Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíZe života

Druhá květnová neděle patří maminkám – 3 tipy, jak oslavit den matek

Den matek letos připadá na 9. května. Svátek má sloužit jako připomínka, abyste své mamince ukázali, že na ní stále myslíte a vážíte si jí. Kromě kytičky a oblíbené čokoládové bonboniéry výjimečný den můžete oslavit i jinak. Přinášíme tři tipy, jak udělat tento den své mamince nezapomenutelným.

Druhá květnová neděle patří již tradičně všem maminkám. Přemýšlíte, čím jí udělat radost v době, kdy pozvání na kávu není tak jednoduché? Nemusíte se zbytečně trápit, potěšit mohou maličkosti. Většina maminek se shodne, že tou největší odměnou je společně strávený čas. Vůbec v době, kdy taková chvilka zdaleka není samozřejmostí.

1. Album společných okamžiků
Zejména v době, kdy už se z dcer a synů stanou rodiče a čas ubude, mají maminky nejraději vzpomínky na společně strávené chvíle. Proberte se mobilem a počítačem, vyberte fotky, které vám evokují krásné vzpomínky a připravte pro svou maminku osobní album. Klidně přidejte i pár momentek, které se tolik nepovedly, možná se k nim totiž vážou historky, které si na rodinných setkáních s oblibou stále vyprávíte.

2. Připravte si piknik
Pro všechny, kteří se se svou maminkou rádi sejdou nad dobrým pitím a jídlem, je skvělý tip piknik. Květnové počasí by posezení a pohoštění na čerstvém vzduchu mohlo přát. Kupte oblíbené sýry, upečte, co máte rádi a nezapomeňte na dobré víno. Rozšiřte si obzory a vyzkoušejte třeba ovocná vína od Rybízáku. Speciálně pro den matek mají připravenou limitovanou edici jahodového a bezinkového vína s milými vyznáními právě pro maminky. Jahoďák i Beziňák koupíte na www.rybizak.cz.

3. Zasaďte květinu
Řezané květiny potěší jen na chvíli, za pár dnů směřují do koše a váza se vyprázdní. Pokud byste raději udělali své mamince radost, která jen tak neskončí, vyberte jí květinu v květináči. Ještě lépe uděláte, když květinu vypěstujete sami. Použijte některý z řízků své oblíbené pokojové květiny, kterou máte doma. Nebo do širší misky zasázejte vícero sukulentů a kaktusů. Už stačí jen vybrat hezký obal na květináč a dárek od srdce je připraven na oslavu.

Foto: archiv Rybízák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *