Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Na preventivní zdravotní prohlídky upozorní aplikace Loono a Česko.Digital

Nezisková organizace Loono, která se už sedmým rokem zabývá edukací v oblasti zdravotní prevence, se spojila s vývojáři a dalšími dobrovolníky z komunity expertních dobrovolníků Česko.Digital. Společně pracují na vývoji interaktivní aplikace s pracovním názvem Průvodce prevencí, která by měla uživatelům připomínat preventivní prohlídky a zároveň je o prevenci a zdraví vzdělávat.

Podle dat Státního zdravotnického ústavu má v České republice více než polovina lidí nedostatečnou zdravotní gramotnost. S dosažením dospělého věku prudce klesá také návštěvnost preventivních prohlídek, jen praktického lékaře pravidelně navštěvuje pouze 25 % dospělých Čechů. To chce organizace Loono ve spolupráci s Česko.Digital změnit.

„Společně vytvoříme místo, kde budou dostupné kompletní informace o prevenci závažných a civilizačních onemocnění v přehledné, srozumitelné a zábavné podobě,“ říká o aplikaci, jejíž první verze by měla být spuštěna letos v září, Blanka Sigmundová, ředitelka Loono a koordinátor celého projektu.

Hlavní cíl aplikace je aktivizace uživatelů k akci, proto aby začali preventivní prohlídky využívat a dbali na zásady primární prevence. Vývojáři z řad dobrovolníků Česko.Digital proto plánují do aplikace přidat motivační aspekt a funkcionality, které zajistí, aby lidé jen pasivně nekonzumovali obsah, ale skutečně pro své zdraví začali něco dělat.

„V prevenci zdraví a hlavně v přebírání odpovědnosti za pohodu svého těla i ducha vidíme velký smysl, a proto máme radost, že můžeme přiložit ruku k dílu při vývoji aplikace. Těší nás, že toto téma zvedá právě Loono, protože má v této oblasti komplexní zkušenosti a díky jejich odhodlání a elánu věříme, že bude mít kýžený dopad na českou populaci,“ říká Romana Pokorná, projektová koordinátorka Česko.Digital.

Podle organizace Loono je velkým benefitem aplikace právě přehlednost a uskupení všech důležitých a ověřených informací na jednom místě, díky čemuž se mohou uživatelé v otázkách zdraví a prevence lépe orientovat, porozumět jim a dokázat si tak vyvodit relevantní závěry.

„Věříme, že Loono aplikace pomůže lidem žít zdravějším a kvalitním životem a díky včasné diagnóze různých onemocnění také zvýší šanci na úspěšné vyléčení,” doplňuje Sigmundová.  

Zdroj a foto: Loono

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *