořádejte se s jarní únavou správně připraveným čajem

Jarní období znamená velkou změnu nejen pro přírodu, ale i pro lidský organismus. Časté změny počasí, prodlužování dne i změna času mají nejednou za následek pocit únavy a vyčerpání. S doplněním energie dokáže pomoci třeba šálek vhodně vybraného a správně připraveného čaje.

Vyberte si ten správný
S jarní únavou dokážou výborně pomoci bylinné čaje, které si můžete připravit buď jako jednodruhové, anebo ze směsí přímo zaměřených na posílení. Jaro je ale také ideální čas pro přípravu čajů z čerstvých listů mladých rostlin nebo jejich výhonků. Jako příklad můžeme uvést čaj připravený z listů mladých kopřiv, které jsou bohaté na vitamíny B1, B6 a C. Pomáhá snížit hladinu krevního cukru, čistí organismus, působí protizánětlivě a urychluje regeneraci pokožky. Anebo třeba pampeliškový čaj – ten je cenným zdrojem mnoha důležitých vitaminů a minerálů a také kyseliny listové. Možností je opravdu mnoho a určitě se na jaře dokáže dostat ke slovu i zázvorový čaj, který umí výborně zahřát a má zároveň antibakteriální účinky. Zapomenout nelze samozřejmě ani na klasické černé čaje nebo zelený, které patří k osvědčeným „životabudičům.

Na teplotě záleží
Pro dosažení požadované chuti a účinků není dobré podceňovat ani přípravu čaje, každý druh totiž vyžaduje jiný přístup, zejména pokud jde o délku doby louhování a teplotu nálevu. Nejvyšší teplotu obecně vyžadují černé a bylinné čaje, které se obvykle louhují nejdéle, bílé a zelené čaje naopak nižší teplotu a kratší dobu výluhu. Pokud patří čaj k vašim oblíbeným nápojům, vyplatí se investovat do automatické konvice na přípravu čaje Sage The Tea Maker Compact STM700. Nastavení všech důležitých parametrů automaticky přizpůsobí vybranému druhu čaje, a to díky pěti přednastaveným programům. Optimální nastavení teploty v rozmezí od 80 do 100 °C dává předvolba pro zelené (nejnižší teplota), bílé, oolong, bylinkové a černé čaje (nejvyšší teplota). Pokud je třeba, je možné teplotu i dobu navolit i ručně. Nastavit si můžete i sílu výluhu, a to volbou ze tří stupňů (slabý, střední a silný). Ovládání konvice na přehlednému panelu je jednoduché a intuitivní.

Konvice je vybavena nerezovým sítkem s jedinečným designem. Díky němu voda po ponoření volně proudí okolo čajových lístků, ty se pak mohou přirozeně otevírat a dát čaji správnou barvu a chuť. Ponoření a vynoření nerezového sítka umožňuje magnetický držák. Funkce „Keep Warm“ dokáže udržet nastavenou teplotu vody i čajového výluhu až po dobu jedné hodiny a automaticky se znovu aktivuje po sejmutí konvice z podstavce. Konvice má atraktivní design v kombinaci skla, nerezu a šedé barvy Smoked Hickory s otočnou základnou o 360°. Maximální kapacita pro ohřev vody je 1,0 l a pro přípravu čaje 0,8 l. Součástí balení je i praktická lžička na čaj.

Doporučená cena Sage STM700 je 4 790,– Kč.

Zdroj a foto: Sage

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *